ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 483

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Problém se zakládáním zahrady?  II. díl

Problém se zakládáním zahrady? II. díl

Chtěli by jste si vysázet zahradu kolem vašeho rodinného domu sami? Pak je nutné vědět co, kam, s čím a především jak vysadit. Pro zdařilou realizaci je kromě správného výběru rostlin účelné dodržet všechny potřebné pracovní operace ve správném pořadí. Jenom tak se rostliny dobře ujmou a budou se úspěšně vyvíjet.

Nadčasové atraktivní zdivo

Nadčasové atraktivní zdivo

Jednou přijdete ke svému domu a zjistíte, že omítka už není tak dokonalá. Objevují se trhliny a nátěr opadává. Jde bohužel o znamení, že zub času na vaší fasádě zapracoval. Nezbývá nic jiného, než situaci začít řešit.
Nadčasové režné zdivo je stále atraktivní. Jedno z řešení by bylo – tenké obkladové pásky z pálené hlíny.

Problém se zakládáním zahrady?  I. díl

Problém se zakládáním zahrady? I. díl

Co všechno můžeme udělat pro zdravý růst, vývin nově vysazovaných rostlin a minimální výskyt plevelů na nově zakládané ploše? Tímto problémem se musíme zabývat ještě před vlastní výsadbou a věnovat mu dostatek času a energie. Prvním krokem je pak výsadba vzrostlých stromů.
Než začneme s vlastní výsadbou, měli by být dokončeny všechny stavební práce kolem domu (fasáda, terasa, chodníček kolem domu) i v zahradě samotné (cestičky, posezení, vodní prvky). Předpokladem je také dokončení hrubé úpravy terénu– všechny násypy, modelace v zahradě.

Odpovídáme na Vaše dotazy VII. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy VII. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Vzhledem k hromadícím se otázkám z oblasti realit a nemovitostí, jsme pro vás připravili několik článků s praktickými radami od odborníků.
Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.

Bydlet s výhledem na moře?

Bydlet s výhledem na moře?

Po našem vstupu do EU máme možnost pořídit si nemovitost v některé členské zemi. Někdo by rád domeček k rekreaci, někdo jako způsob výdělku, tedy k pronájmu. Obě možnosti se dají i zkombinovat. Jak ale takový domek pořídit? Jaké jsou možnosti? Jak je to složité...

Nenechte se napálit II. díl

Nenechte se napálit II. díl

Minulý týden jsme řešili jeden z uvedených produktů a to stavební spoření ve všech jeho možnostech: spoření – překlenovací úvěr – úvěr ze stavebního spoření.
Dnes se budeme věnovat dalšímu produktu – hypotéce.

Kvetoucí rostliny u nás doma II. díl

Kvetoucí rostliny u nás doma II. díl

V druhé části našeho seriálu o kvetoucích pokojových rostlinách se budeme zabývat opět hrnkovými, které můžeme v současné době vidět na pultech našich květinářství. Jde například o calceolarii, gerberu a gloxínii.

Co s poničeným majetkem?

Co s poničeným majetkem?

Chatařská a chalupářská sezóna je již opět v plném proudu. Příznivé počasí přímo vybízí k renovačním pracím, ke kterým bezesporu patří natírání a lakování částí stavby nebo interiéru, které přes zimu nejvíce utrpěly.

Odpovídáme na Vaše dotazy VI. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy VI. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Vzhledem k hromadícím se otázkám z oblasti realit a nemovitostí, jsme pro vás připravili několik článků s praktickými radami od odborníků.

Nenechte se napálit I. díl

Nenechte se napálit I. díl

Velmi častým dotazem klientů bývá, který z těchto dvou produktů je výhodnější. Všeobecně nelze říct o jednom z produktů že je lepší než druhý. Vždy je nutné zhodnotit veškeré okolnosti týkající se nemovitosti, klienta, jak současné tak budoucí plány a pak pro danou situaci vybrat vhodný produkt.
Ve třech dílech tohoto článku se budeme věnovat jednotlivým produktům a jejich možným kombinacím, které mohou přinést při splácení úvěru zajímavý efekt.

Není štětec jako štětec

Není štětec jako štětec

Vyplatí se investovat do kvalitního nátěru a především dodržovat i technický postup? Málokdo si uvědomuje, že úspěch vašeho snažení závisí na štětci. Právě podle použitého druhu barvy a techniky práce vybíráme i typ štětce.

Věčný problém s koupelnou

Věčný problém s koupelnou

Pokud plánujete rekonstrukci bytového jádra, čeká vás také vyběr toho správného koupelnového vybavení. Nejdříve budete dlouho přemýšlet o nejlepší variantě řešení vaší budoucí koupelny. Poté začnete váhat, zda si pořídit vanu či sprchový kout nebo zda vámi vysněná dlažba je vhodná do nové koupelny. Po několika návštěvách specializovaných prodejen, v nichž uvidíte nepřeberné množství nápadů a kombinací, se přestanete orientovat v nabízeném zboží a znovu a znovu změníte názor. Poradíme vám, čtěte pozorně.

Dopřejte si osobitý interiér

Dopřejte si osobitý interiér

Navrhování a zařizování interiéru je náročná činnost, která kromě finančních prostředků a času vyžaduje poměrně rozsáhlé znalosti, praktickou zkušenost, prostorovou představivost a cit pro jednotnost stylu či vhodnou kombinaci barev. Pokud takovými znalostmi či nadáním právě neoplýváte, měli byste využít nabízených služeb a vyvarovat se tak zbytečným chybám, provizorním řešením a nekoncepčnosti v interiéru. Jak na to?

Přestavujete starší zástavbu?

Přestavujete starší zástavbu?

Obnova nebo přestavba starší zástavby je spojena s řadou změn původních dispozic a vybavení, které již nepoužíváme a nahrazujeme je vybavením modernějším. Prádelnu za automatickou pračku, vytápění uhlím za plynové, chlívky a kotce pro domácí zvířata za mražené potraviny ze supermarketů. To vede k otázce. Co s těmito prostory po jejich dosloužení?

Katastrofou je špatný okap

Katastrofou je špatný okap

Vyvarujte se chybám. Pokud si na svůj dům pořídíte nejlevnější ocelové pozinkované okapy, musíte také počítat s dalšími náklady a časem, který budete v budoucnu muset věnovat jejich pravidelné údržbě. Když si naopak připlatíte za bezúdržbové okapy z mědi, hliníku nebo titan zinku, budete mít již navždy klid.

Zásadní změny v použití hypoték

Zásadní změny v použití hypoték

Nový zákon o dluhopisech.
S naším vstupem do EU nabylo platnosti velké množství zákonů, mezi nimi i novela zákona č. 190/2004 o dluhopisech. Tento zákon je podstatným předpisem pro poskytování hypotéčních úvěrů a fungování hypotéčních bank.
Zákon přinesl určité uvolnění v přísných podmínkách a mnoho bank na něj již zareagovalo, ostatní budou jistě následovat.

Dům, který umí spořit  II. díl

Dům, který umí spořit II. díl

Ceny energií neustále rostou a tak se každá česká domácnost snaží ušetřit kde se dá. Někteří z nás stále ještě zbytečně energiemi plýtvají. Mám na mysli například přetápění místností, velkou spotřebu vody, zbytečné svícení a neustále zapnuté spotřebiče. To vše zvyšuje spotřebu drahých energií.
Pokud si všechno pořádně uvědomíme a začneme šetřit na pravých místech, pak naše peněženka nebude tolik trpět. Jednou z možností je nízkoenergetický dům.

Střípky z Art & Interior II. díl

Střípky z Art & Interior II. díl

Každý člověk je individualitou se zcela rozdílnými přáními a nároky. Kromě své vlastní nezaměnitelné osobnosti a psychiky má každý člověk také samozřejmě rozdílnou postavu, čemuž musí přizpůsobit například výběr oblečení, ale také sedacího nábytku. Německá firma ROLF BENZ, která patří k absolutní špičce mezi výrobci sedacích souprav, vyvinula proto novou řadu EGO, ze které si může zákazník sestavit sedací soupravu přesně podle individuálních přání. Tuto novinku představila firma INPRO, Hradec Králové na letošním veletrhu Art & Interior v Praze.

Interiér od A do Z 

Interiér od A do Z 

Zařizujete dům nebo byt, přestavujete interiér, chcete jej oživit, zmodernizovat a přizpůsobit co nejlépe svým potřebám? Ano?
Pak sledujte pozorně jihoceskestavby.cz. Od příštího týdne a dále v průběhu celého roku budeme pravidelně v našem novém seriálu Interiér od A do Z uveřejňovat články plné důležitých rad, praktických informací, typů a inspirací, které budete na své cestě ke spokojenému bydlení potřebovat.

Cestou kolem domu

Cestou kolem domu

Nemáte-li o podobě cesty úplně jasno, raději se obraťte na zahradního architekta. Ten vám poradí s realizací, s výběrem dlažeb nebo vám předloží kompletní návrh. Než začnete s realizací cesty, je nutné si trasu cesty pořádně vyznačit. Šířka chodníčku by měla být minimálně 60 centimetrů. Z cesty odstraníte všechny rostliny, plevel a zeminu (s ohledem na výšku dlažby). Do trasy nasypete štěrk (cca 7 cm vrstvu) a na něj ještě jemný písek (4 cm vrstva). Základ pro pokládání dlažby je hotový.

Reklama