
Dům v ocelovém plášti má odolávat působení silných mrazů
I když to tak z výsledku nevypadá, realizace tohoto projektu se skutečně „táhla“. Ve výsledku pak trvala stěží uvěřitelných šestnáct let. To si pochopitelně zaslouží vysvětlení.
I když to tak z výsledku nevypadá, realizace tohoto projektu se skutečně „táhla“. Ve výsledku pak trvala stěží uvěřitelných šestnáct let. To si pochopitelně zaslouží vysvětlení.
1. - 3. září se již po třicáté zaplní areál lounského výstaviště expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti a zahrady. Na výstavě DŮM 2023 si jistě každý návštěvník najde inspiraci k vylepšení svého bydlení i zahrady. Představí se zde na 140 vystavovatelů z celé České republiky, kteří nabídnou nepřeberné množství zajímavých výrobků a služeb z oboru stavebních materiálů, vybavení domácností a rostlin a zařízení zahrady.
1. – 3.9. se zaplní již po 30té areál lounského výstaviště expozicemi vystavovatelů z oboru stavebnictví, zahrady a vybavení domácnosti. Na výstavě DŮM 2023 si jistě každý návštěvník najde inspiraci k vylepšení svého bydlení i zahrady.
Existuje několik přístupů, jak u obývané stavby vyrovnávat vlivy proměnlivého podnebí. Ať už úpalné horko anebo zasněžené mrazivé zimy. Obvykle je to o tom, že se snažíte objekt adaptovat. Vytvářet polovenkovní a zastíněné součásti domu, které slouží jako přechodové zóny, pozvolné fáze mezi vnějším a vnitřním prostředím. To ale není přístup, který si vybrali iránští architekti.
Španělská Xinzo v Briónu má mnoho co nabídnout, ale není úplně tím ideálním místem, pokud toužíte po bydlení ve velkoměstském stylu. Koneckonců je to jen trochu větší vesnice. Mladý muž, který se sem nastěhoval z města a nechal si postavit nový dům, tu ale nalezl všechno, po čem snil. I když je formát jeho domu hodně netradiční, a staví na hlavu většinu tradičních typologií.
Zahrada tu není součástí exteriéru, protože se prolíná s obytnými místnostmi. Zeleň je součástí prostoru, spojovací koridory vedou zahradami.
Skandální slova poradce premiéra Štěpána Křečka o archeologii vyvolala bouři. Zástupci archeologů reagovali otevřeným dopisem. Co jim na Křečkových slovech vadí a jak vidí budoucí spolupráci se stavebníky?
Plánujete stavbu nového nízkoenergetického nebo pasivního domu? Inspirujte se výjimečnými domy od společnosti RD Nobles.
Austrálii, kterou poněkud nekorektně nazýváme kontinentem Protinožců, za zdroj inspirace pro Česko většinou nepovažujeme. Co si také vzít od země, kde žije většina nejjedovatějších tvorů planety, jsou tu nekonečně dlouhé silnice a cestou do obchodu můžete zavadit o pštrosa emu? A přece tu shodné problémy mají. Odlišují se jejich řešením.
Kámen je materiál, který svou texturou dodává domu vyznění jakési osobité věčnosti, nepomíjivosti. A právě tohle oslovilo postarší manželský pár, kteří si vyhlédli místo k bydlení v brazilské Itaipavě. Jejich nový dům je tu komponován se štědrostí k prostoru, protože má být místem k setkávání s početnou rodinou. A kamenný profil stavby tu dodává výraz jistoty a stálosti. Něčeho, co potomci hledají u svých rodičů.
Jaké by mělo být z hlediska udržitelnosti a emisní bilance ideální uspořádání města, aby na kilometr čtvereční vměstnalo dvacet nebo padesát tisíc obyvatel? Výzkum skotských badatelů poukazuje na to, že města budoucnosti by měla růst ve formátu nízkopodlažních staveb, nikoliv věžáků a mrakodrapů.
Podlahy jsou ze samonivelačního sádrového potěru, stěny jsou konstruovány z vápenopískových zdicích bloků a na střeše položena betonová střešní krytina. Tak vypadá z pohledu volby klíčových stavebních prvků jednopodlažní rodinný dům, který právě vyrůstá nedaleko Žiaru nad Hronom.
Důvodů, proč stavět právě s Haas Fertigbau, je mnoho. Počínaje tradicí a garancemi kvality, spolehlivostí dodavatele, zaměřením na moderní technologie a inovace a konče ekologií, tedy ochranou přírody a důrazem na udržitelnou výrobu. Je jich však ještě mnohem víc. Haas Fertigbau působí v Německu, Rakousku a České republice, kde především staví rodinné domy a plní sny svých klientů již více jak 50 let.
Máte rádi dobrou brazilskou kávu? Pak jistě víte, že do kvality základní suroviny, pražených zrn pro její výrobu, se promítají především dva faktory. Půda a vzduch. Přesněji tedy složení půdy, které ovlivňuje chuť výsledného produktu, a kvalita ovzduší, která ovlivňuje aroma. A z těchto dvou prvků je pak složen i dům milovníků kávy, které vyrostl u brazilského Divinópolis.
Kanada přehodnocuje, jakým způsobem bude do budoucna stanovovat úspěšnost opatření vedoucích k navyšování udržitelností. Ukázalo se totiž, že dosavadní model obyvatelům měst moc radost nedělal.
V krajině, kde jsou svahy kopců poseté pastvinami a hospodářskými staveními, se jedna stodola navíc ztratí. Záměrem klienta ale v tomto případě nebylo vystavět obyčejnou stodolu, ale místo k trvalému obývání, dům. A protože musela stavba na podloží reagovat masivnějšími základy, nakonec do sebe toho betonu pojmula mnohem víc, než na první pohled vypadá.
Vychází 39. vydání katalogu NÁŠ DŮM s podtitulem „700 RODINÝCH DOMŮ“. Obsahem katalogu, který vychází již přes 25 let, je nabídka typových projektů rodinných domů projekční kanceláře Architektonická kancelář Křivka s.r.o., která již 30 let na českém trhu dodává stavebníkům rodinných domů projektovou dokumentaci.
Požadavky na pozemek, zpracování projektové dokumentace, výběr všech materiálů, rozhodnutí o způsobu realizace, k tomu legislativa. Cesta k vlastnímu bydlení má mnoho křižovatek, na nichž se nevyplatí bloudit. Manuál pro stavbu od společnosti KM Beta vám poradí na každé z nich. Víte například, co je A/V poměr a proč se jím zabývat?
Původním záměrem klientů, manželů s dvěma dospívajícími chlapci, bylo postavit „něco jako chatu“. Místo, kam budou jezdit o prázdninách na dovolené. Lokalita ztracená v lesích u jezera Lanaudière se k tomu zdála být ideální. Jenže pak přišla pandemie covid-19, a původní plán se proměnil. Ukázalo se, že bydlení v řekněme sociální izolaci a v lůně přírody má něco do sebe. A tak se z plánů chaty stal plán rodinného domu v divočině.
Významnou položkou stavebního spoření byla od samého začátku fungování produktu státní podpora, ta se však do dnešních dní snížila na minimum a řešilo se, zda ji zcela nezrušit. Jedny hlasy říkaly, že státní podpora je nesmysl, jiné, že to bez ní nejde. A jak to se stavebním spořením vypadá nyní? Po několika měsících od doby, kdy hrozilo zrušení státní podpory? Má se nakonec stát jakousi “zelenou spojkou“ mezi státem a občany. Jak?