Dobrý den, budu mít možnost koupit větší zahradu v zahrádkářské kolonii. Budu majitel zahrady. Je možné na zahradě postavit bazén cca 3x6 m či 4x8 m ? Hloubka bazénu cca 1,2 m. A do jaké hloubky mohu do země kopat( či firma). Děkuji za odpověď, hezký den M.B

Musíme jít do § 79 bod 2) písm. p. Stavebního zákona 183/2006 Sb. v platném znění. „Vůbec nic“ nepotřebuje stavba bazénu do 40 m2 zastavěné plochy na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území nebo v zastavitelné ploše umístěný v odstupové vzdálenosti nejméně 2 m od hranice pozemku, a jeho související technické zařízení.

No, ale potíž bude v tom okamžiku, že ta zahrada je dnes prázdná, bez rodinného domu nebo rekreačního domu, tam by to pak vyžadovalo „všechno“…. Vzal bych mapku a šel bych se zeptat na stavební úřad. Kdybyste měl zahradu, na ní dům nebo chatu a přikupoval sousední zahradu, tak to splníte sloučením těch dvou zahrad do jedné – muselo by to projít katastrální úřadem. Ale i to vyžaduje nějaké náklady a běhání …



Městský úřad Jindřichův Hradec - Odbor výstavby a územního plánování