Jak změnit vytápění v domě?

Jak změnit vytápění v domě?

Jak změnit způsob vytápění a zdroj tepla v domě? Lze nalepit novou vrstvu polystyrenu na stávající? Společnou centrální kotelnu v bytovém domě a nebo lokální plynové kondenzační kotle?

Česko je polystyrenovou velmocí

Česko je polystyrenovou velmocí

Dlouhodobě je Česko zemí, ve které je spotřeba pěnového polystyrenu jedna z nejvyšších v Evropě. Loni to bylo více jak 60.000 tun.

Tepelně izolační, lehčený beton

Tepelně izolační, lehčený beton

Rekonstruujete, stavíte, budujete podkroví? Lehčený beton příliš nezatíží staticky citlivé stavební konstrukce a zároveň má až 30 krát lepší tepelně izolační schopnosti než beton prostý.

Představujeme polystyren Bachl

Představujeme polystyren Bachl

Polystyren je tradiční tepelně izolační materiál. Všichni ho známe a mnozí jej dokonce řadí mezi materiály zastaralé. Ovšem pravý opak je pravdou. Na tradici vždy něco je a moderní polystyrenové izolace mají mnoho vynikajících vlastností ...

Využití polystyrenu

Využití polystyrenu

Polystyren zná snad každý. Bílé pěnové kuličky spojené do větších celků se nejčastěji využívají ve stavebnictví jako izolační materiál. Jako stavební materiál se používá již desítky let.

Pochlubit se může vynikajícími tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Má nízkou nasákavost, příznivě mechanické vlastnosti a jeho aplikace je snadná. Polystyrénové desky dokážou zamezit velkým ztrátám tepla a proto se používají například pro pokrytí obvodových plášťů budov.