ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 490

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Posviťme si na úsporné osvětlení

Posviťme si na úsporné osvětlení


Spotřeba elektrické energie stoupá a zároveň se zvyšuje i částka, kterou za světlo platíme. Jak uspořit?
Asi 12 procent z celkové elektrické energie spolkne světlo. Jedinou možností, jak z toho ven, je začít šetřit. Co říkáte na úsporné osvětlení?

Nezbytná jarní údržba domu...

Nezbytná jarní údržba domu...


S příchodem jara je nutné podrobit dům důkladné prohlídce, aby byly včas odstraněny všechny technické závady, které způsobila nebo odhalila zima.

Špatným znamením je opadaná omítka

Opadání omítky nízko nad úrovní terénu může být v zimě způsobeno různými příčinami.

Nejlevnější souboj se skvrnami

Nejlevnější souboj se skvrnami

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Bohužel právě na našem oblíbeném polštáři, či na sedací soupravě, zácloně, ubrusu.
Co s tím pak dále?
Samozřejmě v dnešní době existují specializované firmy, které tento problém hravě vyřeší. Z hlediska rozsahu dané škody je to však někdy velice neekonomické a někdy i zhola nemožné. Nepropadáme však panice, všechno se dá ještě zachránit. Ovšem je důležité brát ohled na to, že není skvrna jako skvrna a na každou platí něco jiného. Proto vám přinášíme několik rad a typů, jak z takového maléru vybruslit nejjednodušeji, nejlevněji a nejefektivněji.

Chraňte si svůj majetek- II.díl

Chraňte si svůj majetek- II.díl

Elektronické zabezpečení domu nebo bytu je neúčinnější ochranou před zloději. I když jeho instalace není levnou záležitostí, vyplatí se do něho investovat. Často dokáže zloděje odradit, či jej pomůže dopadnout ještě dříve, než stačí napáchat výraznější majetkové škody při pokusu o násilné vniknutí do domu. Elektronické zabezpečení totiž při narušení prostoru pozemku nebo domu předá pokyn telefonickému hlásiči, který zavolá na předvolená telefonní čísla a upozorní tak majitele domu na přítomnost nežádoucí osoby, nebo upozorní přímo najatou hlídací službu, která by měla během několika minut zasáhnout.

Odpovídáme na Vaše dotazy V. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy V. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.

Poslední novinka mezi palivy II. díl

Poslední novinka mezi palivy II. díl

V prvním díle jsme si pelety představili. Řekli jsme si z čeho se vyrábí, proč jsou označovány za palivo budoucnosti. Teď se zaměříme na takzvané peletové kotle. Na otázky nám opět odpověděl Lubomír Klobušník, předseda Sdružení Harmonie, které se zabývá ochranou životního prostředí a úsporami energie. Ze všeho nejdříve si ale připomeneme, proč jsou pelety tak dobré.

Rozjasněte šedé a ponuré kouty v bytě

Rozjasněte šedé a ponuré kouty v bytě

Určitě nám dáte za pravdu, že kvetoucí rostliny patří v bytě za jeden z nejkrásnějších doplňků ať už stolu, komody nebo jen samotného okna. Dokáží širokou paletou barev svých květů rozjasnit jindy šedý a ponurý kout a některé dokonce svou vůní provonět celou místnost, mnohdy i celý byt.
V této části našeho seriálu se zmíníme o hrnkových keříčkových květinách s drobnými listy. Jde o Rhododendron simsii, česky azalku a dále pak o Cyclamen persicum - brambořík.

Odpovídáme na Vaše dotazy IV. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy IV. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.

Chraňte si svůj majetek- I.díl

Chraňte si svůj majetek- I.díl

Až v 80 % případů pronikli zloději do domu nebo bytu dveřmi nebo okny. Jejich zabezpečení bychom tedy měli věnovat obzvláště velkou pozornost.

Chraňte si svůj majetek

Chraňte si svůj majetek

Plot je důležitou a nedílnou součástí domu. Kromě toho, že vymezuje a chrání přilehlý pozemek, působí také jako dekorativní prvek, který dotváří celkový dojem ze stavby. Při výběru vhodného typu oplocení bychom tedy měli dbát na to, aby co nejlépe vzhledově ladilo s domem a okolním prostředím.

Už jste připravili bazén na léto?

Už jste připravili bazén na léto?

Zbývající zimní dny si můžeme krátit a zpříjemňovat myšlenkami na blížící se jaro a léto, které s sebou přinesou teplé počasí a tedy i možnosti k našim oblíbeným radovánkám, k nimž bezesporu patří také koupání v domácím venkovním bazénu. Vzhledem k tomu, že teplé období začíná v posledních letech stále časněji, neměli bychom se jeho příchodem nechat zaskočit. Již nyní myslet například na to, jak co nejlépe přichystat svůj bazén na novou sezónu.

Jak si zpříjemnit posezení na zahradě

Jak si zpříjemnit posezení na zahradě

S příchodem jara nastane opět období, kdy budeme moci většinu volného času trávit venku na zahradě, a to nejen při práci ale i odpočinku. Ideálním místem pro příjemné posezení může být zahradní altánek, besídka nebo pergola.

Zelený boom na střechách

Zelený boom na střechách

Takzvané zelené střechy, tedy střechy porostlé vegetací, nejsou u nás zatím častým jevem. Jejich tradice je však dlouhá. Už od dávných časů využívaly především severské národy zelených střech jako ochrany před drsnými klimatickými podmínkami. Díky novým kvalitním izolačním materiálům a pěstebním substrátům, není ozelenění střechy již žádným problémem.
Bez potíží lze ozelenit střechy vodorovné, pultové a sedlové se sklonem do 30 °.

Zařízení koupelny a toalety pro tělesně postižené

Zařízení koupelny a toalety pro tělesně postižené

Při navrhování a následném zařizování budov nebo bytů, které budou obývat či jinak užívat také občané tělesně postižení a upoutaní na invalidní vozík, je třeba zohlednit všechny jejich potřeby a požadavky a umožnit jim tak rovnocenné podmínky k životu, jako mají lidé zdraví. Základem je přitom zajistit, aby tělesně postižení mohli bez problémů a bezpečně dodržovat svou osobní hygienu a přizpůsobit proto co nejlépe prostor koupelny a toalety.

Osvětlení podkrovního bytu

Osvětlení podkrovního bytu

Podkrovní byty nabízejí atraktivní, romantické bydlení v jedinečném prostředí. Při budování těchto specifických bytů se však musí řešit mnoho specifických problémů. Hlavním problémem je zajištění dostatečného osvětlení půdních obytných prostor.

Nezáleží totiž pouze na představách, přáních a finančních možnostech budoucích obyvatel. Půdní vestavbou se změní tvar střechy a tedy celkový vzhled domu, a to je především ve městech a v místech s hustou zástavbou problém.
Konečné řešení pak musejí schválit památkáři.

Nenechte teplo domova unikat

Nenechte teplo domova unikatTermovize neboli také termokamera je přístroj, který jako detektor infračerveného záření dokáže bezkontaktně na dálku měřit povrchovou teplotu objektů.

S vysokou geometrickou rozlišovací schopností dokáže zachytit a z naměřených teplot rekonstruovat takzvaný teplotní obraz objektu.

Přikrývkou ke kvalitnímu spánku

Přikrývkou ke kvalitnímu spánku

Peřina dokáže dokonale uchránit před chladem. Většina tolik oblíbených prošívaných dek je v porovnání s peřinou jen lehoučký hadřík.
Daleko lepší je zachumlat se do deky z ovčí vlny či velbloudí srsti. Ovčí rouno a velbloudí srst mají srovnatelnou hřejivost, navíc jsou na omak velice příjemné a člověk se v nich cítí jako v bavlnce.

Osvětlení interiéru  II. díl

Osvětlení interiéru II. díl

Při výběru a rozmisťování interiérových svítidel bychom měli postupovat pečlivě a s rozmyslem. Způsob a intenzita umělého osvětlení mají výrazný vliv na celkovou atmosféru v interiéru a tedy i na naši psychiku a náladu. Pobyt v nedostatečně osvětlených místnostech může dokonce snižovat imunitu lidského organizmu, způsobovat poruchy vidění a bolesti hlavy.

Pěstujeme kapradiny III. díl

Pěstujeme kapradiny III. díl

V posledním článku jsme se zabývali kapradinami a ani dnes tomu nebude jinak. Obrátili jsme se o radu na několik odborníků z řad jak botanické pedagogiky, tak na majitele květinářství, jak kapradiny rozlišovat. Jejich názory při pojmenování druhů kapradin se velice rozcházely.
Dozvěděli jsme se, že existuje obrovské množství nejrůznějších kapradin a z toho jen na 300 druhů kapradin Pteris např. Pteris tremula, Pteris cretica, Pteris vittata, Pteris ensiformis. My se o všech kapradinách samozřejmě zmiňovat nebudeme, zaujaly nás však Pteris cretica, Pteris ensiformis a Pellaea rotundifolia.

Využití polystyrenu

Využití polystyrenu

Polystyren zná snad každý. Bílé pěnové kuličky spojené do větších celků se nejčastěji využívají ve stavebnictví jako izolační materiál. Jako stavební materiál se používá již desítky let.

Pochlubit se může vynikajícími tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Má nízkou nasákavost, příznivě mechanické vlastnosti a jeho aplikace je snadná. Polystyrénové desky dokážou zamezit velkým ztrátám tepla a proto se používají například pro pokrytí obvodových plášťů budov.

Reklama