Sdílet
 
Stěhování, vyklízení

Stěhování bez problémů

Datum vydání: 11.06.2008 | autor:
Říká se že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Aby toto úsloví pro vás neplatilo tak doslova, máme pro vás několik užitečných rad. Každý, kdo se stěhuje, by si měl vyhradit několik hodin volného času na jednání s dodavateli energií, poštou, telefonním operátorem a podobně.
Foto AKR stěhování - autodoprava
Foto AKR stěhování - autodoprava
Telefonní linka

Při stěhování má majitel telefonní linky na výběr v podstatě ze tří možností. Buďto nechá linku zrušit, převede ji na jiného účastníka, nebo požádá o její převedení do nového místa bydliště. Nepříjemnostem s pozdním převedením telefonní linky se vyhnete tak, že žádost podáte včas. Lhůta je obvykle okolo dvou měsíců.

Požádat o přeložení telefonní linky je možné čtyřmi způsoby. Buďto na webových stránkách O2, telefonicky, osobně, nebo poštou. Pokud bude vaše žádost v pořádku, dostanete její potvrzenou kopii. V případě, že tomu tak není, bude vám žádost vrácena pro doplnění potřebných údajů. Pozornost věnujte zejména položce, kde je třeba vyplnit souhlas majitele objektu, do kterého má být stanice přeložena.

Pošta

Před stěhováním byste neměli zapomenout zajít také na poštu. Ušetříte si tak řadu nepříjemností třeba kvůli nedoručené poště. Na poště je třeba vyplnit žádost o změně místa dodání poštovních zásilek a dohodnout také přeposlání pošty, která by přišla na původní adresu. Cena za tuto službu se pohybuje okolo sto korun měsíčně. O její aktivaci stačí požádat tři pracovní dny předem, pokud žádáte na své dosadvadní dodávací poště. Pokud jinde, je to třeba udělat alespoň pět dnů předem.

Je také důležité oznámit svou novou adresu zaměstnavateli, zdravotní pojišťovně, bankám, stavební spořitelně, katastrálnímu úřadu, leasingové společnosti, mobilnímu operátorovi a dalším, především také přátelům. Novou adresu musí na poště samozřejmě oznámit také důchodci, nejlépe při výplatě důchodu. V neposlední řadě je třeba uvést ji i kvůli placení koncesionářských poplatků za rozhlas a televizi. Ten, kdo se stěhuje, si musí na poště vyzvednout formulář - Oznámení o změně pobytu poplatníka rozhlasového a televizního poplatku - a vyplněný jej zase na poště odevzdat.
Foto AKR stěhování - autodoprava
Foto AKR stěhování - autodoprava
Elektřina

S energetickými společnostmi, které je nutné požádat při stěhování o ukončení dodávky elektřiny, je možné kromě osobní návštěvy komunikovat také telefonicky nebo přes internet. To by se mělo stát nejpozději do 15 dnů před termínem stěhování. Původní nájemník je zároveň povinen umožnit dodavateli elektřiny provedení konečného odečtu spotřeby elektřiny. Když se stěhuje do bytu další nájemník, je výhodné, když původní odběratel ukončí smlouvu o dodávce elektřiny a současně ji nový sjedná. Všechny tyto změny jsou zdarma. Je třeba počítat i s tím, že při ukončení odběru budou energetici požadovat vyrovnání případných pohledávek za předcházející období.

Plyn

Změnu bydliště je potřeba nahlásit plynárnám do osmi dnů před plánovaným stěhováním. Když se do bytu zároveň stěhuje nový nájemník, je možné požádat o převedení plynoměru. Podmínkou je sepsání protokolu mezi původním a novým zákazníkem plynáren, který bude obsahovat také novou adresu původního zákazníka kvůli konečnému vyúčtování spotřeby k datu převodu. Když se do bytu hned nikdo nestěhuje, měl by zákazník požádat osobně nebo telefonicky o ukončení odběru a zároveň dohodnout návštěvu zástupce plynárenské společnosti, aby mohl být proveden odečet plynoměru. Převedení nebo ukončení odběru je pak bezplatné.
Ostatní neméně důležité rady

Před stěhováním byste také neměli zapomenout na ukončení nájmu bytu u jeho majitele či obecního úřadu a na zrušení příjmu kabelové televize u jejího provozovatele. To samé se týká i internetové linky. Téměř všechny tyto záležitosti je dnes možné zařídit telefonicky anebo přes internet. V den samotného stěhování se postarejte o volný příjezd stěhovacího vozu co nejblíž k objektu. Čím blíž mohou nákladní stěhovací vozy parkovat, tím rychleji proběhne nakládka a tím méně bude stěhování stát.

Budete-li si balit věci sami, také ušetříte. Balení věcí začínejte alespoň několik dnů před stěhováním. Obaly a krabice na věci se dají zakoupit nové nebo se dají rozličné bedničky a krabice sehnat zdarma v některých obchodech, hypermarketech či tržnicích. Můžete si je i zapůjčit zcela zdarma od stěhovací společnosti. Věci balte tak, aby jednu krabici nebo jeden pytel unesl jeden nosič. Spodek krabice je vždy lépe zalepit lepicí páskou.

Skříně, sedačky či postele s úložným prostorem nenechávejte plné. Z nábytku pak můžete odmontovat některé jeho části, aby jste zabránili možnému poškození při převozu. Všechny šrouby po odmontovaných či rozebraných částech nábytku dávejte do sáčků, které potom označte nebo přilepte lepicí páskou dovnitř každého konkrétního kusu nábytku. Dveře skříní raději zavažte a věci jako třeba sklo a nádobí je nutné zabalit do papíru. Samozřejmě každý kus zvlášť, aby nedošlo k rozbití během stěhování. Krabice se sklem, porcelánem apod. viditelně označte nápisem ´Pozor! Sklo.´
Akr-stěhování a autodoprava

Akr-stěhování a autodoprava

Rousínov, Kroužek, Kroužek 2, 683 01
Tel: 517 371 502
Web: http://www.akr-stehovani.cz
E-mail: akr@akr-stehovani.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Akr-stěhování a autodoprava

Rousínov, Kroužek, Kroužek 2, 683 01
Tel: 517 371 502
Web: http://www.akr-stehovani.cz
E-mail: akr@akr-stehovani.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Nezničte cizí majetek kácením stromů!Nezničte cizí majetek kácením stromů!

  Každý strom má svou životnost. Ať už z hlediska stáří, onemocnění nebo z důvodu přírodního či mechanického poškození. Jsou ale i případy, kdy lidé chtějí strom odstranit z jiných důvodů. Ať už je to kvůli velikosti…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních…

Diskuze na téma "Stěhování bez problémů"

Celkem komentářů: 13

Stěhování bez stresu 29.04.2017, 09:48:08

My se stěhovali nedávno. Vždy jsme se stěhovali sami, ale teď na to nebylo moc času kvůli práci, tak jsme se rozhodli pro stěhovací firmu. Dle recenzí jsme zvolili firmu Tavočer. Nemuseli jsme shánět obalový materiál ani krabice. Vše měli připravené a mi jsme nemuseli nic zařizovat. Nábytek se při stěhování nepoškodil a do krabic nám také zabalili veškeré věci. Jen jsme si sbalili pouze své osobní věci a zbytek práce zajistila tato firma. Nebyl ani žádný stres a nervy. Přijeli na dohodnutou hodinu a vše bylo ok. Za mě spokojenost a hlavně bez jakýchkoliv problémů.

Stěhujeme se 26.09.2016, 10:26:13

Dobrý den, i my jsme se stěhovali a najali jsme si k tomu firmu. Nevěděla jsem však, že si firma vše zařídí a dokonce je schopná vše zabalit a tak jsem si koupil krabice, bublinkové fólie a plastové boxy na obalove-materialy.cz a vše jsem zabalila. Když firma přijela, docela se divili, že máme vše zabaleno. Přijeli s nimi totiž i dvě ženy, které nám měli vše zabalit. Dokonce se i ptali, kde jsme sehnali tak pěkné boxy. Musím říci, že pokud se budu zase stěhovat ráda si je zase pozvu.

Stěhueme 26.07.2016, 13:12:41

Pěkný článek :) sama si někdy přijdu, že když se znovu stěhuji, jak kdybych opouštěla kus svoho srdíčka … Teď se už budu stěhovat do malé chatky na dlouhou dobu :) Z práce mám home office, takže si budeme zařizovat nové bydlení :) Neumím si to velmi představit, protože jen příprava na sťahovenie trvá tak dlouho. Dala jsem se motivovat různými dobrými články, ale i radami na fórech jak to celé zvládnout. Pochopila jsem, že bez plánu a seznamu se ani nehnu, nemluvě o stěhovací firmě, kterou jsme si už objednali. Jelikož nabízejí možnost zapůjčení krabic využili jsme to, ale dokoupili jsme si ještě navíc krabice z jejich eshopu obalove-materialy.cz, protože některé věci chceme dát na charitu a jiné raději vyhodit :)

Stehovani a obaly 04.03.2016, 16:26:04

Do budoucna budu vědět, že si mám raději napsat na krabici, co která obsahu:/ Bohužel jsem to neudělala a tak mi to moji kamarádi porozbíjali. Dnes už vím, že si mám raději koupit bublinkovou fólii a budu mít klid. A asi si i objednám stěhovací službu, která mi krabice opatří. Už jsem i surfovala na obalove-materialy.cz, prosím nevíte mi říct, zda půjčují jen krabice, nebo i jiné obalové materiály?

06.05.2016, 10:15:33

Já teda vždycky všechno popisuju, nicméně kamarádi, kteří nám se stěhováním pomáhali by si asi nedovolili házet ani s krabici, kde by bylo napsáno „hadry na vyhození“ :D vědí, že jsem na to ras a dost jsem na ně dohlížela :D ale ta bublinková folie se určitě vyplatí, já se bála spíš cesty autem, aby se nám sklo, které jsme dostali svatebním darem (takové to klasické, broušené) nerozbilo, takže jsem si tu folii taky objednávala, ale vzala jsem to jedním vrzem i s krabicemi, protože jsem na těch stránkách (taky ty obalove-materialy.cz) našla celou sadu na stěhování, kde byly bedny, lepenka, folie a podobně, takže jsme to měli všechno zaráz.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stěhuji se do Prahy 08.11.2015, 16:43:00

Mě tento týden čeká vyřizování skrz elektřinu a plyn a samozřejmě pošta. Bohužel ještě nevím přesnou adresu, takže tam jen nahlásím zatím sestřiny a pak si prohlásím znovu. Jednoduše jako takový blázínek budu létat po úřadech:D Ale podstatné je, že už jsem začala s balením. Naťastie jsem poslechla pár diskutujících ohledně nějakých těch obalových materiálech. Nakonec jsem i zvolila obalove-materialy.cz, protože podle statistiky měli nejrychlejší doručení a i spoleh. No a teď jen balím a balím a už mi z toho i občas šibe: D Už chci být přestěhována a mít klid:D

Obaly jsou důležité 10.06.2015, 18:43:05

Pěkné :) Já jsem si vzpomněla na situaci před týdnem, kdy jsme se stěhovali bez stěhovací firmy. Také jsem narazila na stránku obalove-materialy.cz a celkově jsem s nimi spokojená. Jejich služby jsem si vybrala hlavně na základě dobrého hodnocení na Heurece. V poslední době si dávám na tom velmi záležet. Už se mi párkrát stalo, že jsem narazila na stránku, kde bylo úplně hrozné hodnocení a mnoho zákazníků bylo nespokojených. Takže jsem dala přednost eshopu, který na tom byl lépe;)

21.07.2015, 18:10:23

Jaké je to stěhovat se bez stěhovací služby? Neboť my také zvažujeme, zda se stěhovat se stěhovací firmou, nebo ne. Mají i dobré pevné krabice na té stránce obalove-materialy.cz? Osobně bych potřebovala pořádně tvrdé a pevné, neboť budeme stěhovat kancel a je tam strašně moc účetnictví, neboť ty co jsem viděla v Tescu jsou fakt akorát tak na dvě věci, nemluvě o tom, že jsou i předražené.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
17.09.2015, 21:44:29

No, i já jsem se už přesvědčila, že obaly jsou velmi důležité. Naštěstí a díky obalove-materialy.cz však stěhování dopadlo velmi dobře. Jako netušila jsem, že může být kolem stěhování takový rozruh, očividně jsem se však opět mýlila a velmi nerada potvrzuji, že prostě stěhování není nic lážo-plážo. Ty vybavovačky a úředníci, kteří nechtějí s ničím pomoci a tváří se, že je vlastně obtížné, ačkoli tam mají být pro vás, fakt nechutné. Nechápu, proč takové lidi zaměstnávají, když se tváří jako shnilé okurky a ještě jsou i protivní.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Sťahovanie zahŕňa aj komplikácie ;) 30.03.2015, 09:07:43

Na sťahovanie je podľa mňa najlepšie si objednať firmu, ak nemá niekto veľké auto. Vybavovanie dôležitých dokumentov som začala 2 týždne pred sťahovaním a ešte aj tak s tým bol problém, pretože úradníčky (pravdepodobne brigádničky alebo nováčikovia) to tam úplne poplietli. Už sme nasťahovaný asi 2 mesiace v novom byte a samozrejme energie ešte stále chodia úplne na inú adresu! Už sme tam volali niekoľko krát a posledné riešenie bolo zaslanie dokumentov poštou, lebo je to fakt hrozné. Keďže sme pri sťahovaní využili web stránku www.obalove-materialy.cz zostalo mi veľa krabíc a tak som dôležité dokumenty mohla naukladať do jednej z nich, keby som si neevidovala platby ani nič, tak ako budem mať ešte kvôli tomu problém. Takže odporúčam riešiť všetko s predstihom ;)

08.04.2015, 18:01:53

Sdílím Váš názor, taktéž jsem doplatila na to, že jsem si firmu nezavolala a bylo to strašné :( Manželovi kamarádi mi rozbili oblíbené sklenice, nemluvě o tom, že poškrábali nábytek a zašpinili snad všechny koberce. Škoda, že jsem si neobjednala nějakou bublinkovou fólii. Dám si do záložek ty obalove-materialy.cz, abych na ně nezapomněla a mohla doporučit, když se bude někdo ze známých stěhovat. Ale doplatila jsem na to. Dala jsem si zas a znova poradit od manžela, že na co nám bude stěhovací firma a na co nějaké obaly, nicméně to zvládneme i s pytli a krabicemi z Lidla. Ne, nezvládli jsme a na chybu jsem doplatila a doufám, že se již nebude opakovat.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
03.05.2015, 12:26:06

Rovněž sdílím názor a trošku mi Vás je líto. U mě naštěstí proběhly věci snadno a nevím, proč to takhle komplikují, ale tak hlavně že se to podařilo :) Stránku www.obalove-materialy.cz neznám, ale určitě se na ni s radostí podívám, protože se také chystáme přestěhovat do okolí Prahy za lepšími pracovními podmínkami :) Takže velmi pěkně děkuji za radu, kde můžu sehnat nějaké schopné krabice :) Už jsem tedy koukala i v obchodech, ale mi přijde cena zboží dost přestřelená.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
29.07.2015, 10:16:04

Dobrý dne já jsem se zatím stěhovala jen jednou v životě a to k mému dnečnímu manželovi do domu jeho rodičů a bylo to docela snadné! Tedy před tím jako děcko jsem se taky stěhovala,ale to si nepamatuju! Ale teď se máme stěhovat do vlastního domečku a tu spoustu věcí za ty roky co tu bydlíme i s dítětem budeme muset nějak přestěhovat!!!Nechi si najímat firmu, příjde mi to jako zásah do soukromí, ale to je jen můj osobní problém!!! Každopádně krtabyce, pytle a bublinky budeme muset někde koupit, tak taky koukneme na ty obalové materiály a asi tam všechno objdenáme a snad to bude dostačující.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Stěhování bez problémů"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE