Plastová okna mají stále co nabídnout Opravdu dobrá a kvalitní okna jsou dnes hlavním ekvivalentem pohodlného a ekonomicky výhodného bydlení. Výrobci oken se proto snaží technologii jejich výroby stále zdokonalovat a přizpůsobovat novým technickým i designovým trendům. Představujeme vám nové vylepšené okenní programy a jejich designové možnosti.

Moderní okno musí splnit mnoho náročných kritérií, kterým se výrobci oken neustále přizpůsobují. To, co před dvěma lety bylo nadstandardem, je dnes běžné. Jako například tepelná prostupnost skla dnes již klesla pod hodnotu 1 W/m2K, okna jsou snadno manipulovatelná, nabízí až 6 poloh otvírání a navíc výborně těsní. Není tedy problém ani bydlení vedle frekventované silnice.

Hlavní výhody plastových oken

Vybrat si z široké nabídky oken je jistě složitý úkol, je proto důležité opět zdůraznit nenahraditelné výhody oken plastových.
  • Odolnost vůči klimatickým vlivům
  • Snadná ovladatelnost
  • Nenáročná údržba
  • Lepší izolace tepla i hluku
  • Nižší pořizovací cena
Standard a Standard Alu pro bezpečné bydlení

Okna řady Standard jsou výborným a bezpečným řešením zejména pro velké objekty. Velkou předností je kvalitní kování ROTO NT, které má v sobě zabudovanou pojistku pro špatnou manipulaci a zvýšenou bezpečnost proti vypáčení.
Řada Standard Alu nabízí plastová okna, která mají exkluzivní vzhled hliníku, ale pořizovací cena je stejná jako u oken plastových. Tato okna mají stejné vlastnosti jako řada Standard, avšak jejich venkovní strana je opláštěna hliníkovým profilem. To zajišťuje ještě větší odolnost a elegantní vzhled.

Nadstandardní Komfort a Komfort plus

Komfort je řada zahrnující okna, která se pyšní moderním designem a zároveň optimální tepelnou izolací. Profil Rehau Brilliant design obsahuje 5 komor se stavební hloubkou 70 mm. Díky použití kvalitního izolačního dvojskla je hodnota tepelné prostupnosti skla 1,1 W/m2K. Opět je zde použito celoobvodové kování ROTO NT zajišťující šetrnou manipulaci a ochranu.

Ještě lepší izolaci nabízí okna řady Komfort plus, která mají špičkové zasklení a zároveň armaturu s přerušovaným tepelným mostem. U těchto oken je použito trojsklo, díky kterému splňují nejnáročnější požadavky pro využití v nízkoenergetických domech.
Inteligentní řešení pro panelové domy

Systém Panel H zahrnuje okna, která mají speciální rám s konstrukční hloubkou 115 mm. Tento rám obsahuje tepelně izolovanou předkomoru, kterou je přiváděn infiltrovaný vzduch. Díky tomu, že je vzduch předehříván zbytkovým teplem vlastního rámu, nedochází při jeho vstupu do interiéru k ochlazování ostění oken a tím je eliminována kondenzace vzduchu na rámech a ostění a také s tím související vznik plísní.

Vnitřní parapet je nedílnou součástí okna. Navíc je mechanicky spojen lištou umožňující technicky správnou výplň otvoru. Další výhodou tohoto typu oken jsou vynikající zvukově izolační schopnosti.

Panel M nabízí okna určená pro panelové domy s mělkým ostěním. Základem okna je 4 nebo 5 komorový profil a správné osazení okna vůči hlavní tepelně izolační rovině panelu. Ve spojení se zasklením získáme hodnotu prostupu tepla 1,3 W/m2K nebo 1,1 W/m2K. Důraz je opět kladen na precizní osazení okna s použitím vnitřní obkladové termolišty.

Uvažujete-li o plastových oknech značky DAFEplast, není nic jednoduššího než navštívit dlouholetého autorizovaného prodejce - firmu MONTI OKNA, s.r.o., kde vám zkušení pracovníci poradí se správným výběrem. Bezplatně zpracují cenovou nabídku, okna na místo dopraví a provedou demontáž starých i montáž oken nových.