Ceny plynu v roce 2020

Ceny plynu v roce 2020

Cena plynu na českém trhu zůstala pro letošní rok 2020 stejná, popřípadě mírně klesla. Naproti tomu ceny elektřiny od roku 2019 nezůstaly chvíli v klidu, mnoho dodavatelů několikrát zdražilo. Jak se bude vyvíjet cena plynu v roce 2020, jaký můžeme očekávat průběh?

Nechte si zaplatit nový kotel a nejen ten

Nechte si zaplatit nový kotel a nejen ten

Potřebujete nový kotel? Víte už, že vás výměna do několika let prostě povinně čeká? Nechte si nový kotel zaplatit včetně souvisejících nákladů, tedy alespoň významnou část investice. Nabízí se rovnou 2 dotační tituly!

Opravy a revize plynových zařízení

Opravy a revize plynových zařízení

Každý provozovatel odběrného plynového zařízení má ze zákona povinnost provádět jeho pravidelné kontroly a revize. Ty jsou nutné zejména kvůli bezpečnosti a správnému chodu. Jak na revizi plynových zařízení a rozvodů?

Jak na kompletní rozvody?

Jak na kompletní rozvody?

Při rekonstrukci i v novostavbě se investice do kvalitních rozvodů vyplatí. Jaké materiály v konkrétních případech zvolit, jak tyto rozvody naplánovat a v jaké fázi stavby je realizovat?

Perspektivní investice

Perspektivní investice

Mnoho lidí dává před novostavbami přednost starším domům a usedlostem, které mají své charisma a z jejich zdí dýchá kus tradice a života. Zkrášlování a postupné zútulnění takových prostor se stalo vášní pro mnoho kutilů. Úpravám a opravám se v takovém případě většinou nevyhneme a když už začneme, tak je opravdu výhodné začít rekonstrukci „z gruntu“ a opravit zejména celý potrubní systém. Doba pokročila a potrubí a další části domů už nejsou tím, čím bývaly kdysi. Na druhou stranu jednorázová investice do moderních materiálů a těsnění nám v budoucnu přinese citelné úspory v nákladech na energie.

Letos bydlení opět podraží

Letos bydlení opět podraží

Ceny zemního plynu a elektřiny se budou lišit podle jednotlivých regionů. V průměru však občan České republiky zaplatí za plyn o 1,5 procenta a za elektřinu o 4,3 procenta více. Plyn nejvíce podraží na jižní Moravě (o 7,6 procenta), elektřina pak ve středních Čechách. Naopak v Praze a východních Čechách plyn zlevní a elektřina bude lacinější pro zákazníky Jihočeské energetiky (pokles o 5,8 procenta).
A co další poplatky?

Zlevní zemní plyn...

Zlevní zemní plyn...

Lidé, kteří odebírají zemní plyn jsou určitě potěšeni. Od 1. dubna zaplatí totiž o něco méně. Rozhodl o tom energetický regulační úřad. Domácnosti ušetří v průměru 3,5 procenta. Ceny se ale budou lišit podle regionů. Nejvíce zlevní zemní plyn na jižní Moravě a to o 3,9%. Naopak nejmenší změny se dočkají obyvatelé západních Čech. Tam je čeká zlevnění pouze o 2,8%.
Jak to konkrétně bude vypadat v Jihočeském kraji, tak na to jsme se zeptali mluvčího Jihočeských plynáren Jaromíra Huňáčka.