ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 483

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Buďme obezřetní při výběru čerpadla

Buďme obezřetní při výběru čerpadla


Vodní čerpadla najdou zejména u majitelů rodinných domů mnohostranné využití.
Proto se také stávají nepostradatelnou součástí vybavení každé dílny.
Aby nám čerpadlo dlouho a dobře sloužilo, musíme správně zvolit nejvhodnější typ v závislosti na našich potřebách, neméně důležitý je rovněž výběr kvalitního výrobce.
V tomto článku si představíme nejčastěji používané typy vodních čerpadel.

Poruchy a vady sklepů I. díl

Poruchy a vady sklepů I. díl

Suterén je část budovy, která je zcela nebo částečně zapuštěna v terénu. Dříve byly tyto prostory využívány jako sklepy, sklady a případně i jako dílny. Na konci 19. století, kdy docházelo k čilému stavebnímu ruchu, se začalo využívat i ne příliš příznivě položených pozemků ve svazích. Díky rozdílné výškové úrovni v půdorysech staveb začala vznikat podlaží z jedné strany nad nebo v úrovni terénu, z druhé strany pak zcela zapuštěná. Tyto prostory bývaly velmi často využívány jako byty. V současné době jsou suterénní prostory využívány komerčně (kanceláře, galerie, archivy či restaurace). To s sebou pochopitelně přináší i podstatně vyšší nároky, na které se v době výstavby ani v době pozdějšího využívání nehledělo. A tak dochází k nejrůznějším poruchám a vadám.

Popínavé a převislé rostliny zútulní domov

Popínavé a převislé rostliny zútulní domov

Popínavými rostlinami se rozumí rostliny, které se pnou po pevné opoře např. po stěně nebo po holi (mechové). Obvykle nemají příliš pevné stonky, proto hledají pro svůj růst oporu.
Stonky s listy převislých rostlin přepadají přes květináč a tvoří hustý koberec posetý listy a někdy i květy. Tím dokáží zútulnit šedý kout, roh police a také leccos zakrýt svým zeleným porostem. Velice pěkně také vyniknou v závěsném košíku či jiné nádobě.

Poznejte podzimní inspiraci 2005 II. díl

Poznejte podzimní inspiraci 2005 II. díl

V poslední době jsme svědky obnoveného zájmu o vědu a výzkum. Už se tolik nezabýváme tím, co může přinést budoucnost, ale mnohem více nás zajímá poslední vývoj ve vědě, a to, co z toho pro nás vyplývá.
Aranžmá připomínají experimentální kytice, ve kterých jsou květiny a doplňková zeleň použity překvapujícím způsobem, například listy zalaminované v průhledné fólii. Celkově se v této inspiraci používá mnoho transparentních materiálů. Květy mohou být dokonce ponořeny pod vodou nebo použity hlavou vzhůru. Mnoho různých květin a doplňkové zeleně se kombinuje. Používá se více kultivarů od jedné rostliny, abychom vytvořili dojem sbírky.

Není hypotéka jako hypotéka IV. díl

Není hypotéka jako hypotéka IV. díl

Kdo má zájem o hypotéku a začne se informovat u jednotlivých bank a sledovat různé nabídky, narazí jistě na sazby, které se pohybují pod 3%p.a..
Hypotéka zatížená nízkou splátkou pochopitelně generuje i nízké splátky hypotéky, které jsou atraktivní a klienta lákají.
Klient se dnes dočítá o tom, že úrokové sazby jsou na svém minimu. To je fakt, který se zakládá na pravdě. Prognózy do budoucna nehovoří o dalším snižování sazeb, sazby prakticky již snížit nelze. Je tedy možné do budoucna spíše očekávat jejich mírný nárůst. V srpnu již některé banky k navýšení sazeb v řádu 0,2% - 0,4% přistoupily.

Velké prádlo nemusí být dřina

Velké prádlo nemusí být dřina


Pokrok v oblasti techniky jde stále dopředu. To platí i v případě praček. Protože si tento elektrospotřebič pořizujeme na mnoho let dopředu, měli bychom při jeho výběru být obzvláště opatrní.
Zejména v době, kdy se výrobci neustále předhánějí, kdo přinese tu nejlepší nabídku, a zákazník se pomalu ztrácí v záplavě čísel a nových technických termínů, kterým pranic nerozumí.
Obecně můžeme říci, že všechny nové technologie byly vyvinuty proto, aby nám usnadnily práci a aby spotřeba elektrické energie byla co nejnižší. Rozšířila se i nabídka jednotlivých programů na praní konkrétního druhu prádla.

Životnost i cena hovoří pro plast

Životnost i cena hovoří pro plast


V posledních letech přestala být oslava lidské práce jaksi v módě. Daleko víc píšeme o světu peněz, majetku, blahobytu. Jistě, je to atraktivnější prostředí, a ani tělo z něj tolik nebolí. Jenže tento svět peněz by bez lidské práce nemohl být tak blýskavý, někdo prostě na počátku být musí, někdo, kdo vyrobí předmět, s jehož prodejem lze onoho světa bohatství dosáhnout.
Jedním z takových předmětů je okno. Je mnoho způsobů, jak postavit dům.

Jak na obklady a dlažby?

Jak na obklady a dlažby?

Taky jste si všimli, že i ty nejkrásnější obklady a dlažby ztrácí svůj půvab, když špatně drží, odpadávají nebo jejich spáry jsou nudně šedé? První co vás napadne, je, že si je majitel položil sám, ale i odborník se může tzv. seknout.
Výzkum společnosti LASSELSBERGER, a.s. stavební hmoty ukázal, že v 85% případů je na vině špatně zvolená kombinace keramiky, lepidla a spárovací hmoty. Proto se, jako největší výrobce těchto materiálů u nás, rozhodl nabídnout odborníkům i laikům pomocnou ruku a na září vyhlásili praktickou akci, která má zamezit nesprávnému kombinování lepidel a spárovacích hmot pod výstižným sloganem: „LEPIDLO & SPÁRU – KUPUJTE V PÁRU“.

Jak renovovat panelové domy?

Jak renovovat panelové domy?


V panelových domech bydlí více než polovina Jihočechů. Nejstarší panelák na jihu Čech se datuje z první etapy výstavby těchto objektů – tedy je mu více než padesát let. K nejmasivnější výstavbě v jihočeském regionu došlo koncem 70. let.
Právě dnes by se měla uskutečnit kolaudace dalšího renovovaného panelového domu v jižních Čechách, konkrétně v Bechyni. Marie Jahnové ze sdružení vlastníků tohoto domu jsme se zeptali na postup prací, jejich financování i na důvody, které k opravě domu vedly.

Zdravé bydlení VI. – Po čem chodíme?

Zdravé bydlení VI. – Po čem chodíme?


Podlahy z pravého dřeva jsou stále oblíbenější. Za posledních deset let se jejich prodej ztrojnásobil. Parkety a laminát velice zvyšují komfort bydlení.
Jejich pokládka je sice pracnější než u kobercovin, ale to určitě vyrovná přiměřená cena, výborné hygienické vlastnosti a v neposlední řadě i dlouhá životnost.

Není hypotéka jako hypotéka III. díl

Není hypotéka jako hypotéka III. díl

Současný trh hypotéčních bank nabízí klientovi velmi rozmanitou škálu možností. Mnohdy je informací na zájemce o hypotéku takové množství, že se jen těžko orientuje v jednotlivých nabídkách a složitě vybírá, která je opravdu tou správnou volbou.
V úvahu je potřeba vzít nejen atraktivní výši měsíční splátky, ale i ostatní parametry. Na co si dát pozor? Skrytým poplatkům jsme se věnovali v předchozích dvou dílech. To však nejsou jediné parametry, které je nutno posuzovat při výhodnosti té či oné nabídky.

Poznejte podzimní inspiraci 2005 I. díl

Poznejte podzimní inspiraci 2005 I. díl

Přitahuje a fascinuje nás vše, co ještě nebylo objeveno a velké úsilí se při tom zaměřuje na studium přírody. To vše převedeno do každodenního života vyjadřuje naši nekonečnou fascinaci přírodou. Proto sami sbíráme přírodní produkty, opatrujeme je a pečlivě vystavujeme.
Navzdory interiérovému designu, který je v současnosti zaměřen na přímé a čisté linie, nemusí být prostředí, v němž nakonec žijeme, vůbec klinické a laboratorní.
Cílem inspirace Natural Chemistry je demonstrovat fascinaci krásou a možnostmi přírody!

Světlo rozhoduje o vaší pohodě

Světlo rozhoduje o vaší pohodě


Již dávno pryč je doba, kdy platilo, že nejvhodnější je osvětlení z jednoho centrálního zdroje. Několik lokálních svítidel nám totiž poskytne mnohem komfortnější a kvalitnější osvětlení, navíc jejich vhodnou kombinací lze dosáhnout nejen vysoké účinnosti, ale také zajímavého estetického efektu.
Různými druhy nasvícení tak můžeme jednotlivé místnosti snadno „upravit“ pro tu kterou příležitost.

Skleněné stěny znamenají moderní design

Skleněné stěny znamenají moderní design

Celoskleněné stěny díky svým jedinečným vlastnostem nacházejí uplatnění nejen v komerčních objektech, ale i v oblasti bytové výstavby a to zejména s ohledem na současné moderní trendy bydlení.
Prosklené stěny mohou velice rychle a snadno rozdělit větší prostory v interiérech nebo oddělit exteriér a interiér. V této oblasti lze aplikovat jak celoskleněné dveře, tak i posuvné a vícedílné dělící stěny.
Celoskleněné stěny mají moderní a účelový design, čímž mohou uspokojit maximální zákazníkovy požadavky.

Jak se staví v ČR a jak v cizině?

Jak se staví v ČR a jak v cizině?


Stále častěji rostou na okrajích měst originální domy plné luxusu. Co nás ovlivňuje, když se rozhodujeme o typu domu?
V České republice se při výběru domu nejčastěji rozhodujeme podle jeho vzhledu, nikoliv však nákladů na jeho provoz či šetrnosti k životnímu prostředí.
Na západ od nás je tomu úplně naopak.
V zahraničí je směrodatné postavit dům levně, s ohledem na jeho úsporný provoz a ekologický dopad.

Dřevo do zahrady přirozeně patří

Dřevo do zahrady přirozeně patří


Snad žádný materiál nepůsobí v zahradě a v okolí domu lépe než dřevo.
Jednoduché dřevěné zahradní konstrukce a dekorativní prvky přírodní prostor zabydlí a ozvláštní, aniž by v něm jakkoli rušivě vyčnívaly.
Montáž pergoly či terasy navíc není složitá a dá se zvládnout svépomocí.
Co si můžete ze dřeva vyrobit sami? Jak tyto výrobky správně ošetřit?

Majetek ochrání elektronika

Majetek ochrání elektronika


Doba dovolených je v plném proudu. A právě čas, kdy opouštíme své byty, je nevhodnější příležitostí pro nenechavce a zloděje.
Náš příbytek se na dlouhý čas stává potenciálním terčem lapků.
Jak minimalizovat riziko, že po dovolené nenajdeme v našem příbytku nic než holé stěny?
Poměrně jednoduché a finančně nenáročné řešení představují různé druhy elektronických zabezpečovacích zařízení.

Pomoc, potřebuji rychle pomoc!

Pomoc, potřebuji rychle pomoc!

Každý z nás musí ve svém životě řešit složité situace, v nichž si sám neví rady. V těchto případech je nezbytně nutné vyhledat příslušné odborníky a požádat je o pomoc. Na koho se obrátit? Přečtěte si v článku.

Není hypotéka jako hypotéka II. díl

Není hypotéka jako hypotéka II. díl


Každý klient je jiný a i jejich záměry se odlišují. Všichni jistě očekávají od hypotéky nízkou splátku. Dále každý chce, aby jeho hypotéka byla tou nejvýhodnější. Zde už však dochází k rozdílům mezi tím co je pro klienta nejvýhodnější.
V úvahu je potřeba vzít nejen atraktivní výši měsíční splátky, ale i ostatní parametry. Na co si dát pozor?

Není hypotéka jako hypotéka I. díl

Není hypotéka jako hypotéka I. díl

Současný trh hypotéčních bank nabízí klientovi velmi rozmanitou škálu možností. Mnohdy je informací na zájemce o hypotéku takové množství, že se jen těžko orientuje v jednotlivých nabídkách a složitě vybírá, která je opravdu tou správnou volbou.
Všeobecně nelze říci, že je na našem trhu taková banka, která poskytuje nejlepší hypotéky. Nabídky nejen jednotlivých bank, ale i různých produktů jedné banky se od sebe liší. Laikovi může činit problém tyto odlišnosti správně pospat a srovnat si tak jednotlivé nabídky.

Reklama