ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 479

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Jarní zahrada volá

Jarní zahrada volá


Zima přinesla spoustu sněhové nadílky, zároveň také možnost odpočinku od pracovních povinností, které souvisejí se zahradou.
Chceme-li mít zahradu rozkvetlou a plodící, je nejvyšší čas oprášit zahradní náčiní, natáhnout pracovní rukavice a hurá do práce.
Vždyť právě jaro je měsícem, kdy vše kolem nás kvete a každou zelenou barvu nebo zářící květ vnímáme mnohem intenzivněji než kdykoli jindy.

Proč si zřídit saunu doma?

Proč si zřídit saunu doma?


Dlouhou zimou promrzlé tělo je potřeba dokonale prohřát. Jako ideální příležitost k takovému kroku se jeví sauna. Pokud se vám však nechce trmácet do té veřejné, nabízíme jednoduché řešení – malou saunu lze totiž zřídit také v domácích podmínkách.
Výhody saunování jsou zřejmé, v domácích podmínkách se navíc této bohulibé činnosti můžeme věnovat, kdy se nám zamane. Proč tedy dále váhat?

Bydlíte s alergikem?

Bydlíte s alergikem?


Obecně platí, že čím je člověk svědomitější v čistotě a péči o své okolí, tím je později citlivější a méně odolný vůči změnám ve svém okolí. Způsob života se rychle mění. Znečištěné ovzduší, nové materiály a konstrukce budov, nové chemické látky, nabídka potravin s aditivy, to jsou všechno vlivy, které na nás nepříznivě působí.
Poradíme vám, jak alergikům usnadnit bydlení...

Nezapomeňte na ovocné stromy

Nezapomeňte na ovocné stromy


Ovocné keře a stromy obohacují naše zahrady a následně se těšíme z jejich sklizně v koláčích, ovocných dezertech, marmeládách a kompotech. Ovoce je nejenom velice chutné, zároveň je také zdravé a plné vitamínů. Zkrátka by nemělo chybět v jídelníčku žádného z nás. O to větší radost pak máme z vlastních plodů.
Ať je to jak chce, nic není zadarmo, i o stromy je třeba se během roku starat. Pravidelná péče spočívá v zalévání, přihnojování a řezu. Provést správný řez je poměrně náročné a je třeba mít určité znalosti.

Kino v pohodlí domova

Kino v pohodlí domova

Dávno pryč jsou doby, kdy technickým hitem byly barevné televize a nejnovější hudební šlágry jsme si mohli zakoupit na gramofonových deskách.
Technický pokrok jde nezadržitelně dopředu, což nám s mnohými starostmi přináší také nezměrné pohodlí.
Dokladem tohoto tvrzení může být například domácí kino – v kvalitě, kterou nám až dosud nabízely jen sály multikin, si můžeme nejnovější film vychutnat přímo v našem obýváku.

Vestavba podkroví I. díl

Vestavba podkroví I. díl


Pokud toužíte po finančně dostupném vlastním bydlení, navíc v atypických prostorách s kouzlem romantiky, pak právě vestavba podkroví by mohla být tím nejlepším řešením.
V našem novém seriálu najdete řadu praktických rad a cenných informací, jak při přestavbě podkrovního prostoru postupovat.

Jak na digitální fotografii V. díl

Jak na digitální fotografii V. díl

Fotografování, a zejména to digitální, se stalo doslova fenoménem. Snímky pořizují nejen profesionálové, první pokusy s fotoaparátem v ruce si odbývají i úplní začátečníci. Digitálním fotoaparátem tak můžeme udělat radost doslova každému.
Jak se zorientovat na dnešním trhu a co nejlépe vybrat ten nejvhodnější typ fotoaparátu, ale i jak začít fotit tak, abychom měli z našeho snažení radost, nám napoví seriál o digitální fotografii. Pátý díl nám prozradí, jak zúročit znalosti o fotoaparátech v praxi.

Nevíte si rady se zrcadlem?

Nevíte si rady se zrcadlem?


Pohádku o krásné Sněhurce a její zlé maceše, která v zrcadle hledala odpovědi na svoji pošetilost a ješitnost znají všichni od útlého věku. Pokud hledáte ve svém zrcadle denně odpověď na podobné otázky, odpověď nečekejte.
Dnešní zrcadla nedokáží mluvit, dokáží však vytvořit portrét každého z nás během několika okamžiků. Zázrak? Kdepak, jenom zrcadlo…

Pusťte domů trochu jara

Pusťte domů trochu jara

Letošní zima udeřila skutečně řádně a je tu už jednoduše řečeno příliš dlouho. Sníh a mráz by jistě každý z nás již dávno vyměnil za dny plné sluníčka a voňavého jara. Pojďme si domů přinést trochu jara, než to pravé začne za okny. Na to si totiž budeme muset ještě chvíli počkat.
V současné době jsou hojně k dostání nejenom rostliny ozdobné listem ale také rostliny ozdobné květem. Některé z nich jsou velice oblíbené, protože jsou něco jako poslové jara.

Jaké můžete získat dotace pro úspory energií a obnovitelné zdroje?

Jaké můžete získat dotace pro úspory energií a obnovitelné zdroje?

V lednu se podařilo uspořádat ojedinělou a významnou akci Fórum starostů „Energie a obec“ se zaměřením na možnosti finanční podpory a dotace v oblasti úspor energií a využívání obnovitelných zdrojů energie a na podporu realizace konkrétních energeticky úsporných opatření.
Část akce byla věnována současné a plánované podpoře městům a obcím pro úspory energií a obnovitelné zdroje, hodnocení současného stavu a vize do budoucnosti. Se svými prezentacemi vystoupili zástupci ministerstev a institucí, pod jejichž záštitou se akce konala. Jaké zajímavé informace přinesli?

Daně a jak na ně ? II. díl

Daně a jak na ně ? II. díl


Ať chceme, nebo ne, s daněmi všeho druhu se setkáváme prakticky každý den. Jako podnikatelé, zaměstnanci, ale i v „běžném“ životě. Pomoci vyznat se v této spleti zákonů, které určují, kolik a kdy státu platit, si vytkl za cíl náš seriál zaměřený na majetkové daně.
V minulém díle jsme se seznámili s pravidly platby dědické a darovací daně a také daně z převodu nemovitosti. Dnes přehled uzavřeme informacemi o silniční dani a dani z nemovitostí.

Obklopte se barvami

Obklopte se barvami


Máte již dost šedi a fádnosti kolem sebe? Oblečte svůj byt do nového kabátu. Pokud stále váháte s barevnými odstíny a upřednostňujete raději klasiku, i zde se dají dělat proměny.
Při výběru barvy se zamyslete nad tím, jaké další barvy budete chtít kombinovat a jak na vás budou působit. Při volbě barevných tónů se nenechte vést pouze módními trendy. Co je módní, nemusí být ve vašem případě právě vkusné a z některých barevných výstřelků pak můžete být nešťastní. Uvědomte si proto, jak na vás některé barvy působí. Důležité je, aby se vám barva líbila a vnímali jste ji pozitivně.

Daně a jak na ně ? I. díl

Daně a jak na ně ? I. díl


Přestože mnozí z nás nemají o daňové politice státu žádné podrobnější znalosti, s daněmi všeho druhu se setkáváme dnes a denně, přičemž nemusíme ani podnikat.
Takzvané majetkové daně nás totiž provázejí doslova na každém kroku.
Abychom naše poznatky prohloubili, následující řádky nám sdělí více o dani dědické, darovací a dani z převodu nemovitostí.

Znáte trendy jara 2006?

Znáte trendy jara 2006?


Rok co rok znovu a znovu předvádí příroda své jarní probuzení, aby upozornila na rozmanitost své krásy, a to poslední, na co bychom chtěli myslet, je spěch.
Nová jarní inspirace Still Life vychází z toho, že jaro vybízí ke klidu a rozjímání, protože pouze tak můžeme vnímat zdánlivě nepostřehnutelné okamžiky fascinujících proměn, které se v jarní přírodě odehrávají.

Úklid aneb vezměte to od podlahy...

Úklid aneb vezměte to od podlahy...


S blížícím se koncem zimy je na místě pomýšlet na jarní úklid svého domu nebo bytu. Začít bychom měli doslova a do písmene od podlahy. Podlaha je jednoznačně nejnamáhanější součástí vybavení interiéru a zanedbání její údržby může vést až k trvalému poškození jejích užitných vlastností.
Mnoho starostí s úklidem podlahy si můžeme ušetřit správnou preventivní péčí.

Jak na digitální fotografii IV. díl

Jak na digitální fotografii IV. díl

Fotografování, a zejména to digitální, se stalo doslova fenoménem. Snímky pořizují nejen profesionálové, první pokusy s fotoaparátem v ruce si odbývají i úplní začátečníci. Digitálním fotoaparátem tak můžeme udělat radost doslova každému.
Jak se zorientovat na dnešním trhu a co nejlépe vybrat ten nejvhodnější typ fotoaparátu, ale i jak začít fotit tak, abychom měli z našeho snažení radost, nám napoví seriál o digitální fotografii.
Ve čtvrtém díle se seznámíme se speciálními funkcemi a doplňky digitálních fotoaparátů.

Jak originálně vyzdobit byt?

Jak originálně vyzdobit byt?


Nejen v čase jarních svátků, kdy chceme, aby právě náš dům, byt či balkon byl vyzdoben co nejoriginálněji, ale i v průběhu celého roku můžeme využít předností tavné lepicí pistole – praktického pomocníka, který výrazně ušetří náš čas a také podtrhne výsledek našeho snažení o vytvoření efektní dekorace.
Pryč je tedy doba, kdy jsme každý dekorační prvek museli navazovat pomocí drátku, a naaranžování například jednoho adventního věnce nám zabralo celé odpoledne.

Jak na spáry, trhliny a netěsnosti

Jak na spáry, trhliny a netěsnosti

Po zimě můžeme v domě objevit různé trhliny nebo netěsnosti. Nejedná-li se o závažná poškození, poradíme si s jejich odstraněním sami. Pomohou nám speciální tmely a těsnění.
Častým problémem provázeným únikem tepla a průvanem jsou netěsnící dveře. Příčinou je většinou zkroucení materiálu, ke kterému může dojít u velmi starých nebo nedostatečně vysušených dřevěných dveří. Pokud nepomůže vhodná úprava prahu, zárubně, nebo samotných dveří nezbyde nám nic jiného než netěsnící škvíru vhodně utěsnit.

Chcete domov jako klícku?

Chcete domov jako klícku?

Přáním každé hospodyňky je čistotou lesknoucí se domov bez škodlivých bakterií. Vysněného cíle lze dosáhnout ve většině případů poměrně snadnou údržbou. Ale v domácnosti jsou i místa, která čistícím prostředkům tvrdošíně odolávají a přidělávají tak vrásky na čele.
Proto jsme pro vás připravili seriál článků, v nichž vám poradíme, jak vyzrát nad špínou. Dozvíte se, jak si ulehčit úklid domácnosti, tak abychom u něj nevypustili duši.

Na Slovensku se designu daří

Na Slovensku se designu daří

V posledních letech se na českém, ale i evropském trhu s moderním interiérovým vybavením prosazují stále častěji slovenské firmy a slovenští designéři. Svou cestu k zákazníkovi si budují sympatickým způsobem. Citlivě reagují na potřeby moderního bydlení a i když jména většiny slovenských designérů budou zatím asi málokomu povědomá, jejich návrhy jsou na evropské úrovni. Totéž můžeme tvrdit o kvalitě, za kterou však stačí zaplatit pouze zlomek západoevropské ceny.

Reklama