
Jak změnit vytápění v domě?
Jak změnit způsob vytápění a zdroj tepla v domě? Lze nalepit novou vrstvu polystyrenu na stávající? Společnou centrální kotelnu v bytovém domě a nebo lokální plynové kondenzační kotle?
Nejste přihlášen(a).
Jak změnit způsob vytápění a zdroj tepla v domě? Lze nalepit novou vrstvu polystyrenu na stávající? Společnou centrální kotelnu v bytovém domě a nebo lokální plynové kondenzační kotle?
Od roku 2020 budou muset všechny rodinné domy splňovat standard budov s téměř nulovou spotřebou energie. Výběr vhodných tepelně izolačních materiálů tedy hraje klíčovou roli.
Do roku 2030 musí být dle legislativy EU o cirkulární ekonomice všechny plasty plně recyklovatelné, včetně pěnového polystyrenu (EPS).
Díky pravidelné kontrole se za posledních 10 let snížil počet nevyhovujících kontrolovaných vzorků o 27 %. Výrobky, které splňují požadavky monitoringu kvality, nesou logo značky kvality Q.
Spotřeba pěnového polystyrenu se v ČR loni vyšplhala na rekordních 62100 tun.
Kde všude se skrývá pěnový polystyren? V helmách, sochách, i v obalech potravin - nejen v podobě zateplení budov a vypolstrování krabic s elektronikou.
Recyklování pěnového polystyrenu pomáhá nejen životnímu prostředí. Zahřeje i váš dům!
Češi se připravují na zimu: v prvním pololetí 2015 vzrostla spotřeba pěnového polystyrenu o 5 %.
Dlouhodobě je Česko zemí, ve které je spotřeba pěnového polystyrenu jedna z nejvyšších v Evropě. Loni to bylo více jak 60.000 tun.
Rekonstruujete, stavíte, budujete podkroví? Lehčený beton příliš nezatíží staticky citlivé stavební konstrukce a zároveň má až 30 krát lepší tepelně izolační schopnosti než beton prostý.
Spotřeba pěnového polystyrenu klesla. Důvodem je kromě jiného i nejistota okolo Nové zelené úsporám.
Polystyren je tradiční tepelně izolační materiál. Všichni ho známe a mnozí jej dokonce řadí mezi materiály zastaralé. Ovšem pravý opak je pravdou. Na tradici vždy něco je a moderní polystyrenové izolace mají mnoho vynikajících vlastností ...
Polystyren zná snad každý. Bílé pěnové kuličky spojené do větších celků se nejčastěji využívají ve stavebnictví jako izolační materiál. Jako stavební materiál se používá již desítky let.
Pochlubit se může vynikajícími tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Má nízkou nasákavost, příznivě mechanické vlastnosti a jeho aplikace je snadná. Polystyrénové desky dokážou zamezit velkým ztrátám tepla a proto se používají například pro pokrytí obvodových plášťů budov.