Sdílet
 

Sprchový žlábek pro odvodnění každé podlahy

Datum vydání: 31.08.2012 | autor:

Ať již stavíte nový, nebo opravujete starší dům, jsou z funkčního a estetického hlediska trendem sprchy v úrovni podlahy. Sprchový žlábek „Advantix Vario“ od společnosti Viega nabízí výrazně větší flexibilitu při řešení odvodnění. Dá se zkrátit na milimetr přesně a stačí jen několik úkonů, aby se přesně přizpůsobil skutečné situaci na místě realizace.

Motto „generační koupelna“ je synonymem pro vysoké nároky na komfort a vhodnost pro různé věkové kategorie. Zpravidla k tomu patří sprcha v úrovni podlahy. Motto „generační koupelna“ je synonymem pro vysoké nároky na komfort a vhodnost pro různé věkové kategorie. Zpravidla k tomu patří sprcha v úrovni podlahy.
Motto „generační koupelna“ je synonymem pro vysoké nároky na komfort a vhodnost pro různé věkové kategorie. Zpravidla k tomu patří sprcha v úrovni podlahy.
Sprchový žlábek „Advantix Vario“ je vhodný i pro spolehlivé odvádění většího množství vody. Na milimetr přesná úprava základního tělesa kromě toho zajistí instalaci bez vady na kráse. Sprchový žlábek „Advantix Vario“ je vhodný i pro spolehlivé odvádění většího množství vody. Na milimetr přesná úprava základního tělesa kromě toho zajistí instalaci bez vady na kráse.
Sprchový žlábek „Advantix Vario“ je vhodný i pro spolehlivé odvádění většího množství vody. Na milimetr přesná úprava základního tělesa kromě toho zajistí instalaci bez vady na kráse.
Vedle spolehlivého utěsnění sprchovací zóny je zásadním předpokladem pro realizaci sprch v úrovni podlahy správný výběr a naplánování odvodu vody. Realizaci odtoků v úrovni podlahy výrazně zjednodušuje sprchový žlábek „Advantix Vario“ společnosti Viega díky základnímu tělesu s univerzálním použitím a kompletní izolační sadě, která je součástí dodávky. Specializovaní prodejci tak mohou pružně reagovat na konkrétní podmínky na stavbě, aniž by museli mít velké skladové zásoby sprchových žlábků rozdílných rozměrů. Přesná práce je výhodou i pro pokládku dlažby. Jedinečný a decentní design vytváří harmonický celek.

Rychlá montáž na míru

Délku tohoto univerzálního sprchového žlábku lze upravit rychle a přesně pomocí ruční pilky a pomůcky pro řezání (obr. 1). Základní rozměr žlábku „Advantix Vario“, který je 1.200 mm, lze zkrátit až na minimální délku 300 mm. Po odstranění otřepů a namazání sedla těsnění se našroubují zakončovací krytky (obr. 3). Přesné uzpůsobení výšce podlahy usnadňují nastavitelné šroubovací nožičky. V závislosti na montážní výšce je flexibilní sprchový odtok optimálně vhodný i pro odvádění větších množství vody. Po připojení odpadního potrubí se nožičky žlábku připevní hmoždinkami k podlaze – a montáž je hotová. Následně se kontroluje těsnost zakončovacích krytek, a to tak, že se odtokový otvor ucpe zkušební trubkou a žlábek se naplní vodou (obr. 4).
Obr. 1: Základní těleso sprchového žlábku uřízněte ruční pilkou přesně na vnější rozměr, který potřebujete. Obr. 1: Základní těleso sprchového žlábku uřízněte ruční pilkou přesně na vnější rozměr, který potřebujete.
Obr. 1: Základní těleso sprchového žlábku uřízněte ruční pilkou přesně na vnější rozměr, který potřebujete.
Obr. 2: Očistěte otřepy z řezaných hran a sedlo těsnění potřete tukem. Obr. 2: Očistěte otřepy z řezaných hran a sedlo těsnění potřete tukem.
Obr. 2: Očistěte otřepy z řezaných hran a sedlo těsnění potřete tukem.
Obr. 3: Na konce nasaďte zakončovací krytky a přišroubujte je. Obr. 3: Na konce nasaďte zakončovací krytky a přišroubujte je.
Obr. 3: Na konce nasaďte zakončovací krytky a přišroubujte je.
Obr. 4: Zkontrolujte, zda zakončovací krytky těsní. Za tímto účelem vsuňte do odtokového otvoru zkušební trubku a žlábek naplňte vodou. Obr. 4: Zkontrolujte, zda zakončovací krytky těsní. Za tímto účelem vsuňte do odtokového otvoru zkušební trubku a žlábek naplňte vodou.
Obr. 4: Zkontrolujte, zda zakončovací krytky těsní. Za tímto účelem vsuňte do odtokového otvoru zkušební trubku a žlábek naplňte vodou.
Obr. 5: Po nalepení a zatmelení izolační pásky na přírubě žlábku poté naneste druhou vrstvu tekuté fólie. Obr. 5: Po nalepení a zatmelení izolační pásky na přírubě žlábku poté naneste druhou vrstvu tekuté fólie.
Obr. 5: Po nalepení a zatmelení izolační pásky na přírubě žlábku poté naneste druhou vrstvu tekuté fólie.
Obr. 6: Nasaďte krycí rošt a pomocí nožiček upravte jeho výšku přesně podle výšky dlaždic. Obr. 6: Nasaďte krycí rošt a pomocí nožiček upravte jeho výšku přesně podle výšky dlaždic.
Obr. 6: Nasaďte krycí rošt a pomocí nožiček upravte jeho výšku přesně podle výšky dlaždic.

Odborné a jednoduché utěsnění

Aby byl vtok sprchového žlábku chráněn před nečistotami, je třeba jej osadit záslepkou z tuhého pěnového materiálu. Po odstranění ochranné fólie z příruby žlábku se špachtlí nanese speciální lepidlo. Na něj se nalepí izolační páska a zapracuje do lepidla, případně do kontaktní izolace. Utěsňování je zakončeno nanesením druhé vrstvy tekuté fólie (obr. 5). Po položení dlažby lze odstranit záslepku z tuhého pěnového materiálu a osadit krycí rošt (obr. 6).

Jednička z hlediska vzhledu a hygieny

Pomocí nožiček lze rošt plynule upravovat podle výšky dlaždic v rozmezí 5 až 20 mm. Pro silnější podlahové krytiny – jako je přírodní kámen – je k dispozici speciální sada s možností vyrovnání výšky od 15 do 30 mm. Montážní varianty může stejně jednoduše specializovaný prodejce zrealizovat pomocí zakončovací lišty. Při čištění sprchového žlábku během používání je možné rošt jednoduše odstranit za použití speciálního nářadí.

Zdroj: www.viega.cz

VIEGA s.r.o.

VIEGA s.r.o.

Praha, Smíchov, Zdíkovská 3030/61, 15000
Tel: 595 054 933
Web: http://www.viega.cz/
E-mail: info@viega.de
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

VIEGA s.r.o.

Praha, Smíchov, Zdíkovská 3030/61, 15000
Tel: 595 054 933
Mobil: 602 713 625
Web: http://www.viega.cz/
E-mail: info@viega.de

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasoval: 1 uživatel
Diskuze na téma "Sprchový žlábek pro odvodnění každé podlahy "

Buďte první a napište komentář k  "Sprchový žlábek pro odvodnění každé podlahy "

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE