ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 485

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Neumann se stal rekordmanem s padesáti domy

Neumann se stal rekordmanem s padesáti domy

V programu, který vznikl na podporu zkvalitnění výstavby rodinných domů v ČR, je stavební firma Neumann zapojena od jeho počátku od roku 2002. Do dneška přitom má v jeho rámci „za sebou“ padesát staveb. Díky programu již nové bydlení získalo více než 450 rodin, firma Neumann se tedy podílela zhruba na každém desátém domě. Dvakrát obdržela i ocenění 'Diplom za kvalitu roku', jež program POROTHERM DŮM uděluje od roku 2005 nejkvalitnější stavební firmě zapojené do programu.

Okouzluje vás průzračnost skla?

Okouzluje vás průzračnost skla?

Sklo disponuje úžasnými vlastnostmi, které získává díky speciálním technologiím při zpracování. Snad každý z nás má doma alespoň jeden předmět nebo kus nábytku s tímto elegantním materiálem. Schopnost skla odlehčit prostor se však nevyužívá pouze v interiérech. Mnoho komerčních budov na nás působí jako exkluzivní architektonický skvost právě díky proskleným částem nebo dokonce prosklení celé stěny. Kontrast pevnosti a křehkosti je dodnes výzvou mnoha minulých i současných projektantů i architektů a zároveň zkouškou zručnosti sklářů.

Seznamte se s novinkami v bydlení

Seznamte se s novinkami v bydlení

For Arch 2007 se bude konat ve dnech 21. - 23. června na Zimním stadionu a půjde již o 16.ročník. Každoročně se na výstavě prezentuje na sto vystavovatelů, o jejichž výrobky či služby mají zájem tisíce návštěvníků. Letos je výstava zaměřena na exteriér staveb, interiér a design.

Maximálně praktické kobercové čtverce!

Maximálně praktické kobercové čtverce!

Milujete koberce? Nejvhodnějším a také nejvýhodnějším způsobem pokládání koberců je použití kobercových čtverců, které se vyrábí v různých rozměrech. Spojují přednosti, výhody a krásu klasického koberce s maximální praktičností v podobě čtvercových dílků. Jaké jsou výhody a proč se čtverce tolik osvědčily? Jednotlivé dílky lze vyměnit v případě poškození nebo odlepit a vrátit na původní místo. Dovedete si představit flexibilnější podlahovou krytinu?

Věncovka VT 8 zlepšuje vlastnosti obvodového zdiva

Věncovka VT 8 zlepšuje vlastnosti obvodového zdiva

Zdicí systému POROTHERM se rozrostl o další novinku. Věncovka VT 8 ve spojení s tepelným izolantem je určena k podstatnému omezení vzniku tepelných mostů v místě, kde dochází ke styku obvodového zdiva se stropní konstrukcí. Spolu s tepelným izolantem tvoří potřebný základ pro dobetonování stropu a zajišťuje požadované tepelné vlastnosti obvodového zdiva.

Zastřešíme Vaše bydlení

Zastřešíme Vaše bydlení

V lednu 2008 završí nejvýznamnější veletrh v oboru střech v České republice 10 let své úspěšné existence. Nedílnou součástí veletrhu Střechy Praha bude již počtvrté specializovaná výstava Úspory energií a obnovitelné zdroje.
K 10.tému jubileu chystáme řadu novinek a doposud nejbohatší program doprovodných aktivit.

Má smysl u nás využívat solární energie?

Má smysl u nás využívat solární energie?

V současné době nezadržitelně rostou ceny paliv a energií. Přesto existuje řešení, které díky vyspělé technologii naší doby umožňuje energií do jisté míry plýtvat a ZADARMO!!! Je to samozřejmě solární energie. Můžete si vybrat ze dvou základních systémů. Sezónní systémy pro letní provoz s životností do 10 let, nebo systémy pro celoroční provoz s životností minimálně třicet let.

Poznejte nové trendy koupelen

Poznejte nové trendy koupelen

Pokud se chystáte pořídit si koupelnu, nechte se inspirovat kolekcí nových keramických obkladů a dlažeb, které přinášejí nový pohled na řešení vaší koupelny. Myslete na to, že den začínáte a končíte právě v této místnosti, tak byste při výběru obkladů a koupelnového nábytku měli klást důraz nejen na design, ale také na komfort a v neposlední řadě na praktičnost.

LUXFERY - je to možné i bez malty

LUXFERY - je to možné i bez malty

Tradiční luxfery jsou na našem trhu známé několik desítek let a jejich používání bylo rozšířené ve všech typech výstavby. V minulých letech však pod dojmem nepromyšleného a nevábného použití luxfer v období reálného socialismu, došlo k potlačení tohoto jistě zajímavého stavebního prvku.

Stavte rychle a úsporně

Stavte rychle a úsporně

Na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě byla 23. února 2007 oficiálně otevřena a zároveň pokřtěna česká vědecká polární stanice Johanna Gregora Mendela. Naše antarktická základna má špičkovou úroveň, při stavbě byly použity nejmodernější technologie využívání obnovitelných zdrojů energie a také originální stavební materiál systém K-KONTROL. Toto technické řešení stavby přineslo mimořádnou energetickou úspornost objektu.

ROCKHOUSE  do druhého ročníku!

ROCKHOUSE do druhého ročníku!

Nejvýznamnější světový výrobce stavebních izolací z kamenné vlny dotuje i druhý ročník soutěže vysoce motivujícími částkami 100 a 30 tisíc korun v I. kategorii Projekt. Má zájem, aby se ní do zapojili jak renomovaní architekti, architektonická studia a ateliéry, tak studenti stavebních oborů vysokých škol. Zvláštní ocenění poroty s dotací 50 000 Kč je připraveno také pro II. kategorii Realizace. Mohou se do ní přihlásit firmy i soukromí stavebníci, kteří již postavili rodinné domy a jiné objekty s nízkoenergetickou koncepcí šetrnou k životnímu prostředí.

Chcete lépe bydlet?

Chcete lépe bydlet?

Rozhodli jste se postavit si rodinný dům? Hledáte pomoc při rekonstrukci, přestavbě či potřebujete poradit s projekcí? Pak jsme tu právě pro Vás…
Společnost S.I.P., s.r.o. po několikaleté praxi v oboru stavebnictví nabízí svým klientům kvalitní služby a kompletní servis od projektu až ke kolaudaci… Poradíme vám, jak vybírat stavební pozemek, na co byste neměli při jeho výběru zapomenout a mnohé další.

Inovovaná švédská tepelná čerpadla NIBE

Inovovaná švédská tepelná čerpadla NIBE

Rostoucí ceny energií nutí stále více lidí uvažovat o nákladech na vytápění a ohřev vody, které jsou nemalou součástí rozpočtu domácnosti. Vedle zateplení pláště domu a osazení kvalitními okny je řešením také úsporný zdroj tepla. Takovým moderním, ekonomickým a také ekologickým zdrojem vytápění jsou právě tepelná čerpadla. Umožňují získávat energii ze země, z vody nebo ze vzduchu, tedy z obnovitelných přírodních zdrojů, a tím šetří až 75 % nákladů na vytápění a přípravu teplé vody.

Postav svůj dům, zařiď svůj byt

Postav svůj dům, zařiď svůj byt

Prostory zimního stadionu v Přerově se od pátku 1. do neděle 3. června 2007 promění ve výstaviště. Uvítají jako jubilejní desátý ročník prodejní a prezentační výstavu stavebnictví a bytového vybavení Postav dům, zařiď byt.

Specialista jménem INVERTER

Specialista jménem INVERTER

Klimatizace dnes tvoří neodmyslitelnou součást našeho života. Setkáváme se s nimi v kancelářích, obchodech či restauracích. Standardem se stává již i v automobilech a v posledních letech se začíná objevovat konečně také v domácnostech.
I když by se dalo předpokládat, že na systému klimatizace již není co zlepšovat, přesto se na trhu objevuje novinka jménem inverter.

Potřebujete nová okna či dveře?

Potřebujete nová okna či dveře?

Český trh s otvorovými výplněmi (okna, dveře) prošel v posledních deseti letech bouřlivým vývojem. Jednoznačně největší rozmach pak zaznamenal trh s plastovými okny. Během této doby ovšem mnoho výrobců i prodejců v konkurenčím boji neobstálo a zaniklo, případně je zánik v nejbližší době čeká. Podle čeho tedy vybírat výrobce, u kterého máte jistotu, že vyrábí jen kvalitní výrobky a neskončí už brzy v konkurzu? Existují dvě základní pravidla.

Problém vyřešíte „U Rotta“

Problém vyřešíte „U Rotta“

Železářství u Rotta. Tento pražský obchod, dá se říci, je dnes už pojmem, který oslovuje svého zákazníka již 67 let. Mottem závodu byla již v minulosti dvě hesla: „Služba veřejnosti především“ a „Rott dodá vše“, což v praxi znamenalo asi 70 tisíc druhů a velikostí kovového zboží, vše od kolečka do hodinek až po kompletní zařízení dílny pro každé řemeslo nebo továrnu, či výbavu pro nevěstu, domácnost nebo hotel. atd. atd.

Cítit se bezpečně s elektrickým zabezpečením

Cítit se bezpečně s elektrickým zabezpečením

Pocit bezpečí je k nezaplacení a to i když nemáme žádné drahocennosti a matraci vycpanou penězi. Být v bezpečí ovšem neznamená pouze zajištění proti zlodějům, ale také opatření při vzniku požáru nebo úniku plynu. Zařízení, která na všechny tyto problémy dokážou reagovat se zaplatit dají a možná mnohé z nás překvapí, že jejich cena není zase tak vysoká. Záleží hlavně na velikosti a podmínkách zabezpečovaného objektu. Jaké existují technologie a jak fungují?

Pořiďte si na zahradu pomocníky

Pořiďte si na zahradu pomocníky

S jarem, kdy příroda opět ožívá, přicházejí ke slovu jarní práce na zahradě. Pro někoho radost, pro jiné úmorná dřina. Pojďme však rukám a zádům ulehčit.
Na trhu existují pomocníci, se kterými práce půjde lépe od ruky a mozoly se již vašim rukám vyhnou. Jak si správně vybrat v široké škále zahradního náčiní? Čekáte od něj funkčnost a maximální pohodlí při práci? Poradíme vám...

Aby i auto mělo kde bydlet

Aby i auto mělo kde bydlet

Auto se dnes stalo naprostou denní samozřejmostí. Dokonce už často nestačí jedno v rodině, ale nejméně dvě. Možná, že právě i vy řešíte otázku, kam s autem? Odpověď se zdá jednoduchá - do garáže. Na její stavbu však většinou nestačí jen peníze, ale i pozemek. Správným garážováním chráníte auto nejen před škodlivými povětrnostními vlivy, ale i před zloději a podobně.

Reklama