ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 477

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Vánoční květiny

Vánoční květiny

Gradující shon v obchodech a na ulicích přináší touhu po klidném prožití vánočních svátků. Cítíme-li potřebu užít si tento čas v pohodě a bez starostí, pomohou nám živé květiny. Vnesou do našich domovů pohodu a slavnostní atmosféru. Příroda se sice na nějaký čas zahalí do bílého roucha, to však neplatí pro naše domovy. Květiny mohou být součástí svícnů, stromečků i dárků. Řezané květy totiž vždycky ohromí svou krásou.

Jak pokládat dlažbu?

Jak pokládat dlažbu?

Vybírání dlažby může znít jako banální problém, který vyřešíme během pěti minut. Ale opak je pravdou – podíváme-li se na pestrou nabídku dostupných tvarů, barev a povrchových úprav, zjistíme, že dobře zvolená dlažba se může stát ozdobou dvora, terasy nebo zahradních a příjezdových cest. Jaké vlastnosti by měla dlažba mít vždy a které jsou variabilní? Jak ovlivní vnější vlivy barevnost dlažby? Jak pečovat o dlažbu?

Vánoce v barvách

Vánoce v barvách

Vánoce do našich domovů vnesou kouzlo plné barev a směsice vůní. Někdo má vánoce spojené s vůní jehličí, jiný s vůní skořice a vánočního cukroví. Tradiční vánoční barvou je červená, zelená a zlatá. Nebylo tomu však vždy. Podle křesťanských tradic je vánoční barvou fialová - barva pokory - která se opět začíná stávat velice populární.

Proč právě sádrokartony?

Proč právě sádrokartony?

Ekologicky šetrné stavby, vestavby a rekonstrukce podkroví hýbou světem. Šetří energii při stavbě i užívání a náklady na pořízení i spotřební režie jsou také minimální, přitom sádrokarton využije obestavěný prostor ideálně. Schopnost sádrokartonových desek vázat nadměrnou vlhkost vzduchu pak v místnostech vytváří příjemné klima. Společně s minerálními izolacemi omezují sádrokartony chlad, horko, vlhkost i hluk a chrání i před požárem. Dávno pryč už jsou doby, kdy stavebníci i investoři důvěřovali jen tradiční cihle ...

Střešní okna a výběr montážní firmy

Střešní okna a výběr montážní firmy

Investice do vlastního bydlení je jednou z nejvýznamnějších a nejzásadnějších investic v životě. Při stavbě či rekonstrukci domu nebo bytu jsou zákazníci odkázáni na stavební firmy, od kterých vyžadují spolehlivost a preciznost odvedené práce. Totéž platí při montáži střešních oken. Jak se ale vyznat v záplavě nabídky na trhu a najít seriózní firmu?

Jak si půjčit lešení?

Jak si půjčit lešení?

Pokud se chystáte nějak zásadně měnit tvář svého domu, sháníte ty nejlepší materiály a výrobce na omítku, okna, střechu a okapy a možná vám ani nechybí to nejdůležitější, bez čeho se taková rekonstrukce v žádném případě neobejde, totiž lešení. Lešení je potřeba k jakékoliv práci, která se týká rekonstrukce nebo úpravy domu, či jiných objektů. Protože je s těmito záležitostmi vždy spojeno spoustu starostí, neexistuje nic jednoduššího, než si lešení velice výhodně zapůjčit a k tomu si ho v podstatě „poskládat“ podle svých představ.

Rodinné domy a fasády

Rodinné domy a fasády

Každá budova s oprýskanou fasádou působí nevábně a všedně, někdy přímo odpudivě. Navíc, pokud je omítka na fasádě popraskaná, opadaná, ztrácí svoji ochrannou funkci a může dojít až k narušení samotného zdiva. Abychom předešli vzniku větších škod, je nutná občasná kontrola a údržba venkovní fasády.

Přírodní kameny a jejich kouzlo

Přírodní kameny a jejich kouzlo

Současná nabídka umělých materiálů nabývá na bohatosti a přesto se mnoho z nás vrací k přírodním materiálům. Přírodní materiály na nás totiž působí pozitivním a neopakovatelným dojmem. Kromě dřeva a dalších zdrojů přírody se do obliby dostává krása kamene. Dnes se podíváme na trend, který k nám ze zahraničí proniká čím dál tím více – fenomén dekorativních neboli ozdobných kamenů. Kde můžeme tyto kameny využít?

Jaké dřevo použít na dřevěné schodiště?

Jaké dřevo použít na dřevěné schodiště?

Obliba dřevěných schodišť v poslední době stále stoupá a nutno dodat, že zcela po zásluze. Kromě estetických hodnot nabízí dřevěné schodiště značnou trvanlivost a možnost renovace broušením. Dřevo je hřejivé, překrásně barevné a má téměř magickou schopnost zabydlet každý interiér a vytvořit z něj útulný a teplý domov. Navíc se velice dobře kombinuje s jinými materiály, jako například s kovem nebo sklem. Zkrátka dřevěným schodištěm nic nepokazíte …

Lícové zdivo chce každý

Lícové zdivo chce každý

Lícové zdivo, neboli lícovky, jak je přezdívají všichni stavebníci, jsou stále jeden z nejlepších a nejkvalitnějších zdících materiálů pro stavbu obvodových i vnitřních vrstvených stěn. Renomovaní výrobci lícového zdiva a dalších zdících materiálů dnes nabízí opravdu velký sortiment výrobků, a to od klasických lícových cihel, po nadokenní keramické překlady, keramické pásky, dlažby a další doplňky.

Izolace pod keramickým obkladem

Izolace pod keramickým obkladem

Na keramický obklad zatěžovaný vodou či vystavený účinkům vnějšího prostředí je potřeba nahlížet s potřebným respektem. Vypovídají o tom popraskané dlažby na balkonech a terasách, odlupující se obklad na soklech nebo vlhké mapy na zdech v okolí sprch a koupelen. K odlupování keramického obkladu dochází pronikáním vody do konstrukce pod obkladem. Příčinou bývá stárnutí dříve používaných materiálů a technologických postupů při jejich výstavbě, o nekvalitním provedení detailů ani nemluvě.

Teplovodní kamna

Teplovodní kamna

V sychravých a studených měsících je problematika vytápění domu stále aktuálnější. Je potřeba, aby byl příbytek rovnoměrně vytápěn a spotřeba paliva nebyla příliš vysoká. Není nic příjemnějšího, než když člověk přijde zvenku domů a ucítí pravé teplo domova. Aby se ono teplo domova nestalo jen abstraktním pojmem, ale bylo opravdu znatelné, představíme si několik variant teplovodních kamen, která zajistí, že se doma skutečně ohřejete.

Hliníkové dveře v interiéru

Hliníkové dveře v interiéru

Hliníkové dveře známe nejčastěji jako vchodové. Tento elegantní materiál však čím dál více proniká i do interiérů. Pojďme se podívat na okouzlující interiérové dveře z hliníku, které ve srovnání s ostatními druhy nabízí vysokou odolnost, trvanlivost a mnohem širší možnosti nejen v oblasti atypických rozměrů. Jaké výhody dveře přináší? Které dekory jsou v oblibě? Na praktické informace jsme se zeptali odborníka ze společnosti Trenton, spol. s r.o. ...

Stavební dozor?

Stavební dozor?

Kdo je stavební dozor (správně: technický dozor investora)? Jaké služby nabízí, co vše vám ohlídá a kde všude můžete díky stavebnímu dozoru ušetřit čas, peníze i své zdraví? Jaké výhody vůbec stavební dozor investorovi přináší? A proč je nutné stavebnímu dozoru naslouchat?

Nízkoenergetické domy uspoří peníze

Nízkoenergetické domy uspoří peníze

Nízkoenergetický dům neboli energeticky úsporný dům je šance pro všechny ty, kteří chtějí uspořit až 90% spotřeby energie. Termín nízkoenergetický dům je pro většinu lidí již dostatečně známým pojmem, ale jaké mají být jeho skutečné parametry a vlastnosti? Je obecně známé, že každý dům spotřebovává na svůj provoz určité množství energie. Jedná se zejména o topení, svícení, ohřev teplé vody, přípravu jídla, větrání, klimatizace - to jsou jen některé z mnoha činností, jimž musíme dodávat energii.

Kvalitní střešní krytina

Kvalitní střešní krytina

Každý z nás, kdo stavěl, či rekonstruoval střechu svého domu, řešil zásadní otázku: Jakou střešní krytinu zvolit tak, aby splňovala funkční, ale zejména i estetickou kvalitu? V této oblasti je dnes celá řada možností, jak vše dobře zvládnout, a učinit ze své střechy pomyslnou pečeť svého rodinného domu.

Sprchové kouty a jejich výběr

Sprchové kouty a jejich výběr

Změny životního stylu se projevují i ve vzhledu koupelen, jejich technickém provedení a také na výběru sprchovacího zařízení. Ujasněte si, jakou funkci by mělo plnit, hleďte nejen na funkčnost, ale také na praktičnost a sladění s vybavením koupelny. Sprcha by měla mít správný tvar, velikost a půdorys, tak, aby do koupelny „zapadla“ a aby byl uvnitř dostatek místa pro sprchování.

Svěřte elektroinstalační práce odborníkům!

Svěřte elektroinstalační práce odborníkům!

Stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, byt nebo bytové jádro? Rekonstrukce či příprava nové elektroinstace je velice odborná činnost, která musí být provedena v souladu s normami, a proto je nutné vždy oslovit odborníky. Jak správně vybrat společnost, která elektroinstalační práce provádí? Rada je jednoduchá: svěřte tyto starosti do rukou odborníkům, kteří mají dlouhodobé zkušenosti a pro tuto činnost i patřičné oprávnění.

Laminátové podlahy a jejich porovnání

Laminátové podlahy a jejich porovnání

Proč se rozhodnout pro laminátovou podlahu? Efektní vzhled, odolnost, praktičnost a poměrně snadná údržba. Snese mimořádné zatížení, je odolná proti oděru a skvrnám. Dnešní trh nabízí velký výběr těchto podlah s různou třídou odolnosti i designu. Pokud správně vyberete a budete o ni řádně pečovat, budete jistě spokojeni. Ale jak si vybrat tu správnou?

Barevné stěny

Barevné stěny

I sebelepší nátěr se jednou opotřebuje. Čas na něm zanechá stopy a „zjizvený“ nátěr laku či barvy je třeba odstranit a nanést nový. Jak ale obnovit staré nátěry? Jaké barvy a laky nabízí současný trh? Vyplatí se investovat do kvalitních nátěrů a dodržovat technický postup? Váš úspěch závisí nejen na vhodném výběru barvy a technice, ale i na nářadí, s jakým budeme pracovat.

Reklama