Sdílet
 

Představujeme koncept bytového větrání Brink

Datum vydání: 04.07.2016 | autor:

Představujeme sofistikovaný systém větrání Brink od předního evropského výrobce větracích jednotek. Tiché a úsporné větrací jednotky Renovent s nadstandardním vybavením.

Koncept pro rekonstrukce a bytové větrání Koncept pro rekonstrukce a bytové větrání
Koncept pro rekonstrukce a bytové větrání

Koncept pro rekonstrukce a bytové větrání

Samotné zateplení domu a výměna oken motivované chvályhodnou snahou o úspory energií nezlepší vnitřní prostředí domů, ale mnohdy je tomu naopak. Nejen, že obyvatelé těchto domů neumějí větrat, ale ani není v jejich silách a schopnostech poznat kdy a jak často mají okna otevírat. Byty a domy jsou tak nedostatečně větrány a dochází k výraznému zhoršení kvality a hygieny bydlení. V takovýchto bytech a domech dochází ke zvýšení vlhkosti, koncentrace CO2, VOC, radonu a dalších nežádoucích látek. Uživatelé pak žijí v nezdravém prostředí. Tyto znečišťující látky neodstraní žádné osvěžovače a filtry vzduchu, nýbrž a jen dostatečný přívod čerstvého venkovního vzduchu. 
Dům tedy musí být vybaven řízeným větráním, které zajistí přívod čerstvého vzduchu do obytných místností a odtah znehodnoceného vzduchu z koupelen, WC, kuchyní a dalších pomocných místností. Řízený systém větrání navíc výrazně omezí spotřebu energie, pronikání hluku a znečištění z vnějšího prostředí. Jde-li nám skutečně o úspory energie, pak už stačí takovýto systém vybavit zpětným ziskem tepla neboli rekuperací

V rámci rekonstrukce, nebo novostavby bytů a menších domů však není zcela jednoduché vyřešit tento problém běžnými větracími jednotkami a vzduchotechnickým rozvodem. Proto firma ŠTORC TZB přichází s koncepcí Brink pro rekonstrukce a novostavby bytů. Máme k dispozici jak lokální tak i centrální jednotky, kdy každé řešení má své výhody a nevýhody.
Lokální větrací jednotka Air 70 Lokální větrací jednotka Air 70
Lokální větrací jednotka Air 70
Centrální jednotka Sky 150 - 300 Centrální jednotka Sky 150 - 300
Centrální jednotka Sky 150 - 300
Větrací jednotka SKY Brink Větrací jednotka SKY Brink
Větrací jednotka SKY Brink

Koncept Renovent Sky pro větrání bytů a domů

Prostorově úsporné větrací jednotky Renovent Sky

Jednotky řady Renovent Sky byly vyvinuty pro instalace náročné na prostor. Je možné je instalovat skrytě v horizontální poloze do podhledů, nebo vertikálně do instalačních nik. Jednotky Sky dostupné ve výkonech 150 a 300 m3/h.

Jednotky Sky jsou kompaktní plně vybavené rekuperační jednotky, které navíc obsahují automatickou regulaci konstantního průtoku, ochranný předehřev, 100% bypass a programovatelné ovládání. Jednotky Renovent Sky patří mezi nejtišší větrací jednotky a lze je instalovat snadno do malých bytů a domů bez zvláštních protihlukových opatření.

Nízké a kompaktní větrací jednotky Renovent Sky společně s rozdělovacím boxem a vzduchotechnickým rozvodem Air Excellent tvoří ucelené řešení jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.

Renovent Sky 150Renovent Sky 300
Rozměry (v x š x h)200 x 1000 x 660310 x 1185 x 644
Připojovací hrdla (mm)125150 / 160
Vzduchový výkon150 m3/h * 150Pa300 m3/h * 225Pa
Akustický tlak LWA(dle Ekodesign)*38 dB (A)44 dB (A)
Programovatelný ovladačAnoAno
Automatická regulace konstantního průtokuAnoAno
Ochrana proti zamrzáníAnoAno
Ochranný předehřev s inteligentní detekcí leduAno (interní)Ano (externí)
Letní bypassAnoAno
*) K větracím jednotkám jsou k dispozici měřící protokoly hluku od nezávislých akreditovaných zkušeben

Kompaktní rozdělovací box s tlumičem hluku

Ušetřili jsme Vám místo a urychlili montáž. Již nepotřebujete dva boxy a dva tlumiče. To vše nahradí jeden kompaktní distribuční box Brink. 
Špatně Špatně
Špatně
Správně Správně
Správně
Box, přepážka Box, přepážka
Box, přepážka
Multifunkční rozdělovací box Brink je rozdělen přepážkou na přívodní a odtahovou část a je vybaven hlukově tlumící kulisou. Útlum hluku je na úrovni běžných tlumičů hluku a je testován společně s větracími jednotkami Renovent Sky. Společně s tichými větracími jednotkami Renovent Sky tvoří kompaktní řešení, které lze snadno a rychle instalovat. Toto řešení přináší značnou úsporu místa a času.

Boxy jsou k dispozici pro potrubní rozvod Air Excellent jak v kulatém provedení, tak v plochých rozvodech. Rozvod Air Excellent je ověřený flexibilní rozvod, který je na trhu již od roku 2009. Je hygienický, stabilní a certifikován v rámci TUV.

Air Excellent je komplexní a modulární distribuční systém, složený z tepelně izolovaných, hlukových a rozvodných potrubí, rozdělovačů a dalších komponentů, které dohromady tvoří jeden funkční a promyšlený celek. Větrací systém Brink Excellent zajistí dlouhodobou hygienu, je lehce udržovatelný, rozebíratelný a vykazuje srovnatelnou životnost s životností stavby.
Box kulatý Box kulatý
Box kulatý
Box pro připojení 2x 10 flexibilních trubek Air Excellent R75
Box plochý Box plochý
Box plochý
Box pro připojení plochého flexibilního potrubí: 2 x 6 plochých hadic 50 x 100, 2 x 6 plochých hadic 60 x 130
Air potrubí kulaté Air potrubí kulaté
Air potrubí kulaté
Potrubí se dodává v rozměrech s vnějším průměrem: 75 mm, kde kapacita vzduchu činí 34 m3/h při 3 m/s; 90 mm, kde kapacita vzduchu činí 48 m3/h při 3 m/s
Air potrubí ploché Air potrubí ploché
Air potrubí ploché
Potrubí se dodává v rozměrech s vnějším rozměrem: 50 x 100 mm, kde kapacita vzduchu činí 33 m3/h při 3 m/s; 60 x 130mm, kde kapacita vzduchu činí 58 m3/h při 3 m/s

Přehled boxů pro větrací jednotky Renovent Sky


Kulaté potrubí R75Ploché potrubí 50 x 100Ploché potrubí 60 x 130
Renovent Sky 1502 x 10 vývodů R752x 6 vývodů 50 x 1002 x 6 vývodů 60 x 130
Renovent Sky 2002 x 10 vývodů R752 x 6 vývodů 50 x 1002 x 6 vývodů 60 x 130
Renovent Sky 3002 x 9 vývodů R752 x 9 vývodů 50 x 1002 x 9 vývodů 60 x 130

Použití konceptu Renovent Sky je praktické a přináší řadu výhod jak na straně projekčních, stavebních a montážních firem, tak i pro uživatele. Umožňuje instalovat VZT rozvod i do velmi prostorově náročných interiérů.

- Projektantovi umožňuje snadný a rychlý návrh VZT systému
- Stavebním firmám šetří drahocenný prostor
- Instalačním firmám zjednodušuje a urychluje montáž
- Uživatelům přináší důvěryhodný, funkční a udržitelný systém větrání
Není nutné složitě vést rozvody přes celý byt a snižovat stropy ve všech místnostech a tím i cenu a kvalitu bytu. Je možné využít koncept Renovent Sky, který ušetří nejen prostor, ale i značné související stavební náklady. Není nutné složitě vést rozvody přes celý byt a snižovat stropy ve všech místnostech a tím i cenu a kvalitu bytu. Je možné využít koncept Renovent Sky, který ušetří nejen prostor, ale i značné související stavební náklady.
Není nutné složitě vést rozvody přes celý byt a snižovat stropy ve všech místnostech a tím i cenu a kvalitu bytu. Je možné využít koncept Renovent Sky, který ušetří nejen prostor, ale i značné související stavební náklady.
Jednotku umístíme do vhodného prostoru (hala, technická místnost apod.), ze kterého je přístupná většina místností a který umožní snížení podhledů. Jednotku umístíme do vhodného prostoru (hala, technická místnost apod.), ze kterého je přístupná většina místností a který umožní snížení podhledů.
Jednotku umístíme do vhodného prostoru (hala, technická místnost apod.), ze kterého je přístupná většina místností a který umožní snížení podhledů.
Jednotky společně s boxy jsou nízké. Renovent Sky 150 a 200 má výšku pouhých 20cm. Jednotky společně s boxy jsou nízké. Renovent Sky 150 a 200 má výšku pouhých 20cm.
Jednotky společně s boxy jsou nízké. Renovent Sky 150 a 200 má výšku pouhých 20cm.
Pro zajištění údržby větrací jednotky a rozvodu je nutné zhotovit dostatečný revizní otvor. Pro zajištění údržby větrací jednotky a rozvodu je nutné zhotovit dostatečný revizní otvor.
Pro zajištění údržby větrací jednotky a rozvodu je nutné zhotovit dostatečný revizní otvor.
Filtry větrací jednotky jsou snadno přístupné a vyměnitelné. V rozkládacím rámečku se mění pouze filtrační vložka. Filtry jsou k dispozici podle potřeby v třídě G4 a F7. Filtry větrací jednotky jsou snadno přístupné a vyměnitelné. V rozkládacím rámečku se mění pouze filtrační vložka. Filtry jsou k dispozici podle potřeby v třídě G4 a F7.
Filtry větrací jednotky jsou snadno přístupné a vyměnitelné. V rozkládacím rámečku se mění pouze filtrační vložka. Filtry jsou k dispozici podle potřeby v třídě G4 a F7.
Součástí dodávky jednotek Sky jsou nástěnné programovatelné ovladače, které umožní nastavení parametrů jednotky, čtení provozních hodnot a nastavení automatického časového režimu větrání bez ohledu na to, že jsou jednotky skryty v podhledech. Součástí dodávky jednotek Sky jsou nástěnné programovatelné ovladače, které umožní nastavení parametrů jednotky, čtení provozních hodnot a nastavení automatického časového režimu větrání bez ohledu na to, že jsou jednotky skryty v podhledech.
Součástí dodávky jednotek Sky jsou nástěnné programovatelné ovladače, které umožní nastavení parametrů jednotky, čtení provozních hodnot a nastavení automatického časového režimu větrání bez ohledu na to, že jsou jednotky skryty v podhledech.
Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu. Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu.
Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu.
Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu. Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu.
Větrací jednotky lze umístit i ve vertikální poloze do instalačních nik, skříní apod. Toto řešení je například vhodné u nájemního bydlení, kde chceme mít přístup k jednotce, aniž bychom museli vstupovat do bytu.

Rozšiřující vybavení jednotek

Jednotky Renovent Sky lze vybavit dalšími komponenty a vytvořit tak sofistikovaný systém větrání.


Renovent Sky 150Renovent Sky 200Renovent Sky 300
Programovatelný ovladačJiž součástí dodávky jednotkyJiž součástí dodávky jednotkyJiž součástí dodávky jednotky
Nárazové větrání (boost)Již součástí dodávky jednotkyJiž součástí dodávky jednotkyJiž součástí dodávky jednotky
Senzory vlhkosti RHAnoAnoAno
Dvouzónová regulaceAnoAnoAno
Senzory CO2AnoAnoAno
Entalpický výměníkNeNeAno
Brink HomeAnoAnoAno

Prodloužená 5 letá záruka Renovent

Firma Brink vyvíjí a vyrábí větrací jednotky více jak 30 let a je plně přesvědčena o skvělé kvalitě svých zařízení. Proto se rozhodla svým zákazníkům poskytnout nadstandardní prodlouženou záruku. Dojde-li v průběhu 5let k závadě na větrací jednotce, obdrží zákazník zdarma vadný díl. Prodloužená 5letá záruka se týká větracích jednotek:

- Renovent Excellent 180, 300, 400 a 450 včetně verzí Plus
- Renovent Sky 150 a 300 včetně verzí Plus

Podrobnější informace naleznete v podmínkách prodloužené záruky Brink.
ŠTORC TZB s.r.o.

ŠTORC TZB s.r.o.

Benešov, Villaniho 2155, 25601
Tel: 317 726 847
Web: http://www.storc.cz
E-mail: info@storc.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ŠTORC TZB s.r.o.

Benešov, Villaniho 2155, 25601
Tel: 317 726 847
Tel: 317 724 910
Tel: 739 289 521
Web: http://www.storc.cz
E-mail: info@storc.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Představujeme koncept bytového větrání Brink"

Buďte první a napište komentář k  "Představujeme koncept bytového větrání Brink"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE