Sdílet
 

Normální je nezateplovat

Datum vydání: 09.09.2016 | autor:

Jednovrstvá stavební konstrukce z cihel HELUZ odstraňuje rizika spojená se zateplováním, přestože se všude okolo nás zatepluje: vyměňují se stará okna za nová - tepelně izolační, zateplují se fasády panelových domů a počítáme se zateplením i při výstavbě nového domu.

Zateplená tvárnice HELUZ Family 50 2in1 Zateplená tvárnice HELUZ Family 50 2in1
Zateplená tvárnice HELUZ Family 50 2in1
Domy ze systému HELUZ není třeba zateplovat a přitom splňují všechny požadavky moderního, levného a zdravého bydlení. Domy ze systému HELUZ není třeba zateplovat a přitom splňují všechny požadavky moderního, levného a zdravého bydlení.
Domy ze systému HELUZ není třeba zateplovat a přitom splňují všechny požadavky moderního, levného a zdravého bydlení.

S cihelnými materiály od společnosti HELUZ zateplovat nemusíte

Nabízí se tedy otázka, zateplovat nebo ne?

Odpovědět na tuto otázku není zase tak složité jak by se zdálo. Rozhodující jsou tepelně izolační vlastnosti materiálů tvořících obvodové zdivo domu. V našich zeměpisných šířkách dominuje staletími prověřený materiál, tedy cihla. Proto se i dnes stále používá jako masivní stavební materiál s vynikající schopností akumulovat teplo.

A pokud se rozhodnete pro stavbu nového domu a vyberete si cihly s dostatečně vysokými tepelně izolačními parametry, tak zateplovat rozhodně nemusíte. A to ani v případě, že si chcete nechat postavit pasivní dům.

Volba cihel HELUZ Family 2in1 nebo i cihel HELUZ Family bez výplně na stavbu nejen pasivního domu je jistotou a garancí pro zdravé bydlení. Z těchto cihel postavíte nízkoenergetický i pasivní dům aniž byste museli obvodový plášť zateplovat.

Kromě úspory finančních prostředků a času ušetříte také rizika spojená se zateplováním.
Hrubou stavbu rodinného domu vyzdíte díky jednoduchému a komplexnímu systému během dvou až tří týdnů. Hrubou stavbu rodinného domu vyzdíte díky jednoduchému a komplexnímu systému během dvou až tří týdnů.
Hrubou stavbu rodinného domu vyzdíte díky jednoduchému a komplexnímu systému během dvou až tří týdnů.
Jednovrstvá konstrukce snižuje počet technologických kroků ve výstavbě, čímž snižuje riziko konstrukčních závad. Navíc výrazně zrychluje stavbu. Jednovrstvá konstrukce snižuje počet technologických kroků ve výstavbě, čímž snižuje riziko konstrukčních závad. Navíc výrazně zrychluje stavbu.
Jednovrstvá konstrukce snižuje počet technologických kroků ve výstavbě, čímž snižuje riziko konstrukčních závad. Navíc výrazně zrychluje stavbu.

Nízká životnost, malá mechanická odolnost, špatná paropropustnost = zateplená fasáda

Pokud je starší a energeticky neefektivní budova správně zateplena, bude nový plášť, většinou z polystyrenu, plnit svoji funkci zhruba 30 let. Samozřejmě, pokud se struktura zateplení nenaruší. Mechanická odolnost nového pláště je jednou ze slabin zateplovacích systémů. Plášť budovy může poškodit silný, nebo prudký náraz například míče, nebo tvrdého předmětu, také datel si zde rád dělá dutiny, protože považuje polystyrenové zateplení za útulné místo pro život. Jakékoliv, tedy i drobné mechanické poškození, každou prasklinu je nutné hned opravit, aby se dešťová voda nedostala pod zateplení až na zdivo.

Ve výčtu negativ, které se objevují při zateplení fasády, je možné pokračovat. Patří sem také horší propustnost vodních par v porovnání se zdivem bez venkovního zateplení. Dům, jak se říká, nedýchá a častěji se uvnitř domu tvoří plísně. Příčin může být hned několik. Často se například začne zateplovat na ještě mokré obvodové zdivo, do kterého, po dokončení hrubé stavby, napršelo. Zateplením se mokré obvodové zdivo uzavře a vlhkost se odpařuje do místnosti a sráží se na vnitřních omítkách. Pak stačí jen „šetrněji“ větrat a problém s plísní je na světě.

Pokud se chceme vyhnout všem těmto úskalím je dobré při volbě zdiva na nový dům volit cihelné bloky HELUZ. Svými tepelněizolačními, mechanickými i dalšími užitnými vlastnostmi, se řadí na špičku mezi cihlovými zdícími materiály.
Cihly HELUZ Family 2in1 nejsou jen cihly pro obvodové zdivo - tvoří ucelený komplexní systém, včetně všech doplňků. Díky tomu, že myslí i na detaily v kritických místech stavby, předchází vzniku tepelných mostů. Cihly HELUZ Family 2in1 nejsou jen cihly pro obvodové zdivo - tvoří ucelený komplexní systém, včetně všech doplňků. Díky tomu, že myslí i na detaily v kritických místech stavby, předchází vzniku tepelných mostů.
Cihly HELUZ Family 2in1 nejsou jen cihly pro obvodové zdivo - tvoří ucelený komplexní systém, včetně všech doplňků. Díky tomu, že myslí i na detaily v kritických místech stavby, předchází vzniku tepelných mostů.

Z cihelných bloků HELUZ je postaven nejúspěšnější Pasivní dům roku 2016

O kvalitě cihel HELUZ svědčí i první místo pro dům v soutěži Pasivní dům roku 2016. Dům ve Vraném nad Vltavou byl postaven z jednovrstvého zdiva z  cihel HELUZ. Bez zateplení zde vzniklo úsporné, zdravé a komfortní bydlení. Cihly s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na našem trhu vás zbaví dilema, jestli zateplovat nebo ne. Nemluvě o kvalitě bydlení pro několik generací, ekonomické efektivnosti provozu domu a cenovém zhodnocení vaší investice v případě prodeje.

Produktová novinka na veletrhu FOR ARCH

Navštivte na veletrhu FOR ARCH expozici společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., která zde představí kromě komplexního cihelného systému pro hrubou stavbu také tři novinky a z nich právě i absolutní produktovou novinku pro řešení akustických příček v bytových a řadových rodinných domech HELUZ AKU KOMPAKT.

HELUZ AKU KOMPAKT poprvé spatří světlo světa právě zde! Přijďte se podívat ve dnech 20. – 24. 9. na pražské výstaviště v Letňanech do haly A1 na stánek HELUZ a přesvědčte se na vlastní oči.

Pro vygenerování čestné vstupenky klikněte ZDE.
HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Dolní Bukovsko, Dolní Bukovsko, U Cihelny 295, 37365
Tel: 385 793 030
Web: http://www.heluz.cz
E-mail: info@heluz.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Dolní Bukovsko, Dolní Bukovsko, U Cihelny 295, 37365
Tel: 385 793 030
Web: http://www.heluz.cz
E-mail: info@heluz.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?

  Bez zateplení a s cihlami HELUZ. I tak se dá postavit dům. A co víc – vnější zateplení obálky domu se časem ukázalo jako nesmysl, byť je stále ještě novodobou „ekomantrou“ číslo 1!

 • Zateplovat nebo nezateplovat?Zateplovat nebo nezateplovat?

  Normální je nezateplovat! Tedy pokud chcete bydlet zdravě a přitom úsporně a komfortně. Řešením jsou jednovrstvé stavební konstrukce ze zateplených cihle. Tedy vlastně zateplovat, ale jinak!

 • Závady na stavbách a způsoby, jak jim předejítZávady na stavbách a způsoby, jak jim předejít

  Některé závady a nedodělky lze odstranit při předání hotového díla. Jiné, a často mnohem závažnější, se však projeví až během záruční lhůty nebo dokonce až po ní. Náprava pak bývá složitá a finančně nákladná.

Diskuze na téma "Normální je nezateplovat"

Buďte první a napište komentář k  "Normální je nezateplovat"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE