ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 490

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Stavte rychle a úsporně

Stavte rychle a úsporně

Na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě byla 23. února 2007 oficiálně otevřena a zároveň pokřtěna česká vědecká polární stanice Johanna Gregora Mendela. Naše antarktická základna má špičkovou úroveň, při stavbě byly použity nejmodernější technologie využívání obnovitelných zdrojů energie a také originální stavební materiál systém K-KONTROL. Toto technické řešení stavby přineslo mimořádnou energetickou úspornost objektu.

ROCKHOUSE  do druhého ročníku!

ROCKHOUSE do druhého ročníku!

Nejvýznamnější světový výrobce stavebních izolací z kamenné vlny dotuje i druhý ročník soutěže vysoce motivujícími částkami 100 a 30 tisíc korun v I. kategorii Projekt. Má zájem, aby se ní do zapojili jak renomovaní architekti, architektonická studia a ateliéry, tak studenti stavebních oborů vysokých škol. Zvláštní ocenění poroty s dotací 50 000 Kč je připraveno také pro II. kategorii Realizace. Mohou se do ní přihlásit firmy i soukromí stavebníci, kteří již postavili rodinné domy a jiné objekty s nízkoenergetickou koncepcí šetrnou k životnímu prostředí.

Chcete lépe bydlet?

Chcete lépe bydlet?

Rozhodli jste se postavit si rodinný dům? Hledáte pomoc při rekonstrukci, přestavbě či potřebujete poradit s projekcí? Pak jsme tu právě pro Vás…
Společnost S.I.P., s.r.o. po několikaleté praxi v oboru stavebnictví nabízí svým klientům kvalitní služby a kompletní servis od projektu až ke kolaudaci… Poradíme vám, jak vybírat stavební pozemek, na co byste neměli při jeho výběru zapomenout a mnohé další.

Inovovaná švédská tepelná čerpadla NIBE

Inovovaná švédská tepelná čerpadla NIBE

Rostoucí ceny energií nutí stále více lidí uvažovat o nákladech na vytápění a ohřev vody, které jsou nemalou součástí rozpočtu domácnosti. Vedle zateplení pláště domu a osazení kvalitními okny je řešením také úsporný zdroj tepla. Takovým moderním, ekonomickým a také ekologickým zdrojem vytápění jsou právě tepelná čerpadla. Umožňují získávat energii ze země, z vody nebo ze vzduchu, tedy z obnovitelných přírodních zdrojů, a tím šetří až 75 % nákladů na vytápění a přípravu teplé vody.

Postav svůj dům, zařiď svůj byt

Postav svůj dům, zařiď svůj byt

Prostory zimního stadionu v Přerově se od pátku 1. do neděle 3. června 2007 promění ve výstaviště. Uvítají jako jubilejní desátý ročník prodejní a prezentační výstavu stavebnictví a bytového vybavení Postav dům, zařiď byt.

Specialista jménem INVERTER

Specialista jménem INVERTER

Klimatizace dnes tvoří neodmyslitelnou součást našeho života. Setkáváme se s nimi v kancelářích, obchodech či restauracích. Standardem se stává již i v automobilech a v posledních letech se začíná objevovat konečně také v domácnostech.
I když by se dalo předpokládat, že na systému klimatizace již není co zlepšovat, přesto se na trhu objevuje novinka jménem inverter.

Potřebujete nová okna či dveře?

Potřebujete nová okna či dveře?

Český trh s otvorovými výplněmi (okna, dveře) prošel v posledních deseti letech bouřlivým vývojem. Jednoznačně největší rozmach pak zaznamenal trh s plastovými okny. Během této doby ovšem mnoho výrobců i prodejců v konkurenčím boji neobstálo a zaniklo, případně je zánik v nejbližší době čeká. Podle čeho tedy vybírat výrobce, u kterého máte jistotu, že vyrábí jen kvalitní výrobky a neskončí už brzy v konkurzu? Existují dvě základní pravidla.

Problém vyřešíte „U Rotta“

Problém vyřešíte „U Rotta“

Železářství u Rotta. Tento pražský obchod, dá se říci, je dnes už pojmem, který oslovuje svého zákazníka již 67 let. Mottem závodu byla již v minulosti dvě hesla: „Služba veřejnosti především“ a „Rott dodá vše“, což v praxi znamenalo asi 70 tisíc druhů a velikostí kovového zboží, vše od kolečka do hodinek až po kompletní zařízení dílny pro každé řemeslo nebo továrnu, či výbavu pro nevěstu, domácnost nebo hotel. atd. atd.

Cítit se bezpečně s elektrickým zabezpečením

Cítit se bezpečně s elektrickým zabezpečením

Pocit bezpečí je k nezaplacení a to i když nemáme žádné drahocennosti a matraci vycpanou penězi. Být v bezpečí ovšem neznamená pouze zajištění proti zlodějům, ale také opatření při vzniku požáru nebo úniku plynu. Zařízení, která na všechny tyto problémy dokážou reagovat se zaplatit dají a možná mnohé z nás překvapí, že jejich cena není zase tak vysoká. Záleží hlavně na velikosti a podmínkách zabezpečovaného objektu. Jaké existují technologie a jak fungují?

Pořiďte si na zahradu pomocníky

Pořiďte si na zahradu pomocníky

S jarem, kdy příroda opět ožívá, přicházejí ke slovu jarní práce na zahradě. Pro někoho radost, pro jiné úmorná dřina. Pojďme však rukám a zádům ulehčit.
Na trhu existují pomocníci, se kterými práce půjde lépe od ruky a mozoly se již vašim rukám vyhnou. Jak si správně vybrat v široké škále zahradního náčiní? Čekáte od něj funkčnost a maximální pohodlí při práci? Poradíme vám...

Aby i auto mělo kde bydlet

Aby i auto mělo kde bydlet

Auto se dnes stalo naprostou denní samozřejmostí. Dokonce už často nestačí jedno v rodině, ale nejméně dvě. Možná, že právě i vy řešíte otázku, kam s autem? Odpověď se zdá jednoduchá - do garáže. Na její stavbu však většinou nestačí jen peníze, ale i pozemek. Správným garážováním chráníte auto nejen před škodlivými povětrnostními vlivy, ale i před zloději a podobně.

Znáte poslední kuchyňské trendy?

Znáte poslední kuchyňské trendy?

Současnou novinkou v moderních kuchyních je vybavování dřezů praktickým drtičem potravinových odpadů a žhavým trendem se staly aktivní vodní filtry. Společnost Petr Toman vám dnes tyto zařízení představí a seznámí vás s jejich výhodami, protože její vizí není jen dokonalá péče o své zákazníky, ale také sledování trendů a novinek v oblasti komplexního zařizování interiérů.

Krásná i praktická koupelna – jak na to?

Krásná i praktická koupelna – jak na to?

Charakter celé koupelny zásadním způsobem udává např. dlažba, proto správný výběr může mít jednu z klíčových úloh v celém interiéru. Jaký typ a jakou barvu vybrat… a za kolik? Jak nám mohou pomoci nejrůznější moderní a stylové „vychytávky“ jako jsou listely či středové dekory? Nezanedbejte správný výběr a sladění prvků koupelny a vytvořte si koupelnu snů přesně podle svých představ. Někdy k tomu postačí jen pár levných typů!

Vytápět výjimečnou technologií

Vytápět výjimečnou technologií

Trápí vás studené ruce a nohy? Topíte na maximum a výsledek žádný, jenom peněženka je lehčí? Řešení přináší infratopení nebo-li infračervené topné panely (IR). Pořizovací i provozní náklady jsou nižší a efekt se dostaví okamžitě. Představíme vám, jak tato technologie funguje.
Prezentuje ji společnost Montesolar spol. s r.o. zabývající se novými ekologickými a úspornými vytápěcími technologiemi – INFRAČERVENÉ TOPNÉ PANELY a zdroji energie, které lze dále využívat - SOLÁRNÍ PANELY.

Jarní veletrhy v Letňanech patří rodinám

Jarní veletrhy v Letňanech patří rodinám

Nevíte si rady s bydlením? Veletrh FOR HABITAT si dává za cíl na jedné ploše a v jednom čase představit co nejvíce podnětů a nápadů jak si zařídit nové bydlení nebo vylepšit to stávající.
Pražský veletržní areál v Letňanech opět ožije výstavami souvisejícími s bydlením. Lídrem mezi nimi je dnes už tradiční veletrh FOR HABITAT, který letos oslaví své čtrnácté narozeniny. Spolu s ním budou probíhat veletrhy FOR GARDEN, FOR KIDS a FOR SENIOR, všechny v jednom termínu – 24. až 27. května.

Atrium představuje bydlení nové generace

Atrium představuje bydlení nové generace

Montované dřevostavby jsou vybudovány z materiálů, jež splňují hygienické normy, mají výborné tepelně-izolační vlastnosti, snižující spotřebu energií k vytápění. Velkou předností je také krátká doba výstavby. Bydlet můžete už za tři měsíce od zahájení montáže domu. Vzorový dům společnosti Atrium včetně výrobních postupů si můžete sami prohlédnout na Dni otevřených dveří, který proběhne v sobotu 12. května od 10.00 do 18.00 v Horažďovicích. Přijďte se podívat...

Přemýšlíte o zdravém spaní?

Přemýšlíte o zdravém spaní?

Každý z nás čerpá svou energii ve spánku, ale spíme kvalitně? Vliv na náš spánek, při němž si odpočineme a regenerujeme se, má zejména naše postel tzn. matrace, rošt i lůžkoviny a prostředí ložnice. V dnešním konzumním stylu života jsou nespavost, bolesti zad a nepříjemné migrény běžnými stavy, které se ve společnosti vyskytují poměrně často. Tyto problémy leckdy způsobuje špatný spánek, takže trpíte-li takovými nepříjemnostmi a necítíte se po ránu zrovna svěží a nabití energií, začněte přemýšlet o lepším spaní.

Jak si opravit okna a dveře?

Jak si opravit okna a dveře?

Letošní zima je k nám poměrně dost shovívavá, a tak většina nelení a činí se v různých aktivitách anebo přinejmenším shání dobré a užitečné rady, které za pár měsíců dokáže zúročit.
Dnes si poradíme, jak si ošetřit okna a dveře, které již volají po novém nátěru. Ze všech dřevěných výrobků v praxi nejčastěji natíráme právě je. Důležitou podmínkou na správnou funkci ochranného povrchového nátěru na dřevo je přiměřená příprava podkladu.

Jak postupovat při realizaci zahrady

Jak postupovat při realizaci zahrady

Již nastal čas, kdy se začínáme vážně zamýšlet nad zahradou. Vytvořit si ji k obrazu svému je jistě přáním každého z nás. Jen ale někdy nevíme, jak na to. Ono sladit všechny naše požadavky a nároky do potřebných m2 je doslova oříšek i pro odborníky. Navíc, krása mnohých dřevin naplno vynikne až v kombinaci s jinými rostlinami. Je proto důležité poznat estetickou působnost nejen jednotlivých druhů, ale i vztahy mezi nimi a jejich působení v upravovaném prostoru jako celku. Není to nic jednoduchého. Vhodný výběr druhů a kultivarů dřevin i květin totiž vytváří nejen základní estetické působení, ale i styl zahrady.

Znáte konstrukční dřevěné stavební elementy?

Znáte konstrukční dřevěné stavební elementy?

Základem moderního stavebnictví jsou optimalizované nosné konstrukce a zároveň stavební materiály s dokonalými izolačními vlastnostmi. Specialisté firmy STEICO neustále pracují na vývoji nových výrobků jak pro tradiční stavebnictví, tak pro stavebnictví skeletové. Ochrana životního prostředí a zároveň rostoucí ceny energií byly impulsem pro velmi intenzivní zamyšlení. Výsledkem je produkce nosníků STEICO wall a STEICO joist.

Reklama