Sdílet
 

Sportovní povrch pro MS v hokejbalu

Datum vydání: 11.05.2009 | autor:
I sportovní povrch má vliv na kvalitu hry. Proč se tedy při výběru sportovního povrchu neinspirovat profesionály? Nejvyšší kvalita, vynikající vlastnosti a zároveň nenáročnost na údržbu se představuje pod značkou Bergo. Povrchy jsou na špičkové úrovni nejen uživatelsky, ale představují výbornou volbu s množstvím univerzálních řešení pro haly, tělocvičny i venkovní povrchy.
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Sportovní povrchy Bergo se využívají pro celou řadu tradičních i moderních sportů, pro veškeré míčové hry, běžecké a skokové sporty. Kromě basketbalu, volejbalu, fotbalu, tenisu či hokejbalu jej lze využít i pro gymnastiku, aerobic, softbal nebo in-line hokej a další. Právě proto je Bergo výhodnou variantou pro víceúčelová hřiště škol, rekreačních zařízení i profesionálně využívaná sportoviště. Pokládka dokonce nevyžaduje ani dokonale zpevněný podklad v podobě asfaltu či betonu, takže náklady na realizaci hřiště se příjemně snižují.

Varianta pro antukové povrchy

Antukové povrchy v halách často vyžadují kropení a údržbu a nelze na nich provozovat všechny sporty, což výrazně snižuje možnost využívání hřiště. S povrchy Bergo máme mnohem širší možnosti využití, aniž bychom museli rušit stávající antukový kurt. Kazety Bergo lze jednoduše položit na antuku, konkrétně na speciální fólii, která bude antuku udržovat v optimálním stavu. Plocha Bergo dává možnost všem sportům nebo různým akcím, bez obavy o zničení plochy. Budeme-li chtít opět využít původní antukový kurt, lze multifunkční sportovní krytinu jednoduše rozebrat a uložit do skladu pro příští příležitosti.
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Sportovní povrch nenáročný na údržbu

Pro samotný sport jsou důležitými vlastnostmi správná pružnost povrchu, odraz a tření, pro sportovce mají význam dobré vlastnosti pro šetření kloubů a zad, bezpečnost i zdravotní nezávadnost materiálu. Pro majitele hřišť bude kromě univerzality a dobrého vzhledu povrchu důležitý i způsob údržby a dobré drenážní vlastnosti pro využití venku. Rychlé vysychání a nulová tvorba kaluží zajišťují možnost celoročního provozu plochy Bergo ve všech klimatických podmínkách a povětrnostních vlivech. Další perspektivní výhodu představuje pohodlná montáž a neomezená možnost oprav prostřednictvím jednoduché výměny poškozeného dílu.

Výhody patentovaného spojení

Optimální je pro pokládku sportovního povrchu pevný rovný podklad. Kazety se k sobě jednoduše sesadí a sklepou se k sobě gumovou paličkou, aby se vzájemně spojili v zámcích. Spojení nevyžaduje speciální nástroje ani lepidla či šrouby. Podobně rychle probíhá i demontáž. Poškozený díl lze pohodlně vyměnit i v celistvé ploše.
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Výhody v kostce

Na závěr si ještě jednou shrňme všechny výhody sportovních povrchů Bergo. Lze je využít pro vnitřní i venkovní plochy, a to s minimálními nároky na údržbu a celosezónním provozem díky rychlému vysychání. Montáž, demontáž i oprava systému se provádí jednoduše, snadno lze povrch přepravovat a aplikovat jej i na poškozený podklad. Bergo se hodí pro mnohé sporty, je šetrný pro záda i klouby sportovců, stejně odráží míč a tlumí zvuk.

Značka Bergo nabízí dvě varianty sportovních povrchů: pružnější a protiskluzový vzor s výstupky TENNIS a pevný hladký vzor MULTI-SPORT
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Sport – Court pro dynamické sportování

K dalším profesionálně využívaným povrchům, které se hodí i pro všestranné rekreační využití, patří povrchy značky Sport-Court. Technologicky je struktura plochy vyvinuta pro náročné požadavky sportovců, trenérů i architektů. Poskytují bezpečnost, pohodlí a ochranu zdraví, pomáhají zvyšovat výkonnost a snižovat únavu. Modulový sportovní povrch lze využít pro rozmanité halové sporty, své uplatnění však najde i pro sporty venkovní. Oceníme přizpůsobivost, nenáročnost a v první řadě i vynikající herní vlastnosti systému.
Foto: FORWARD TENIS
Foto: FORWARD TENIS
Petr Folwarczny

Petr Folwarczny

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Vestecká 1010/60, 25001
Tel: 326 911 678
Web: http://www.sportovni-stavby.cz
E-mail: info@sportovni-stavby.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Petr Folwarczny

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Vestecká 1010/60, 25001
Tel: 326 911 678
Mobil: 603 254 724
Web: http://www.sportovni-stavby.cz
E-mail: info@sportovni-stavby.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Kvalitní sportovní povrch – to je výhraKvalitní sportovní povrch – to je výhra

  Blahodárné účinky sportu na naše zdraví doplňuje zábava a společenský charakter. Snad právě proto kolem nás vznikají nová centra sportu, tělocvičny a areály pro sport. Na těchto místech se setkáváme s čím dál tím…

 • Nezničte cizí majetek kácením stromů!Nezničte cizí majetek kácením stromů!

  Každý strom má svou životnost. Ať už z hlediska stáří, onemocnění nebo z důvodu přírodního či mechanického poškození. Jsou ale i případy, kdy lidé chtějí strom odstranit z jiných důvodů. Ať už je to kvůli velikosti…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

Diskuze na téma "Sportovní povrch pro MS v hokejbalu"

Buďte první a napište komentář k  "Sportovní povrch pro MS v hokejbalu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE