ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 476

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Znáte nové trendy podlah?

Znáte nové trendy podlah?

Současný styl výstavby je přikloněn k velkým prostorům s četnými okny, které zajišťují dostatek pohodlí a světla, a k menšímu počtu nábytkových prvků zdůrazňujících jednoduché a funkční využití obytného prostoru.
Zárověň je kladen velký důraz na detaily, které mají odrážet osobitost a individualitu jejích uživatelů. Výsledkem by měl být prostor, kde se budete cítit příjemně a kam se budete rádi vracet.

Pro každého jiný Valentýn

Pro každého jiný Valentýn

Stává se, že mnohokrát opakované pravdy časem většině z nás zevšední natolik, až přestaneme vnímat, že doopravdy platí. Například prostý fakt, že každý z nás jsme jiný – nezaměnitelné individuum. S touto „holou pravdou“ se zkrátka vyplatí počítat - v každodenním životě, stejně jako při zvláštních příležitostech, třeba o svátku svatého Valentýna. Leckdy si ani neuvědomíme, jak složité může být vybrat vhodnou květinu, která by skutečně potěšila...

Pojistit či nepojistit majetek?

Pojistit či nepojistit majetek?

Otázku, zda pojistit či nepojistit majetek si v současné době pokládá každý z nás. Po zkušenostech s povodněmi a jinými živelnými katastrofami se určitě vyplatí se nad pojištěním své domácnosti řádně zamyslet. Všechny pojišťovny se snaží ve svých reklamách upoutat na své služby a zákazníka přesvědčit, že právě ony nabízejí to, co chceme, za nejlepší ceny. Jde však o jediný cíl, a tím je zisk pro pojišťovnu. Je třeba zvážit všechna rizika, která by nás mohla v domácnosti potkat a ujasnit si, co vlastně od pojištění očekáváme.

Ozdobte si život rostlinami  I. díl

Ozdobte si život rostlinami I. díl

Pokojové rostliny mohou hrát v interiéru pouhou roli krásných doplňků, kterými prostředí zdobíme, decentně ho doplňujeme barvami květů a listů a úmyslně kombinujeme různé struktury tak, aby výsledný efekt byl co nejsilnější. Anebo se rostliny mohou stát doslova ústředním tématem pokoje; to když vše ostatní v místnosti podřídíme právě jim. Ať už se rozhodneme pro první nebo druhou variantu, vždy se budeme v prostoru sdíleném společně s rostlinami cítit spokojeně a vyrovnaně.

Kvalitní odšťavňovače za kvalitní cenu?

Kvalitní odšťavňovače za kvalitní cenu?

Sychravé počasí a časté střídání teplot, to jsou příznačné charakteristiky letošní zimy. Takové podmínky jsou ideální pro rychlé šíření různých nemocí. Jak předejít nachlazení či chřipce? Jednoduše – naše tělo potřebuje vitamíny. A proč ne třeba v tekuté formě?
I když jsou obchody plné různých multivitamínových či ovocných šťáv a džusů, odborníci varují, že různé konzervační látky v nich obsažené našemu organizmu příliš neprospívají. Navíc cena většiny potravinového sortimentu tohoto druhu není zrovna nízká. K přípravě lahodného nápoje, který bychom zároveň mohli označit doslova za vitamínovou bombu, tak můžeme využít ovoce, které najdeme v ledničce. Za pomoci odšťavňovače pak získáme kvalitní a chutnou šťávu i z ovoce, které není na pohled zrovna nejčerstvější a na našem stole bychom jej již nenabízeli.

Platební karta – výhra nebo pohroma pro vaše peníze?

Platební karta – výhra nebo pohroma pro vaše peníze?

O tom, že technika jde mílovými kroky dopředu, nikdo z nás asi nepochybuje. Ještě před dvaceti lety málokdo věděl, co je to platební karta. Myšlenka, že by jste se vydali do obchodu bez peněz a přesto si mohli něco odnést, nepřicházela v úvahu.
Chodit na nákupy bez peněz není v současnosti téměř žádný problém, naopak se tato móda stává nedílnou součástí našich každodenních životů. U některých z nás to došlo dokonce tak daleko, že u sebe nenosí vůbec žádnou hotovost a vyhledávají jen ty obchody, kde kartou mohou bez problémů zaplatit.

Úklid pomocí hadru je přežitkem

Úklid pomocí hadru je přežitkem

Už vás unavuje vybírat z nepřeberné řady čistících prostředků, které nabízí dnešní trh? Je podle vás čištění oken pomocí hadru již přežitkem? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, může pro vás snadné a ne příliš ekonomicky náročné řešení představovat parní čistič.
Vedle nového způsobu čištění nabízí tato novinka také další nesporné plusy – odstraňování nečistot párou je ekologické, neboť k němu není zapotřebí žádných saponátů či desinfekčních prostředků, hospodárné, protože při čištění spotřebováváte jen obyčejnou vodu a minimum elektrické energie, a také šetrné díky tomu, že materiály, z nichž odstraňujete špínu, nejsou vystaveny působení agresivních čistících prostředků, jež navíc mnohdy zanechají v našem bytě nepříjemný zápach.

Lepší vyhořet, než se stěhovat

Lepší vyhořet, než se stěhovat

Snad každý při slově stěhování obrátí oči v sloup. Ne nadarmo se říká: lepší vyhořet, než se stěhovat. Něco pravdy na tom bude. Stěhování obnáší řadu zařizování a papírování, pokud se však chceme přestěhovat do svého vysněného domečku a nebo bytu, stěhování se nevyhneme.

Odpovídáme na Vaše dotazy XIV. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy XIV. díl

Vzhledem k hromadícím se otázkám z oblasti stavebnictví, jsme pro vás připravili několik článků s praktickými radami od odborníků. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.
Dnes reagujeme na dotazy:
• smlouva o dílo na dodávku projekčních prací
• jakým způsobem omítnout nebo obložit sokl
• jak na plíseň v ložnici
• příslušný odbor výstavby a změna oken

Proč si neusnadnit práci s ruční pilou?

Proč si neusnadnit práci s ruční pilou?

Topná sezóna je v plném proudu. Pokud vám již docházejí zásoby dříví nebo chcete - li zásoby paliva rozšířit, může být v takovém případě užitečným pomocníkem motorová nebo elektrická pila.
Přednosti takovýchto druhů pil, s nimiž můžeme velmi snadno manipulovat, ocení především ti majitelé domů, chat nebo chalup, kteří pro topení využívají levnější kulatinu přímo z lesa. Její zpracování na klasické 'cirkulárce' totiž není snadné – díky použití pily tak odpadne v tomto případě nezbytná fyzická námaha.

Braňte se, máte na to právo!

Braňte se, máte na to právo!

Problematika vztahů mezi prodejci a jejich zákazníky je stále aktuální téma. Nejen proto, že v České republice je prodejní kultura některých obchodníků stále na nízké úrovni, ale také proto, že mnoho zákazníků ve svých právech stále nemá jasno. Z toho důvodu jsme pro vás připravili přehled těch nejdůležitějších spotřebitelských práv.

A.T.A. technik spol. s r. o.

A.T.A. technik spol. s r. o.

Společnost A.T.A technik spol. s r.o. byla založena v roce 1991 a od svého vzniku se věnuje otvorovým prvkům značek „record“, „DORMA“ a „Novoferm“. Automatické dveře švýcarského výrobce „record“ si v současné době získávají stále větší oblibu a s šířící se výstavbou mnohotvárných komerčních objektů jejich uplatnění stále narůstá. Pro zákazníky je připravena komplexní nabídka včetně prací na projektových přípravách a následné kompletace, montáže i servisu. Celoskleněné dveře a prosklené stěny „DORMA“ mají moderní a účelový design, čímž mohou uspokojit maximální zákazníkovy požadavky.
Výrobní program firmy „Novoterm“ se svým uceleným programem pro řešení garážové techniky a komplexním programem řešení v oblasti průmyslové techniky může uspokojit prakticky každý požadavek zákazníka.

Jak poznat stavební pozemek?

Jak poznat stavební pozemek?

Mnoho lidí sní svůj sen o výstavbě nového domu. Úrokové sazby hypotečních úvěrů a úvěrů ze stavební spoření se stále drží na takové výši, která je pro potencionálního dlužníka – budoucího stavitele atraktivní. Proto není divu, že i poptávka po stavebních parcelách je v souhrnu poměrně veliká.
Z této situace v poslední době těží různí spekulanti, kteří využívají naší neznalosti. Jedním z jejich triků je např. snaha atraktivní pozemky vydávají za stavební a tak je prodávat za nepřiměřeně vysokou cenu, i když se na parcelách stavět nemůže!

Nezapomeňte platit nově daň z nemovitostí!

Nezapomeňte platit nově daň z nemovitostí!

Vlastníci půdy, kteří své pozemky dále pronajímají, budou muset nově platit daň z nemovitostí. Většina z nich o této nové povinnosti neví, protože ministerstvo financí neinformovalo vlastníky o důsledcích novely zákona o dani z nemovitostí dostatečně v předstihu. Ta byla schválena těsně před koncem roku 2004 s účinností k 1. 1. 2005, přičemž termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí za rok 2005 je 31.1. 2005. Po stížnostech ale ministerstvo tento termín posunulo na 30.4. 2005.

Fólie ochrání nejen před rozbitím, ale i krádeží

Fólie ochrání nejen před rozbitím, ale i krádeží

Sklo – tento křehký materiál – má v sobě hloubku a dokáže odrážet světlo. Díky skleněným plochám a zrcadlům dokážete malou místnost přeměnit ve velký pokoj. Sklo totiž opticky místnost zvětší. Sklo je však na druhou stranu velice křehké, lehce se rozbije a může se také snadno poškrábat. Další nevýhodou je fakt, že sklo působí velice chladným dojmem. Převažují tedy u skla záporné vlastnosti nebo se dají jaksi potlačit či dokonce převážit?

Odpovídáme na Vaše dotazy XIII. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy XIII. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.
Dnes reagujeme na dotazy:
• jak postupovat při prodeji domu
• nevíte si rady s podlahou
• může požárně nebezpečný prostor provozovny zasahovat do sousedního pozemku

Řemeslníků je stále málo!

Řemeslníků je stále málo!

V současné době je velká poptávka po technických specialistech v oboru elektroniky, strojírenství, logistiky a informační technologie. Personalisté mají zkušenost, že polovina požadavků je od strojírenských společností, které mají doslova hlad po odbornících.
Firmy nejvíc postrádají kvalifikované síly z oboru technik, konstruktér, řemeslník, zedník, stavař a technolog. Odborníci se shodují na faktu, že největší problém je v jazykové bariéře. Například šikovný strojař s dobrou znalostí anglického jazyka najde práci skoro okamžitě.

Jak rozeznat kvalitu dlažeb?

Jak rozeznat kvalitu dlažeb?

Stejně jako všechny stavební materiály, mají i dlažby a obklady různou kvalitu. Pokud chceme nakoupit kvalitní dlažbu, je nutné sledovat pevnost dlažby (použitý materiál, použití nebo absence glazury a výška dlaždice), otěruvzdornost (obrusnost) a desing dlažby.
Úkolem tohoto článku je pomoci Vám se základní orientací v této problematice.

Obývací pokoj na zahradě

Obývací pokoj na zahradě

Obytná hodnota zahrady je daná tím, že její prostor plní také některé z funkcí bytu, samozřejmě v závislosti na počasí. Jde tedy o rozšíření obytných místností směrem do zahrady. Konkrétně o obytnou terasu navazující přímo na místnosti rodinného domu, která ne vždy splňuje všechny požadavky majitelů na její účel, prostor. Je proto logické, že v zahradách buduje jedno nebo více odpočívadel v okolí domu.

Naší tepelnou pohodu ovlivňují ventilátory

Naší tepelnou pohodu ovlivňují ventilátory

Teplota prostředí, v němž se často pohybujeme, má výrazný vliv nejen na naší fyzickou, ale především na psychickou pohodu. Je tedy zřejmé, že bychom zvláště v zimním období měli udržovat teplotu v místnostech, kde pobýváme, na optimální hodnotě. K tomu nám vedle regulátorů tepla na radiátorech poslouží i ventilátory horkého a studeného vzduchu.

Reklama