Sdílet
 

Roboti staví domy

Datum vydání: 31.10.2017 | autor:

Digitální stavební systémy jsou realitou. Hadrián X je první část digitálního konstrukčního systému, o kterém se jeho tvůrci domnívají, že změní svět a bydlení bude dostupné pro každého.

Hadrian X od Fastbrick Robotics Hadrian X od Fastbrick Robotics
Hadrian X od Fastbrick Robotics
Výstavba nosných stěn, ale i stropů a příček domu strojem, který přijede na místo stavby a pracuje místo stavbních řemeslníků, je realitou. Australská společnost Fastbrick Robotics představila prvního stavebního robota Hadrian X a úspěšně dokončila první blokovou tištěnou strukturu z mobilní základny. Hadrian X může během dvou dnů postavit stěny obydlí průměrné velikosti. Jde o první fázi revoluce v oblasti digitálních konstrukcí, kdy je na staveništi využito plně automatizovaných strojů.

Předností tohoto způsobu stavění je naprosto dokonalá přesnost, jelikož robot pracuje z původních CAD souborů navržených architekty. Stavby jsou proto přesné na milimetr. Hadrian X je vlastně něco jako obrovská 3D bloková tiskárna, která spojuje stavební bloky lepidlem. Ale dovede toho ještě mnohem víc. Prohlédněte si prezentační videa.

Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Roboti staví domy"

Buďte první a napište komentář k  "Roboti staví domy"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE