Rohožky  <I>s a m b a</I>  jsou správnou volbou pro vás Již dávno neplatí, že rohožka je jen jakousi součástí vchodu do našeho domu, bytu či kanceláře. Ne nadarmo se totiž říká, že nejdůležitější je první dojem, proto také vzhled a kvalita rohožky rozhodne o tom, jaký úsudek si o nás či naší firmě vytvoří přátelé nebo klienti.
Samozřejmě není možné opomenout fakt, že rohožka zajišťuje především čistotu interiéru, před nímž je umístěna. Aby tuto svou zřejmě nejdůležitější funkci plnila rohož tak, jak má, musíme být nanejvýš obezřetní při výběru správného typu, velikosti i materiálu rohožky.

Ač se na první pohled může zdát, že úloha rohožky není nijak zásadní a před naše dveře ji umisťujeme spíše ze zvyku než z potřeby, není tomu tak. O tom svědčí i následující fakta. Až osmdesát procent nečistot je totiž z venku do interiéru přeneseno na podrážkách bot. Správně zvolená rohož pak dokáže zachytit většinu nečistot i vlhkosti, takže v místnosti je obuv téměř čistá.

Řešení lze najít pro každého – ten správný a nejúčinnější druh rohože existuje pro nájemníka malého bytu, majitele domu nebo menší firmy, ale i pro provozovatele obřích nákupních středisek. O tom vědí své zákazníci rodinné firmy Rohožky samba, která nabízí rohože všech druhů od návrhu po realizaci prakticky pro všechny typy interiérů.

V nabídce rodinné firmy Rohožky samba jsou rovněž venkovní rohožky, jejichž výhodou je zejména vysoká účinnost a také možnost velikého zatížení. Tyto druhy rohoží jsou tedy vhodné zejména do míst s vysokou frekvencí lidí, tedy například před supermarkety, obchodní střediska nebo banky.
Bezproblémová je rovněž sjízdnost těchto rohoží, tudíž pro nákupní nebo invalidní vozík a dokonce ani automobily nejsou žádnou překážkou. Venkovní rohože je možné buď zapustit například do dlažby, nebo je volně položit na pevný podklad.

Stejné možnosti pro uložení platí i v případě vnitřních rohoží. Také u tohoto typu můžeme vybírat z nepřeberného množství variant a materiálů – v závislosti na našich přáních a potřebách je možné zvolit gumové či kobercové rohožky, rohože s náběhovými hranami, se šikmou hranou nebo lemem.
Kromě vchodových rohoží můžeme vybírat i rohožky dveřní, tedy takové, jaké známe z našich bytů. V tomto případě je výběr částečně omezený, i přesto však stále bohatý.
Volit totiž můžeme podle frekvence osob, které rohožku využijí. Na nás je také rozhodnout, zda chceme, aby nečistoty z obuvi propadly mřížkovou rohoží na podlahu, nebo se zachytily v gumové či kobercové rohožce s uzavřenou mřížkovou strukturou.

Nezanedbatelnou roli mají rovněž takzvané hygienické rohože. Ty jsou vhodné zejména do míst, kde hrozí uklouznutí na vlhkém povrchu, tedy hlavně do bazénu, saun, umýváren, ale i do koupelen. Mimo ryze praktického hlediska, jakým je prevence úrazu následkem pádu na mokré podlaze, je důležité i hledisko zdravotní.

Hygienické rohože totiž zabraňují přenosu bakterií ve vlhkém prostředí, zamezují přenosu nečistot na chodidlech (například na veřejných koupalištích) a rovněž výborně izolují, tudíž i ve vlhkém prostředí stojíme stále v teple a suchu.
Je více než zřejmé, že i volba „obyčejné“ rohožky je tak trochu věda – pro každý interiér i venkovní prostory je v nabídce optimální řešení. Starosti je ale třeba svěřit odborníkům. A starosti s výběrem a umístěním správné rohože jsou hračkou pro rodinnou firmu Rohožky samba.

Kontaktovat je můžete přímo na mobilních telefonech:
  • pro jihočeský region +420 602 493 338 (p. Zdeněk Cuhra)
  • pro středočeský region +420 728 126 585 (p. Petr Bukový)
Využít lze rovněž faxová čísla +420 387 998 282 nebo +420 312 651 194, popřípadě e-mail.
Kompletní nabídku služeb a sortimentu můžete zhlédnout na internetových stránkách, které najdete na adrese www.rohozkysamba.cz
Zdeněk Cuhra, rohožky s a m b a Poslat poptávku