Typovým domem srpna 2010 je pasivní Nero 2009 Především pasivní varianta tohoto typového domu by nás měla zajímat, jelikož EU schválila směrnici, podle které bude od roku 2020 umožněna výstavba pouze domů v pasivním standardu. Staré i nové rodinné domy postavené v současném českém legislativním standardu se stanou drahou formou bydlení a špatnou investicí. Budou prodejné hluboko pod pořizovací cenou a je možné, že mnohé už nebudou prodejné vůbec.

Energetické úspory

Typový rodinný dům Nero 2009 byl již v minulosti oceněn titulem Český energeticko-ekologický projekt, který vypisují Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí. Nejzajímavější jsou na této stavbě kromě individuálně vnímaných dispozic a dalších kritérií výběru právě provozní náklady plynoucí z úspor energií.

Ve své pasivní variantě Zelená úsporám dosahuje typový dům Nero 2009 spotřeby energií na vytápění maximálně 15 kWh/m2. Při celkové vytápěné ploše 135 m2 má pak roční spotřebu energií na vytápění pouhých 2,7 MWh (standard má pro srovnání spotřebu 11,6 Mwh). Energetické náklady na vytápění tak klesnou z cca 24.000,- Kč ročně ve vyhovujícím standardu na cca 5.000,- Kč ročně při výstavbě ve variantě pasivní.

Přitom si můžete vybrat mezi konstrukčními materiály, ze kterých bude váš nový dům postaven. V nabídce dodavatele je cihla POROTHERM či pórobetonová tvárnice YTONG (v pasivním standardu se zateplením), systém SENDWIX (vápenopísková cihla se zateplením), případně DŘEVOSTAVBA.
Dispozice domu

Nero 2009 je dvoupodlažní rodinný dům s obytným podkrovím a s plochou střechou o velikosti bytové jednotky 4+kk s garáží. Dům je bezbariérový, má moderní vzhled a je vhodný pro město.

Půdorys domu má jednoduchý obdélníkový tvar a garáž je k němu přistavěna. Vzhledem k zastřešení plochou střechou je druhé podlaží plně využitelné – strop není zkosený. Střecha garáže je pochozí a je propojena s představěnými balkóny nad závětřím a terasou.

V přízemí domu se nachází technická místnost, kuchyňský kout je vybaven samostatnou spíží a je propojen s obývacím pokojem. Schodiště je součástí obývacího pokoje. Na přání lze kuchyňský kout od obývacího pokoje oddělit. Fasáda domu je řešena klasickou omítkou, konstrukce balkónu je obložena dřevěným obkladem.
Za projekt domu Nero 2009 v pasivním standardu zaplatíte 38.300,- Kč, za stavbu na klíč pak cca 5.020.000,- Kč.
  • Užitná plocha: 237,41 m2
  • Zastavěný plocha: 142,00 m2
  • Obestavěný prostor: 829,00 m3
  • Výška hřebene: 6,40 metru
  • Sklon střechy: 0o
  • Typ střechy: plochá
  • Podlažnost: dvoupodlažní
  • Řadovost: samostatný
  • Dispozice: 4+kk s garáží a terasou
Architektonická kancelář Křivka s.r.o. Poslat poptávku