ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 477

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Jedině mozaiky jsou IN

Jedině mozaiky jsou IN

Mozaika slaví v poslední době svůj návrat. Je to nejen díky jejímu atraktivnímu a originálnímu vzhledu, ale především díky všestrannosti jejího využití. Lze ji použít jak v interiéru, tak v exteriéru na obklad stěn, podlah, stropů nebo dokonce bazénů, kde lze dosáhnout působivých optických efektů. Velkou výhodou mozaiky oproti klasickým obkladům a dlažbě je její dokonalá přizpůsobivost nerovnostem a atypickým tvarům podkladového povrchu. Zatímco dlaždice bychom museli složitě řezat, mozaikou obložíme obloukové a vlnité stěny, členité sloupky, zaoblené okraje nebo rohy velmi snadno a efektně.

Výhody směnných smluv při výměně nemovitostí

Výhody směnných smluv při výměně nemovitostí

Pokud máte vlastní bydlení, které Vám z nějakého důvodu nevyhovuje, budete v blízké době řešit otázku, jak svůj dům či byt nejlépe prodat a vzápětí koupit nemovitost novou, odpovídající Vašim potřebám.
Důvody k těmto krokům mohou být různé – nedostatečné obytná plocha, nutnost stěhování za prací, rodinné důvody aj. Jak v těchto případech postupovat, aby celá transakce dopadla pro Vás co nejlépe?

Konec dřiny, začíná zábava !

Konec dřiny, začíná zábava !

S vlastnictvím bytu, ale především rodinného domu, je spjata řada domácích prací, které je nutné čas od času provést. Pokud k tomu vlastníte i zahradu, je již naprostou nezbytností vybavit domácí dílnu nářadím, které je po ruce v případě potřeby a pomůže udržovat estetiku domova a jeho okolí na patřičné úrovni.

Odpovídáme na Vaše dotazy XI. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy XI. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.
Dnes reagujeme na dotazy:
• co musí obsahovat zápis o předání a převzetí stavby
• zda se můžete odvolat v případě, když soused zahájil stavební řízení a stavba je umístěna jednou stranou přímo na hranici pozemku
• jak nejlépe lepit koberec na betonové schody

Zvládnout přívaly sněhu pomohou sněhové frézy

Zvládnout přívaly sněhu pomohou sněhové frézy

Přestože podle mínění většiny z nás sníh k zimě neodmyslitelně patří, z nenadálé štědré nadílky bílého poprašku vždy takovou radost nemáme. Každý příval sněhu je totiž zejména pro majitele rodinných domů spojen se starostmi, jak co nejrychleji a nejsnadněji zprůchodnit cestu ke garáži nebo chodníky na zahradě. Vedle tradičních pomůcek, mezi něž řadíme například hrabla na sníh, nám mohou být vydatnými pomocníky také sněhové frézy, které navíc většinu práce odvedou za nás.

Víme, jak u nás vypadá trh s byty?

Víme, jak u nás vypadá trh s byty?

„Domov je místo, kde potmě nahmátnete kliku u dveří na první pokus.' Tak shrnul pocity spojené s domovem Karel Čapek. Bezpečí a zázemí, které nám domov přináší, jsou v dnešní kvapné době na žebříčku osobních priorit skutečně vysoko. Střecha nad hlavou se ale mnohým z nás může jevit jako nesplnitelný sen. Opravdu nesplnitelný? Jak to vlastně vypadá s byty a bydlením u nás a okolo v Evropě?

Jak na pozemek ve svahu?

Jak na pozemek ve svahu?

Bohatá členitost naší krajiny umožňuje velký výběr stavebních parcel. Tedy i na svažitém pozemku.
Představujeme Vám příklad zahrady spojené s pěknou vyhlídkou na rybník a krajinu v údolí.
Pohled přes předzahrádku navíc směruje k lesu. Těmto základním hodnotám bylo podřízeno i celkové řešení zahrady.

Zápach v kuchyni odstraní drtiče odpadu

Zápach v kuchyni odstraní drtiče odpadu

Hlavní výhodou drtičů potravinového odpadu je fakt, že kuchyně, která se zejména v posledních letech stává nejfrekventovanějším místem v domácnosti a moderní architektonická řešení doporučují jejich propojení s obývacími prostory, zůstává čistým, pro práci pohodlným místem bez zapáchajících odpadků.

Střípky z For Arch jižní Čechy

Střípky z For Arch jižní Čechy

Přestěhování letošního ročníku For Arch nebylo v žádném případě na škodu. Možná naopak! Změna místa konání ani náhodou neodradila vystavovatele ani odborníky a veřejnost, kteří si sem bez problémů našli svou cestu. Přehlídku stavebnictví, materiálů, nových technologií, stavebních firem, projekčních kanceláří si totiž nikdo ze zasvěcených nemohl nechat ujít. A nic na tom nezměnil ani fakt, že tentokrát se vystavovalo na menší ploše než v minulých letech.

Dřevo se rychle vrací!

Dřevo se rychle vrací!

Dřevo patřilo po dlouhá staletí mezi nejdůležitější stavební materiály. V době moderny ho doslova z našich životů vytlačil kámen, nevzhledný beton nebo sklo.
Teprve nedávno jakoby lidé dřevo opět objevili. Investoři stále více upřednostňují tento přírodní materiál s ohledem na jeho dobré vlastnosti.
Rakouský dřevařský průmysl patří v Evropě k předním ve svém odvětví. Rakouští kolegové totiž okamžitě pochopili, že čas dřeva ještě neskončil.

Design vodovodních baterií udává tempo

Design vodovodních baterií udává tempo

Vodovodní baterie – to už není jen obyčejný vodovodní kohoutek k napouštění vody. Nejnovější trendy udávají design baterie, kterou pak přesně sladíme s interiérem ať už koupelny nebo kuchyně.
Ušité na míru? Také to tak můžeme říci. Výrobci dodávají baterie v nejrůznější tvarech a materiálových kombinacích s rozmanitou paletou barev. Jak vybrat tu správnou baterii?

Jak více ušetřit za odběr plynu? III. díl

Jak více ušetřit za odběr plynu? III. díl

V průměru o 11 procent se od počátku října zvýšily ceny plynu. Nejvíce se tato skutečnost odrazila v domácnostech s rodinnými domky, které na plynu vaří, topí a ohřívají jím vodu.
Pokud přistoupíte k praktickým úsporným opatřením, nemusela by se Vás tato nepříjemná změna příliš dotknout. Poradíme Vám, jak ušetřit za plyn.

Dramatický propad cen bytů i pronájmů

Dramatický propad cen bytů i pronájmů

Až o pětinu se snížily v letošním roce v některých lokalitách ceny bytů. Směr dolů nabraly i ceny za dlouhodobý pronájem. Beze změny zůstaly jen částky, které se za bydlení platí v případě krátkodobých pronájmů. A jak se pohybují ceny rodinných domků?

Jak více ušetřit za energii? II. díl

Jak více ušetřit za energii? II. díl

Účty, účty a zase účty. Zná to každý z nás. Platit musíme, ovšem existují určitá opatření, která dokáží zachránit nezanedbatelné finance rodinného rozpočtu. V prvním díle jsme se zabývali šetřením vody. Nyní se podíváme na zbytečné plýtvání elektrickou energií. Respektive poradíme, jak vybírat domácí elektrospotřebiče.

Jak pěstovat paprsčité rostliny?

Jak pěstovat paprsčité rostliny?

Rostliny s paprsčitými listy netradičně oživí Váš interiér nejen svými atraktivními tvary, ale i ozdobnými listy. Listy těchto rostlin tvoří růžici z jednotlivých úzkých lístků připomínající kostru rozevřeného deštníku. Do skupiny paprsčitých rostlin patří např. Schefflera, Heptapleurum, Dizygotheca a Cyperus. Poradíme Vám, jak na ně vyzrát.

Jak se bydlí v České republice?

Jak se bydlí v České republice?

Touto otázkou se zabývá asi málokterý z nás, pojďme se avšak přece jen podívat, jak si s bydlením stojíme pro srovnání s ostatními státy Evropské unie. Oblast bytové politiky v České republice trvale analyzuje Ministerstvo pro místní rozvoj. Zpracovává ekonomické údaje o bydlení do statistik, na základě kterých vyhodnocuje u nás trh s byty.

Jak více ušetřit na vodě? I. díl

Jak více ušetřit na vodě? I. díl

Cena pitné užitkové vody se stále zvyšuje. Také více platíme za její ohřev, abychom získali teplou užitkovou vodu, tedy TUV. Asi Vám nemusím příliš připomínat, jaká je spotřeba teplé vody v domácnosti, kolik litrů nám zbytečně, bez užitku, doslova proteče mezi prsty.

Stavíme s ABF

Stavíme s ABF

Společnost ABF nabízí své služby nejen subjektům podnikajícím v oblasti stavebnictví, ale i zájemcům o stavbu nebo rekonstrukce bytu. ABF je přímé české centrum stavebních informací v Českých Budějovicích. Abychom Vám činnost této společnosti přiblížili, dali jsme si schůzku s paní Věrou Mesiarikovou, vedoucí regionálního zastoupení.

Popínavky vykouzlí romantiku i v malém bytě

Popínavky vykouzlí romantiku i v malém bytě

Nic nevyvolá takový pocit idyly, jako dům obrostlý popínavými rostlinami. Je v tom kouzlo, romantika, starobylost, pohoda… Ale co když není dům? Nevadí, stejného efektu můžeme dosáhnout i v maličkém bytě. Stačí, když si pěstujeme nějakou tu popínavou rostlinku. Takový břečťan se může stejně dobře jako po zdi nebo balkónu pnout i po obývací stěně, nebo po provázku, na němž je zavěšen v ozdobném košíku.

Jak správně vybavit dětský pokoj

Jak správně vybavit dětský pokoj

Po třetím roce života se u dítěte již naplno rozvíjí fantazie. Dokáže se delší dobu soustředěně věnovat jedné činnosti a jeho nároky na prostor a dostatek soukromí rostou. Dětská postýlka je mu těsná a mělo by jí už definitivně opustit. Poradíme Vám, jak zařídit dětský pokoj, aby se v něm mohlo dítě zdravě fyzicky a duševně vyvíjet.

Reklama