Sdílet
 

Jedinečné stropní panely české výroby

Datum vydání: 30.01.2009 | autor:
Keramické stropní panely CZ-JW jsou vhodné jak pro výstavbu bytových domů, tak pro domy rodinné. Zároveň je tento produkt díky skvělým hodnotám užitného statického zatížení (od 3,00 kN/m2 do 10,00 kN/m2) vhodný vlastně pro veškeré běžné stropní konstrukce. Jaké další výhody a možnosti nám tento kvalitní 100% český výrobek nabízí? Jak probíhá pokládka a kde se o něm můžeme dozvědět víc informací?
Foto: CZP Stropy
Foto: CZP Stropy
Jaké vlastnosti by měl mít dokonalý strop? Kromě technických kvalit, ke kterým patří dobré izolační vlastnosti, naše kapsa ocení i takové vlastnosti stropního systému, které umožní rychlou pokládku. Přinášíme vám informace přímo od výrobce tohoto ojedinělého místního produktu, který se nazývá stropní panel CZ-JW.

Charakteristika a základní technické informace

Základní vlastnosti v oblasti zvukové a tepelné izolace vyplývají už ze složení panelu. Ten je vyroben z klasických cihlářských surovin, betonu a betonářské výztuže. Stropní panely CZ-JW se klasicky vyrábí v délkách od 300 do 8.100 mm, tuto délku však lze individuálně upravit dle rozměrových požadavků projektové dokumentace. Hmotnost panelu o výšce 190 mm se pohybuje mezi 270 až 275 kg/m2. Pro nejrychlejší a tedy i nejefektivnější pokládku se používá základní model šířky 1.000 mm a jinak násobek po 250 mm (500 až 2.000 mm) při výšce 190 a 240 mm. Užitné zatížení panelů se pohybuje v rozmezí od 3,00 kN/m2 do 10,00 kN/m2.
Foto: CZP Stropy
Foto: CZP Stropy
Stavební možnosti a výhody stropů

Velmi jednoduše lze panely uložit na skryté průvlaky a překlady. Snadno se dají vytvářet i komínové výměny a větší prostupy. Další výhodu představuje možnost zaříznutí čela panelu na jakýkoli úhel, nebo dokonce i do tvaru půlkruhu. Další výrazný podíl na flexibilitě výrobků je dán díky možnosti komunikace přímo s českými výrobci (atypická řešení, zakončení a třeba výroba na míru nejsou problémem…). Toto řešení nám může při montáži ušetřit čas i práci, kdy výrobky přizpůsobené projektové dokumentaci, už nebudou potřebovat žádné další úpravy, jako je tomu běžně u ostatních stropních systémů.

U tohoto stropního systému nepotřebujeme předem přesně usazované nosné prvky jako při pokládce vložkových stropů. Hlavní nosnou funkci totiž plní železobetonové trámky, které vznikají postupným zalitím řad keramických tvarovek.
Foto: CZP Stropy
Foto: CZP Stropy
Ukládání a rychlost pokládky

Co je v praxi rychlou pokládkou? Máme-li k dispozici čtyři pracovníky a autojeřáb, můžeme počítat s pokrytím plochy 400 až 600 m2 už za pouhých 8 hodin práce. Už samotným uložením pak panel nabývá na 75% své udávané tabulkové nosnosti, což znamená, že jej můžeme použít jako pevnou a pochůznou podlahovou plochu pro účely stavby. S plným užitným zatížením konstrukce můžeme počítat po minimálně 28 dnech od zabetonování konstrukce.

Stropy se ukládají přímo na zdivo na vodorovný, pevný a řádně očištěný okraj nosných stěn či průvlaků. Betonáž věnce probíhá současně se zabetonováním žeber mezi stropními dílci. Další betonáž konstrukce už není třeba. Spojením armatury panelů a ztužujícího věnce se vytvoří kompaktní stropní konstrukce, která má celkový příznivý vliv na statiku celé stavby.
Foto: CZP Stropy
Foto: CZP Stropy
Více informaci?

Zaujal vás tento prvotřídní český výrobek? Více informací žádejte přímo od výrobce. Podrobnější a velice kvalitně zpracované informace naleznete také na stránkách www.czp.cz .
CZP STROPY, s.r.o.

CZP STROPY, s.r.o.

Praha, Jinonice, Puchmajerova 50/5, 15800
Tel: 251 612 111
Web: http://www.czp.cz
E-mail: czp@czp.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

CZP STROPY, s.r.o.

Praha, Jinonice, Puchmajerova 50/5, 15800
Tel: 251 612 111
Mobil: 777 243 577
Web: http://www.czp.cz
E-mail: czp@czp.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • O jaké staré dřevo je zájem?O jaké staré dřevo je zájem?

  Jaké historické dřevěné prvky a konstrukce můžete ještě zhodnotit, byť je budova neudržovaná a rozpadá se? Nepalte staré dřevo!

 • Zbavte se starého dřeva elegantněZbavte se starého dřeva elegantně

  Máte doma staré dřevěné konstrukce a nevíte, co s nimi? Nemáte čas rozebírat je a nebo se je chystáte rozebrat, ale spálit? Máme pro vás elegantnější řešení.

 • Jak vyrovnat klenbový stropJak vyrovnat klenbový strop

  Máte velmi starý dům s klenbovým stropem a rozhodli jste se srovnat jej a vytvořit nový prostor k bydlení? Poradíme vám, jak na to na konkrétním řešení.

Diskuze na téma "Jedinečné stropní panely české výroby"

Buďte první a napište komentář k  "Jedinečné stropní panely české výroby"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE