Základová deska rodinného domu s tepelně-izolačním zásypem

Základová deska rodinného domu se dá postavit několika způsoby. U jednotlivých provedení se obvykle liší zvolené materiály, konstrukce i použité technologie. V dnešní době, kdy se rozmáhá výstavba energeticky úsporných domů, se ale stále více vyplatí používat postupy, které pomohou dům tepelně izolovat a snížit tak budoucí spotřebu tepla. 

Většina rodinných domů se v České republice zakládá na pasech s monolitickou základovou deskou. Je to řešení, které je použitelné pro většinu realizovaných staveb. Pro energeticky úsporné domy (včetně pasivních a nízkoenergetických) je ale mnohem vhodnějším způsobem založení samonosná základová deska na tepelně-izolačním zásypu.

Tepelná izolace pro základovou desku - Liapor Ground

Materiál Liapor Ground (lehké tepelně-izolační kamenivo - keramzit) je ideální pro tepelnou izolaci základových desek u běžných, nízkoenergetických i pasivních domů. Jeho použití je optimální u samonosných základových desek. Pro lepší tepelnou izolaci jej ale lze použít také při realizaci základové desky na pasech.

Základová deska na pasech se zásypem z Liapor Ground

U desky na pasech se Liapor Ground ukládá mezi ztracené bednění místo štěrku, hlíny, atd. - standardně ve výšce 250 mm. 

Samomosná základová deska na zásypu z Liapor Ground

U samonosné základové desky se Liapor Ground ukládá do připraveného výkopu. Standardní výška násypu je 500 mm (lze i 750 mm a 1000 mm). U tohoto typu realizace odpadají práce jako výkopy a betonáž základových pasů, stavba ztraceného bednění, jeho izolace a zateplení. 
Samonosná základová deska na Liapor Ground má kromě příznivého vlivu na tepelnou izolaci domu i další výhody jako jsou:
  • rychlá stabilizace základové spáry
  • jednoduchá montáž
  • a efektivní řešení založení domu na ideální homogenní izolační vrstvě bez tepelných mostů
Více o výhodách najdete ZDE

Řešení pro všechny typy konstrukcí rodinných domů

Podobně jako základová deska na pasech je i samonosná základová deska na zásypu z Liapor Ground vhodná pro všechny typy konstrukcí rodinných domů (monolitické, zděné, dřevostavby, atd.).

Další informace o zakládání rodinných domů a dalších staveb na Liaporu najdete na webu www.zakladani-domu.cz
Lias Vintířov, LSM k.s. Dům jedním tahem Poslat poptávku