Zkrášlete si zahradu zámkovou dlažbou

Zkrášlete si zahradu zámkovou dlažbou

Zámková dlažba je dnes už ověřenou klasikou. Setkáme se s ní na chodnících a plochách náměstí našich obcí a měst, v parcích, zahradách i malých zahrádkách. Je cenově dostupná, trvanlivá a snadno rozmontovatelná. Přitom už se dnes nabízí v mnoha tvarových i barevných variantách.

Krásná, praktická a levná zámková dlažba

Krásná, praktická a levná zámková dlažba

Venkovní dlažby dotvářejí individuální představy o bydlení a jejich použití je stále častější. Dlažba se vrací v plné slávě a společně s ní slaví úspěch klasické dlažby zámkové, vyrobené z betonu.

Strojní pokládka zámkové dlažby

Strojní pokládka zámkové dlažby

Při pokládání větších ploch zámkové dlažby by byla práce dělníka dnes už nemyslitelným řešením. Kdy se však strojová pokládka již vyplatí a jaká má specifika, výhody, ale třeba i omezení?

Barevná dlažba zvýrazní zahradu

Barevná dlažba zvýrazní zahradu

Při vytváření okolí svého bydliště či zahrady je nutné do tohoto prostoru umístit také zpevněné plochy či zpevněné cesty v trávníkových plochách. V dřívějších dobách se tyto plochy vyznačovaly množstvím co nejlevnějšího nebo obyčejného betonu či betonových dlaždic, proč ale používat materiály, které jsou dnes již raritou a chladný povrch, nikoho netěšící a nevzhledný, vystřídali různě barevné a tvarově velice různorodé zámkové dlažby a vegetační tvárnice.

Proč se rozhodnout pro zámkovou dlažbu?

Proč se rozhodnout pro zámkovou dlažbu?

Původně byla zámková dlažba určena především na velké prostranství, zatěžované plochy a pěší zóny. Už se asi nedopátráme, kdo zámkovou dlažbu přenesl do své zahrady, důležité avšak je, že se v ní zabydlela. A důvod? Snad se zavděčila tím, že je možné vytvářet velké množství vzorů a barevných kombinací nebo svými praktickými vlastnostmi. Jednotlivé dílce zámkové dlažby se pokládají tak, že do sebe díky „zámku“ zapadají.