Sdílet
 

Nejzávažnějším problémem dřeva jako stavebního prvku je jeho vyšší hořlavost

Datum vydání: 14.09.2016 | autor:

Za největší nevýhodu stavebního využití dřeva považují ředitelé projektových společností jeho vyšší hořlavost. Nejméně se naopak obávají napadení plísní. Vyplývá to z analýzy, kterou pro mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH připravila analytická společností CEEC Research.

Montáž dřevostavby Montáž dřevostavby
Montáž dřevostavby
Hlavní nevýhodou dřeva jako stavebního prvku je podle ředitelů projektových společností jeho vyšší hořlavost. Shodla se na tom v odpovědích polovina z nich (53 procent). Ostatní pak za nejpalčivější problém využití dřeva považují limitovanou životnost (17 procent ředitelů), obavy z vlhkosti (16 procent ředitelů) a napadení škůdci (13 procent ředitelů). Jen naprosté minimum (1 procento) udává jako hlavní nevýhodu obavy ze zvýšeného výskytu plísní. Výraznější rozdíly se objevily v odpovědích zástupců společností zabývajících se přípravou inženýrských staveb. Vyšší hořlavost je hlavní nevýhodou stavebního užití dřeva pro dvě třetiny z nich (65 procent), limitované životnosti se naopak obává méně než desetina (7 procent).

Na úterý 20. září bude jako první z denních témat stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční ve dnech 20. až 24. září v areálu PVA EXPO PRAHA, pro zájemce připravena problematika kvality výrobků a materiálů, včetně jejího ratingu. Návštěvníci se v jeho průběhu dozvědí, jak probíhá osvědčování a certifikace výrobků a materiálů, jakým způsobem se stavební výrobky posuzují, co je potřeba k úspěšnému uvedení výrobku na trh a jak toto významné téma zohledňují právní a evropské normy. Dále bude pro návštěvníky ve VSTUPNÍ HALE II připraveno nezávislé STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM (SPC), v němž odborníci zodpoví dotazy z oblasti stavebnictví bez nároku na honorář.

ABF a.s.

ABF a.s.

Praha, Letňany, Beranových 667, 199 00
Tel: 225 291 111
Web: http://abf.cz
E-mail: info@abf.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ABF a.s.

Praha, Letňany, Beranových 667, 199 00
Tel: 225 291 111
Web: http://abf.cz
E-mail: info@abf.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Nejzávažnějším problémem dřeva jako stavebního prvku je jeho vyšší hořlavost"

Buďte první a napište komentář k  "Nejzávažnějším problémem dřeva jako stavebního prvku je jeho vyšší hořlavost"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE