Zahrada musí být také pro děti Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

Mladá rodina potřebuje zahradu, ve které bude dostatek prostoru pro pohybové vyžití a hry dětí. Místo okřikování ratolestí kvůli pošlapaným záhonům jim vyhraďte místo, kde se budou cítit dobře a svobodně. Uděláte tím hodně pro jejich i svou pohodu.

Jak děti na zahradě zabavit

V tom správném zahradním ráji pro děti by neměl chybět alespoň malý úkryt, kam se lze alespoň na chvíli schovat před přísným dozorem dospělých. Děti se pak nebudou muset vzdát pobytu na čerstvém vzduch ani za deště.

Mezi obvyklé vzpomínky z našeho dětství patří dobrodružství, která jsme prožívali v improvizovaných bunkrech z větví a vůbec všeho, co bylo po ruce. Bezpečnější ale možná bude pro vaše děti pohledná dřevěná chatka. O jejím umístění rozhodnete sami a budete mít jistotu, že je zhotovena z bezpečných materiálů. U chatičky srubové konstrukce tvoří obvodové stěny profilovaná pečlivě ohoblovaná prkna spojená v rozích křížově. Dětem tedy nehrozí ani zadřená tříska. Vybrat si můžete domek s palubkovou podlahou nebo bez.

V létě se dá v chatičce i přespat, pokud zvolíte verzi vybavenou i dveřmi a okenicemi. Okenice mohou být přidržovány v zavřené poloze magnety.

V dětském domku se vyřádí každý

Dětský dřevěný domek může také mít vyvýšenou konstrukci a vzhledově působit jako útočiště zavěšené ve větvích. Splní pak účel dobrodružné pozorovatelny jako vystřižené z příběhů o pirátech.

Pro děvčata může být atraktivnější domek, který se podobá krámku. Stačí dřevěný pultík u okna, kterým bude prodavačka podávat zboží malým zákazníkům.

Velké nadšení v dětech vyvolávají domky, do kterých se dostanou po provazovém žebříku a z nich ven zase pro změnu po skluzavce.

Pro náročnější jsou k mání domečky s terasou zakrytou střechou. Všechny tyto drobné zahradní stavby jsou samozřejmě opatřeny zdravotně nezávadnými nátěry. Vyrobeny bývají z jehličnanů. Dražší než běžné místní druhy je cedrové dřevo. Je ale velmi odolné. Příroda jej obdařila vysokou odolností proti vlhku i škůdcům. Je to dáno hustotou dřeva která je výsledkem velmi pomalého růstu. Navíc má toto dřevo nádhernou barevnost a lesk.

U jiných druhů dřeva lze vysoké trvanlivosti dosáhnout tlakovou impregnací. S výběrem té nejlepší volby právě pro vás poradí odborníci zabývající se výrobou těchto drobných zahradních staveb.

Některé typy dřevěných stavbiček se dodávají ve formě panelů. Jejich smontování zvládne podle návodu každý zručnější kutil. Nátěr si pak zvolíte třeba barevný podle vlastního vkusu a fantazie.

Domky a různé nápadité prvky ze dřeva na vaší zahradě poskytnou nekonečné možnosti pro různé hry a dobrodružství vašich dětí. Budou přitahovat jako magnet i jejich kamarády. Dětí tedy budete mít na zahradě možná víc než jste zvyklí.

Zdroj: www.ecosruby.cz