ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 488

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Vybíráte střechu?

Vybíráte střechu?

Kompletnost domu potvrzuje střecha. O jak důležitý prvek domu jde, se přesvědčíme dnes, kdy si poradíme, jakou střešní krytinu volit na jednotlivý dům. Pokud jde o realizaci střechy, přesvědčíme se, že jde o harmonickou symbiózu pokrývačů, klempířů, tesařů, izolatérů a dalších. Na tomto tvrzení je mnoho pravdy, protože pokud dojde ze strany jednoho z nich k chybnému kroku, mohou nastat problémy, které dokážou znehodnotit i tu nejkvalitnější krytinu.

Krásy v předjarní zahradě

Krásy v předjarní zahradě

O březnu panuje názor, že je to jeden z chladných měsíců zimního období. Ale ten letošní se tomu nějak vymyká, ostatně jako celá letošní zima. Přesto je to měsíc, který nás vždy mile překvapí prvními rozkvetlými pozdravy naší zahrady. Když pomineme letošní téměř jarní rozmary zimního období, setkáme se i v této době se sněženkami, bledulemi (mimochodem snesou mrazy až do -35 stupňů Celsia), šafrány nebo krokusy.

Nebaví vás uklízení?

Nebaví vás uklízení?

O tom jaký si odnese zákazník první dojem z prodejny nebo kanceláře firmy zajisté velkou měrou rozhoduje i čistota prostředí – zkrátka jak je uklizeno. Koště a hadr jsou staletími osvědčenými pomocníky, ale pokud máme před sebou prostory větších rozměrů, můžou se stát noční můrou. Většina marketů a velkých firem využívá profesionální techniky strojového čištění nebo komplexního servisu firem, které se specializují na úklid prostřednictvím moderních technologií. Někteří si dokonce na komfort těchto služeb zvykli natolik, že úklidovým firmám s radostí přenechají i domácí uklízení.

První pomoc s vlhkou zdí a plísní!

První pomoc s vlhkou zdí a plísní!

Pomozte mi se zbavit plísně, za nábytkem se objevují vlhké mapy s plísní až do stropu… nekončící množství dotazů a volání na stále aktuální problém mnoha domácností. Spousta neúčinných způsobů má pouze dočasný efekt – snaha o časté větrání, nebo ošetření savem nebo jiným čistícím prostředkem. Nutné ale je odstranit PŘÍČINU plísní - tedy vlhkost zdi. Opravdu účinným řešením je kompletní vysušení prostor a tedy i likvidace plísní a nebezpečných mikroorganismů. Tato jednorázová investice zbavuje tohoto problému jednou provždy.

Rychlý a snadný způsob sušení prádla

Rychlý a snadný způsob sušení prádla

Prostorové sušičky prádla či odvlhčovače jsou považovány za nejekonomičtější a nejefektivnější řešení při sušení prádla. Používají se v koupelnách a sušárnách k urychlení procesu schnutí – večer prádlo pověsíte a ráno posbíráte suché a připravené k žehlení. Zároveň snižují vlhkost v místnosti a udržují vzduch suchý a příjemný. Příliš vysoká vlhkost v obytných prostorech je nejen nepříjemná, ale může i poškodit vaše zdraví.

Jak ochránit dřevo v zahradě?

Jak ochránit dřevo v zahradě?

Dřevo k člověku patří od nepaměti. Neopouštíme ho ani v současné době, doprovází nás příjemně interiérem, ale i exteriérem. Pro své výborné vlastnosti jeho obliba stále roste. Ale jako všechno krásné, i dřevo má své slabiny – díky svému přírodnímu původu je potravou pro hmyz, plísně i houby. Ovšem nemusíme se bát, pokud dodržíme potřebnou péči, kterou dřevo vyžaduje. To se týká všeho, co ze dřeva venku využíváme.

Kachlová kamna v kurzu

Kachlová kamna v kurzu

Kachlová kamna zažívají opět velký boom. Již naše babičky a dědečkové věděli, že nejlépe je za kamny. Ptáte se jakými? No přece kachlovými! Jsou nejen topidlem, ale také vkusným prvkem v kuchyni, hale či v obývacím pokoji. V neposlední řadě tato kamna nabízejí možnost relaxace na vyhřáté plotně. Zimní večery strávené s knihou v ruce budou s teplými zády o to příjemnější.

Co dokáže natropit zima

Co dokáže natropit zima

Zima je zima a umí své. O tom se jistě přesvědčil každý majitel nemovitosti. Přesto, že ta letošní se chovala poměrně slušně, chvílemi připomínala i začínající jaro, není všem zimním dnům konec. Ale stejně, ať je zima jaká chce, toto delší období nicnedělání se projeví na škodách domů a chat po svém.

S čím vám pomohou na pile?

S čím vám pomohou na pile?

Dřevo splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných např. pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností. Je to materiál vnášející do našich domovů nezaměnitelnou charakteristiku příjemného dotyku přírody.

Lepší dům se zárukou

Lepší dům se zárukou

Kdo se chce vydat po nových cestách za novými technologiemi, musí se vyrovnat s jedním důležitým předsudkem a tvrzením: To nejde, tak se to nikdy nedělalo.
Firma, kterou vám dnes představíme, se dokázala rychle vymanit z těchto variant myšlení, které brání progresivnímu vývoji. Historie firmy Dennert sahá do roku 1933. Z počátečního obchodu se stavebním materiálem se stala již v roce 1947 jeho výrobce. Přitom určovala celkový vývoj podniku idea kompletního programu a nabídky stavebních materiálů z jedné ruky.

Odnesl vám vítr pár tašek?

Odnesl vám vítr pár tašek?

Počasí si s námi letos opravdu pohrává: teplo, sníh i silný vítr. Právě neobvyklá větrná smršť způsobila mnoho škod i na našich střechách. Nemluvíme o tom, že by nám vítr odnesl celou střechu nad hlavou, ale z mnoha domů popadalo pár tašek a babo raď jak tyto prastaré typy ve třetím tisíciletí shánět. Mnoho majitelů takových střech dočasně problém vyřešili vychytralou záplatou, ale otázka týkající se nové střechy stále visí ve vzduchu. A jaké materiály ono třetí tisíciletí nabízí?

Pozor na jedovaté rostliny

Pozor na jedovaté rostliny

Pestrost rostlin, voňavé květy či bobule mohou lákat děti k jejich požití. Domácí zvířata jako psi a kočky s velkou oblibou žvýkají listy rostlin, protože jim usnadňují trávení.
Jak je známo, některé rostliny obsahují látky, jejichž blahodárné účinky mohou léčit. Vyrábějí se z nich léky nebo kosmetika. Existují však rostliny ať už pokojové nebo rostliny ze zahrad, které jsou jedovaté a mohou být tedy zdraví škodlivé.

Zateplování a izolace vedou

Zateplování a izolace vedou

Zdravý a pohodlný život je možný pouze v prostorách, které mají správné teplotní a vlhkostní podmínky. Při tepelné izolaci budovy je třeba kromě velkých ochlazovaných povrchů (podlahy, stěny, střechy) věnovat pozornost také tepelným mostům, jako jsou římsy, výklenky radiátorů, okenní parapety, atiky, styky zdí. Zanedbání izolace tepelných mostů má za následek nejen velké tepelné ztráty, ale také kondenzace vodních par, růst plísní a tvorbu prasklin. Při výběru materiálu bereme v potazu zejména technické vlastnosti výrobku – tepelný odpor, prostupnost vodních par, protipožární vlastnosti, objemovou hmotnost a také cenu.

Čtyři stěny – základ domova

Čtyři stěny – základ domova

Čtyři stěny - to je prostor, v kterém žijeme a trávíme podstatnou část života. Díky nim máme soukromí, intimitu a pohodu. Opačně jsou to opět tyto obvodové stěny našeho bytu či domu, s kterými veřejnost přichází do vizuálního kontaktu a podle kterých nás vědomě nebo podvědomě hodnotí.
Obvodové stěny jsou zpravidla součástí nosné konstrukce. Protože přenášejí zatížení celé konstrukce do základů a přes ně dále až do podkladové vrstvy zeminy, je nutné jim věnovat svou pozornost.

Kuchyně šité na míru

Kuchyně šité na míru

Kuchyně bude pro člověka nezbytným prostorem i do budoucna. Ani dnes si neumíme představit, že by člověk byl ochuzen o tento kulinářský prostor a fantazii zároveň. Jen design této místnosti se za ta staletí podstatně změnil. Prošel od černých kuchyní až po ty současné.
A ještě něco – dnes si v podstatě vaření neumíme představit bez pomocníků, zejména těch automatických (robotů, šlehačů, mixérů a podobně).

Bazény, sauny solária & wellness

Bazény, sauny solária & wellness

Ve dnech 8.–11. 3. 2007 pořádá společnost ABF v Pražském veletržním areálu mezinárodní odborný veletrh Bazény, sauny solária & wellness. Letos se koná už čtvrtý ročník, ale obsahuje původem dvě samostatné akce: došlo ke spojení veletrhu Bazény, sauny & solária a výstavy Bazény-Wellness.

Jak vybrat správně dveře?

Jak vybrat správně dveře?

Dveře jsou důležitou součástí interiéru. O jejich výběru je nutné pomýšlet už ve stadiu stavby či rekonstrukce bytu nebo domu. Na trhu dnes najdete tak širokou škálu dveří i zárubní, že mnohdy není od věci poradit se s architektem, které budou pro váš byt či dům ty pravé. Rozhodně se při výběru nedívejte jen na cenu a neslevujte ze svých představ a požadavků. Dveře jsou totiž jakousi vstupní branou do bytu i jednotlivých místností, přičemž špatná volba může zkazit sebelepší vzhled interiéru.

Nehlučný korek

Nehlučný korek

Možná to také znáte – natáhnout se na zem a takzvaně si narovnat záda. Ne na každé se ale cítíme fajn a hlavně, pokud nemáme podlahové vytápění, tak nám může být od země pěkně chladno. Korkové podlahy uvítáme především proto, že nemusíme mít zmíněnou obavu z prochladnutí. Navíc tuto podlahu ocení především maminky alergických dětí, ale i ekologové, protože pro korkové parkety není zapotřebí kácet stromy.

Zbavte váš byt nepotřebných kabelů

Zbavte váš byt nepotřebných kabelů

Pojistkové prvky, přepěťové ochrany, výkonové jističe, transformátory a síťové zdroje, ale i například domácí telefony či měřicí přístroje – to je jen zlomek nabídky společnosti Schrack, vašeho partnera v elektrotechnice.
Potřebujete ve vašem bytě zapojit telefon, počítač, tiskárnu nebo televizor, to vše bez nutnosti řešit, co udělat s desítkami metrů kabelů? Schrack přichází z jednoduchým řešením, kterým je domácí počítačová síť. Ta umožňuje přenos dat, telefonu a TV/R signálu v jednom.

Parkety, jejich broušení a údržba

Parkety, jejich broušení a údržba

Luxusní vzhled parket dokáže zaujmout. Ovšem doba stáří se zákonitě vpisuje do vzhledu, a tak není divu, že se o zmíněný neodolatelný vzhled musíme čas od času postarat, anebo vylepšit stav parket tam, kde se na údržbu jaksi pozapomnělo. Stát to bude rozhodně za to.
Mnoho uživatelů dřevěných parket se domnívá, že zárukou úspěchu při broušení parket je používat kvalitní povrchové úpravy. Není to pravda. Velmi důležité je i jejich broušení.

Reklama