ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 492

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Komfort znamená i úspory

Komfort znamená i úspory

Letošní léto nám dokázalo, že umí být tropicky horké, ale i nepříjemně chladné. Zajištění příjemného prostředí v kancelářích i obchodech pomáhá v obou těchto extrémech klimatizace. Při jejím pořizování je důležité brát v potaz několik základních informací.
Je všeobecně známo, že klimatizace je zařízení, které zajišťuje ideální teplotu v daném prostředí. Méně známá už je technologie samotná, která se k zajištění ideální teploty používá. Obecně se dá říct, že klimatizace odebírá energii z okolního vzduchu, kterou se daná teplota díky přenosovému médiu (chladivo nebo voda) přenáší do vnitřní jednotky klimatizace a ta vzduch distribuuje dále do místnosti.

Zasklívat balkony, lodžie, či ne?

Zasklívat balkony, lodžie, či ne?

Balkony a lodžie jsou vítanými doplňky bytů a domů hlavně proto, že zvětšují obytnou plochu, poskytují výhled na zeleň a umožňují oddychnout si na čerstvém vzduchu. Lodžie i balkony zpestří exteriérovou, ale zároveň i interiérovou část domova a přinášejí nový rozměr v bydlení s bohatším využitím světla, zdravé posezení na vzduchu či příjemný stín v teplých a slunečních dnech. Na druhé straně se dnes často přistupuje k jejich zasklívání, což má význam z hlediska úspory tepla v domácnosti.

Našlapujte měkce

Našlapujte měkce

Koberec, tak tuto formu podlahové krytiny jsme měli možnost poznat už jako malé děti. Vždyť koho by neoslovily orientální pohádky o létajícím koberci! Kolik úžasu v nás vzbuzovaly! A kouzelné jsou koberce dodnes. Nevěříte?
Vždyť byt bez koberce, to je jako kniha bez obrázků nebo obraz bez rámu. Domov snáze získá své kouzlo, když na podlaze bude ležet alespoň malý kobereček. Stejně jako ostatní věci v interiéru vypovídají cosi o majiteli, v případě koberce tomu není jinak. Možná dokonce i víc, než byste si představovali a přáli. Vybírejte proto pečlivě, rozmyslete si, co vlastně chcete, a nenechte si vnutit nic, co by nebylo podle vašeho gusta. Záleží především na vás a v neposlední řadě i na finančních možnostech.

Chryzantémy přinášejí štěstí

Chryzantémy přinášejí štěstí

Jsou to královny podzimu. Svou bohatou a dlouho kvetoucí korunou květů nám chryzantémy poskytují opravdovou pastvu pro oči. Tuto nádhernou květinu neobdivujeme pouze my. Pro Číňany je chryzantéma jednou ze čtyř rostlin, které symbolizují štěstí. Mnozí možná ani neví, že její název pochází z řečtiny a v překladu znamená zlatá květina. Japonci tuto okázalou květinu nejenže mají rovněž v oblibě už několik staletí, ale má své pevné místo i na císařském erbu. Dokonce 9. září je pro tuto květinu v této zemi slavnostním dnem.

Obstát znamená vydržet

Obstát znamená vydržet

V poslední době jsou na ni kladeny velmi náročné a přísné požadavky. Měla by být nejen pěkná na pohled, ale zároveň by měla i hodně vydržet, nemělo by ji odepsat červené víno ani hrubší zacházení a úplně nejlepší by bylo, kdyby ji „nerozházelo“ ani nešetrné zacházení, přiložení horkého hrnce či náhodné pošimrání nožem.
Ne, pánové, řeč nebude o ideální partnerce, nýbrž o ideální pracovní desce do kuchyně. Takže, jaké nabídky poskytuje a doporučuje dnešní trh a která bude tou pravou právě pro vás?

A.T.A. TECHNIK rozšiřuje své služby zákazníkům

A.T.A. TECHNIK rozšiřuje své služby zákazníkům

Firma A.T.A. technik s.r.o. slaví letos 15 let od svého založení a během této doby se zařadila mezi nejvýznamnější dodavatele automatických dveří na českém trhu. Přední pozici zaujímá i v oblasti dodávek vratové techniky a celoskleněných stěn a dveří. V uplynulém období jsme měli možnost hovořit nejen o současných aktivitách společnosti A.T.A. technik spol. s r.o. s jejím jednatelem, Ing. Michaelem Jílkem, který nám ochotně na naše otázky odpověděl.

Pořiďte si vysněnou zahradu… II. díl

Pořiďte si vysněnou zahradu… II. díl

Zahrada už není místo jen užitkové, stala se součástí našich dnů a životů. Proto se snažíme o co nejlepší využití a vzhled, se kterým úzce souvisí výběr vhodných stromů. Nevědomky odměňujeme své blízké a své děti, které si tak budují jednak vztah k přírodě, ale také se jí učí poznávat. Přinášíme vám pokračování výběru nejpěstovanějších druhů stromů dosahujících větší výšky než 10 metrů.

Kámen může být i umělý

Kámen může být i umělý

Dnes jsme si zvykli už na mnohé imitace. Kámen se tomu nevymyká. Známe ho pod mnohými obchodními názvy, ale i pod pojmem umělý kámen. Každé označení si své výrobní tajemství starostlivě chrání a snaží se konkurenci předběhnout tradicí výroby, pestrostí nabídky anebo rozumnou cenou.

Domácí teplo netvoří jen rodinná pohoda

Domácí teplo netvoří jen rodinná pohoda

Také patříte k obdivovatelům starých osvědčených zdrojů tepla a k těm šťastlivcům, kteří měli možnost okusit příjemné teplo sálající z pece obložené kachli? Kdo by si nepamatoval na příjemně vyhřátá záda, když přišel z koulovačky celý promáčený a babička ho „zahnala“ vyhřát na pec a s čajem s citronem se člověk hned cítil blaze, nehrozilo žádné prochladnutí a hlavně – teplo na peci vydrželo hóóódně dlouho!

Splňte si svůj americký sen

Splňte si svůj americký sen

Nemusíte se vydávat za velkou louži, abyste si mohli přičichnout k americkému luxusu. Ten se dostal z Ameriky i na náš trh. Chladit a mrazit společně není ničím neobvyklým, ale mít vždy po ruce chlazené nápoje, led nebo je snad libo tříšť? To vše vám zaručí komfort zvaný americká lednice neboli lednice side by side.

Radon – aby neškodil

Radon – aby neškodil

Radon je nebezpečný radioaktivní plyn pronikající na zemský povrch z horninového podloží, kde zamořuje objekty. Způsobuje mimo jiné rakovinu plic. Tento plyn, respektive jeho projevy, je možné diagnostikovat a stavebními úpravami omezit jeho koncentrace v objektech na únosné množství.
Pozornost veřejnosti je dnes spíše zaměřená na umělé zdroje záření (jaderné záření, problematiku radioaktivních odpadů atd.). Mnohem více by ji však mělo zajímat, že největší ozáření obyvatel je způsobeno přírodní radioaktivitou. Z ní na prvním místě jednoznačně vede radon v ovzduší budov.

Proč zateplovat?

Proč zateplovat?

Dům poskytuje komfort tehdy, když je dobře postavený. Tepelná pohoda v interiéru znamená zákonitě spokojeného obyvatele domu či bytu. Ať už je to v zimě, když venku mrzne, nebo v létě, když jsou nesnesitelná vedra. Co ovšem dělat v případě, když se v minulosti tento problém neřešil? Nezbývá nic jiného než dům zateplit.

Jedině sklo vévodí interiéru

Jedině sklo vévodí interiéru

Kdo z nás by neznal sklo. Zvykli jsme si na něj až příliš, a proto se nám dnes zdá jeho využití naprosto samozřejmé. Na první pohled na něj pohlížíme většinou jako na docela obyčejný kus skla. Byly doby, kdy jsme ho rádi nahrazovali jinými kopiemi, které se jako sklo pouze tvářily. Tu pravou jiskru však dokáže ze sebe „vykřesat“ jen a jen sklo.

Vybíráte schodiště?

Vybíráte schodiště?

Schodiště je nutností v mezonetových bytech a patrových domech. To však nemusí být jen něčím všedním. Správnou volbou jeho konstrukce můžeme dosáhnout dokonalého souladu s prostředím bytu či domu. V některých případech dokáže být samotné schodiště i uměleckým dílem. Nejde však jen o estetický ráz, ale především o to, aby plnilo svoji funkci a přitom nebyla opomenuta bezpečnost.

Speciální řešení vstupních otvorů?

Speciální řešení vstupních otvorů?

Firma A.T.A. technik spol. s r.o. od svého založení v roce 1991 zrealizovala řadu zakázek a patří mezi nejvýznamnější firmy na českém trhu v oboru celoskleněných systémů a automatických dveří. Letos ji oslovila německá firma BLASI GmbH a byla podepsána exkluzivní smlouva v oblasti karuselových dveří a speciálních řešení vstupních otvorů.

Chyby při provádění zateplování budov

Chyby při provádění zateplování budov

V dnešní době se stalo zateplování obvodových plášťů budov velkou módou. Se zateplením různých objektů se nám roztrhl 'pytel'. Ale pokládám otázku: zda-li je dodatečná tepelná izolace (DTI) = zateplování, to prvořadé, co nás trápí i v oblasti úspor energie? Ano, zateplení se jeví dnes jako optimální řešení při ochraně staticky nosné konstrukce (obvodových stěn) a současně nám DTI spoří peníze na vytápění. Ale návratnost oproti ostatním stavebně technickým řešením (okna, topení, TUV, střecha) je podstatně delší. Pokud se ale po všech úvahách a rozborech rozhodnou pro DTI zateplením, je nutné, aby tento nevratný proces a dosti velká investice byly velmi zodpovědně a profesionálně provedeny. Proto chci na pár řádcích upozornit na složitosti, technické detaily a hlavně chyby, kterých se dopouštějí investoři, ale hlavně provádějící firmy při provádění DTI - zateplování.

Být ve stále dobrém světle

Být ve stále dobrém světle

Důležitost a nenahraditelnost světla si většinou plně uvědomíme zpravidla večer při výpadku elektrické energie. Zvykli jsme si na dostatek světla, a tak při takovýchto nečekaných „příhodách“ jsme zaskočeni, nepřipraveni improvizovat prostřednictvím svíček, baterek a podobně. To by se našim předkům nestalo. Ale je jiná doba, a proto jsou s ní svázány i odlišné souvislosti. Přístupy k osvětlení interiérů procházejí v současnosti převratnými změnami. Požadavky spotřebitelů na variabilitu, úspornost a komfort při obsluze osvětlovací techniky rostou a nutí výrobce neustále inovovat, přinášet na trh nové modely svítidel a netradiční koncepty osvětlení.

Dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy jsou velmi rozšířeným typem podlahovin a to proto, že dřevo jako přírodní materiál vyvolává v člověku pocit tepla, pohodlí a harmonie. Pocit tepla je způsoben nízkou tepelnou vodivostí, takže bosou nohou vnímáme dřevěnou podlahu jako příjemně teplou.
Dřevěné podlahy bychom mohli rozdělit na masivní (prkenné, palubkové, parketové, mozaikové) a lamelové vícevrstvé podlahy. Jaké jsou jejich výhody či nevýhody? Kde je vhodné použít jednotlivé typy podlah? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpověď právě teď...

Dům s dobrou kostrou?

Dům s dobrou kostrou?

Nosné konstrukce jsou jakousi kostrou stavby. Na nich totiž závisí, zda bude váš dům bezpečný, bez poruch a trhlin. Pouze dům s dobrou kostrou totiž dokáže splnit všechny funkce a požadavky na něj kladené, jen v bezpečném domě se mohou stát realitou všechny vaše představy o pěkném a pohodlném bydlení.
Prvky, které vymezují a rozdělují prostor stavby a zároveň rozdělují a přenášejí zatížení, se nazývají nosné konstrukce. Člení se na nosné konstrukce základů, vertikální a horizontální nosné konstrukce a konstrukce střechy a společně tvoří konstrukční systém stavby.

Kam jen to všechno dát?

Kam jen to všechno dát?

Také řešíte tento problém? Pak jistě dáte za pravdu těm, kteří tvrdí, že největším svízelem při zařizování domu bývá právě úložný prostor. Již od samého začátku by se mu proto měl věnovat dostatečný a promyšlený prostor. Výhody se dostaví ve velmi dohledné době. V životě jedné rodiny se nashromáždí až neuvěřitelné množství „potřebných věcí“, které samozřejmě potřebujeme a nedokážeme se s nimi rozloučit. Pak nezbývá nic jiného, než je uložit.

Reklama