Sdílet
 

Revize hromosvodů a elektrorevize zvýší bezpečnost

Datum vydání: 04.05.2011 | autor:

Revize elektrozařízení a rozvodů má důležité cíle: bezpečnost a jistotu uživatelů. Zvláštní kapitolou je posouzení zařízení před uvedením do provozu, později se setkáváme především s pravidelnými revizemi. Ty mohou mít hlavní roli opět v otázce bezpečnosti, která se týká osob i majetku. Elektrické spotřebiče, informační technika i spotřební elektronika nás obklopují doma i v práci – proto se problematika revizí rozhodně nevyplatí podcenit.

Ilustrační foto (www.shutterstock.com) Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com) Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Kontrolní a revizní procesy se týkají mnoha zařízení – od elektrozařízení všeho druhu až po hromosvody. Komplexní revize kvalifikovaným technikem s moderním vybavením nám dá jistotu, že jsme pro zvýšení bezpečnosti a pro naši ochranu udělali maximum.

Revize elektrozařízení

Periodické revize elektrozařízení jsou často podceňovaným tématem, ovšem bezpečnost se podceňovat nevyplatí. Revize může provádět pouze revizní technik elektrických zařízení s platným osvědčením. V průběhu revize jde o posouzení bezpečnosti elektro zařízení a vydání dokumentu o zjištěném stavu. V případě, že přístroj neodpovídá platným normám – třeba kvůli závadě, může revizní technik zakázat provoz zařízení, doporučit jeho opravu nebo přímo opravu realizovat a uvést elektrozařízení do odpovídajícího stavu.

Provádění kontrol je dáno normami ČSN 333 1600 a ČSN 33 1610. Hlavním cílem je posouzení funkčnosti a bezpečnosti elektrických spotřebičů. Kontroly se týkají všech elektrických spotřebičů, které jsou připojovány k vyššímu než bezpečnému napětí a které tedy mohou být nebezpečné. Revidují se prodlužovací kabely, rozdvojky, různé elektrické spotřebiče, se kterými manipulujeme, elektrické nářadí atd. 

Výstupním dokumentem je revizní protokol. Revize se opakuje podle druhu prostředí, ve kterém se zařízení nachází: v normálním prostředí po pěti letech, venku po čtyřech až po každoroční prohlídky zařízení v mokrém a korozně agresivním prostředí.
Ilustrační foto (www.shutterstock.com) Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)

Revize hromosvodů

Revize hromosvodů nám potvrdí funkčnost soustavy. Revize se musí provádět tak často, jak je uvedeno v revizní zprávě. Nejčastěji to je po třech nebo po pěti letech, ale také po každém zásahu blesku, který může bleskosvod nebo jeho části poškodit. Samozřejmostí je také výchozí revize a revize po rekonstrukci střechy při jeho opětovné instalaci nebo při instalaci střešní antény. Při revizi se kontroluje celá soustava, její úplnost i funkčnost všech součástí. Při nedostatečných výsledcích může být například posílen určitý zemnič.

Cena revize se odvíjí od velikosti a členitosti střechy domu, u běžného rodinného domu se částka pohybuje řádově ve stokorunách, proč tedy riskovat?
MIREMAX s.r.o.

MIREMAX s.r.o.

Ostrava, Moravská Ostrava, Nádražní 44, 70200
Tel: 603 413 020
Web: http://www.miremax.cz
E-mail: miremax@miremax.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

MIREMAX s.r.o.

Ostrava, Moravská Ostrava, Nádražní 44, 70200
Tel: 603 413 020
Web: http://www.miremax.cz
E-mail: miremax@miremax.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Protokol o určení vnějších vlivůProtokol o určení vnějších vlivů

  Co je ´Protokol o určení vnějších vlivů´ a k čemu slouží? Kdo ho vypracovává a na základě čeho? A jak se vnější vlivy třídí? Přinášíme vám odpovědi na tyto a další otázky související s určováním vnějších vlivů…

 • Nezničte cizí majetek kácením stromů!Nezničte cizí majetek kácením stromů!

  Každý strom má svou životnost. Ať už z hlediska stáří, onemocnění nebo z důvodu přírodního či mechanického poškození. Jsou ale i případy, kdy lidé chtějí strom odstranit z jiných důvodů. Ať už je to kvůli velikosti…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

Diskuze na téma "Revize hromosvodů a elektrorevize zvýší bezpečnost"

Celkem komentářů: 1

Nebojte se 27.02.2017, 13:55:38

Jako revizní technik bych rád všechny nabádal k revizi, je to důležité z hlediska bezpečnosti (jak již je zmíněno v článku), ale problém je, že hodně lidí to podceňuje… Sám dobře vím, že někdy to konči špatně, například větším poškozením nemovitosti… Vůbec se nás nebojte lidi a co ještě víc, připravte se na nás jako když se připravujete/připravovali jste se na test do školy :D Dal bych vám pár doporučení jak se připravit, ale to již je napsáno zde: http://www.svkol.cz/revize-elektroinstalaci-se-pripravit
Všem přejí štěstí a úspěšnou revizi! :)

Přidat nový komentář k  "Revize hromosvodů a elektrorevize zvýší bezpečnost"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE