ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 472

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Jak poznat stavební pozemek?

Jak poznat stavební pozemek?

Mnoho lidí sní svůj sen o výstavbě nového domu. Úrokové sazby hypotečních úvěrů a úvěrů ze stavební spoření se stále drží na takové výši, která je pro potencionálního dlužníka – budoucího stavitele atraktivní. Proto není divu, že i poptávka po stavebních parcelách je v souhrnu poměrně veliká.
Z této situace v poslední době těží různí spekulanti, kteří využívají naší neznalosti. Jedním z jejich triků je např. snaha atraktivní pozemky vydávají za stavební a tak je prodávat za nepřiměřeně vysokou cenu, i když se na parcelách stavět nemůže!

Nezapomeňte platit nově daň z nemovitostí!

Nezapomeňte platit nově daň z nemovitostí!

Vlastníci půdy, kteří své pozemky dále pronajímají, budou muset nově platit daň z nemovitostí. Většina z nich o této nové povinnosti neví, protože ministerstvo financí neinformovalo vlastníky o důsledcích novely zákona o dani z nemovitostí dostatečně v předstihu. Ta byla schválena těsně před koncem roku 2004 s účinností k 1. 1. 2005, přičemž termín pro podání přiznání k dani z nemovitostí za rok 2005 je 31.1. 2005. Po stížnostech ale ministerstvo tento termín posunulo na 30.4. 2005.

Fólie ochrání nejen před rozbitím, ale i krádeží

Fólie ochrání nejen před rozbitím, ale i krádeží

Sklo – tento křehký materiál – má v sobě hloubku a dokáže odrážet světlo. Díky skleněným plochám a zrcadlům dokážete malou místnost přeměnit ve velký pokoj. Sklo totiž opticky místnost zvětší. Sklo je však na druhou stranu velice křehké, lehce se rozbije a může se také snadno poškrábat. Další nevýhodou je fakt, že sklo působí velice chladným dojmem. Převažují tedy u skla záporné vlastnosti nebo se dají jaksi potlačit či dokonce převážit?

Odpovídáme na Vaše dotazy XIII. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy XIII. díl

Odpovídáme na některé vybrané dotazy, kterými nás neustále zahrnujete. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.
Dnes reagujeme na dotazy:
• jak postupovat při prodeji domu
• nevíte si rady s podlahou
• může požárně nebezpečný prostor provozovny zasahovat do sousedního pozemku

Řemeslníků je stále málo!

Řemeslníků je stále málo!

V současné době je velká poptávka po technických specialistech v oboru elektroniky, strojírenství, logistiky a informační technologie. Personalisté mají zkušenost, že polovina požadavků je od strojírenských společností, které mají doslova hlad po odbornících.
Firmy nejvíc postrádají kvalifikované síly z oboru technik, konstruktér, řemeslník, zedník, stavař a technolog. Odborníci se shodují na faktu, že největší problém je v jazykové bariéře. Například šikovný strojař s dobrou znalostí anglického jazyka najde práci skoro okamžitě.

Jak rozeznat kvalitu dlažeb?

Jak rozeznat kvalitu dlažeb?

Stejně jako všechny stavební materiály, mají i dlažby a obklady různou kvalitu. Pokud chceme nakoupit kvalitní dlažbu, je nutné sledovat pevnost dlažby (použitý materiál, použití nebo absence glazury a výška dlaždice), otěruvzdornost (obrusnost) a desing dlažby.
Úkolem tohoto článku je pomoci Vám se základní orientací v této problematice.

Obývací pokoj na zahradě

Obývací pokoj na zahradě

Obytná hodnota zahrady je daná tím, že její prostor plní také některé z funkcí bytu, samozřejmě v závislosti na počasí. Jde tedy o rozšíření obytných místností směrem do zahrady. Konkrétně o obytnou terasu navazující přímo na místnosti rodinného domu, která ne vždy splňuje všechny požadavky majitelů na její účel, prostor. Je proto logické, že v zahradách buduje jedno nebo více odpočívadel v okolí domu.

Naší tepelnou pohodu ovlivňují ventilátory

Naší tepelnou pohodu ovlivňují ventilátory

Teplota prostředí, v němž se často pohybujeme, má výrazný vliv nejen na naší fyzickou, ale především na psychickou pohodu. Je tedy zřejmé, že bychom zvláště v zimním období měli udržovat teplotu v místnostech, kde pobýváme, na optimální hodnotě. K tomu nám vedle regulátorů tepla na radiátorech poslouží i ventilátory horkého a studeného vzduchu.

Z čeho je nejvýhodnější stavět?

Z čeho je nejvýhodnější stavět?

Při plánování stavby rodinného domu je výběr vhodného stavebního materiálu tím zásadním rozhodnutím, kterým bychom se měli podrobněji a důkladněji zabývat. Kromě pevnosti a odolnosti mají zdicí materiály vliv na pracnost a cenu stavby a na její celkové tepelněizolační vlastnosti.
Podle toho, jakou by mělo plnit funkci v celkové konstrukci, rozlišují výrobci zdivo tepelněizolační a současně nosné (vhodné pro obvodové zdivo zatížené stropní konstrukcí), zdivo převážně tepelněizolační (méně zatížené obvodové zdivo) zdivo převážně nosné (vnitřní zdivo bez nároků na tepelnou izolaci).
Pomůžeme Vám se zorientovat ve zdivu...

Jak změnit pojišťovnu u povinného ručení?

Jak změnit pojišťovnu u povinného ručení?

Do roku 2000 měla na povinné ručení monopol Česká pojišťovna, a tak nebylo možné zákonné pojištění uzavřít u jiné instituce. Otevření trhu s povinným ručením po roce 2000 mělo za následek přechod tisíců klientů od České pojišťovny ke konkurenci, ale v podstatě až do minulého roku nemusel majitel vozu o další změně pojišťovny uvažovat. Nabídky většiny institucí se totiž v zásadě nelišily a cenový rozdíl v sazbách nebyl nijak výrazný.

Odpovídáme na Vaše dotazy XII. díl

Odpovídáme na Vaše dotazy XII. díl

Vzhledem k hromadícím se otázkám z oblasti stavebnictví, jsme pro vás připravili několik článků s praktickými radami od odborníků. Pokud se chcete podělit o vaše vlastní zkušenosti či postřehy, vložte svůj příspěvek do diskuse nebo nám napište.
Dnes reagujeme na dotazy:
• cenové relace zateplení staršího rodinného domu
• vysušení chalupy
• montovaný rodinný dům - dřevostavba

Šetřit na vánoční světelné výzdobě se nevyplácí

Šetřit na vánoční světelné výzdobě se nevyplácí

Rozzářené ulice měst již mnohde navodily tu pravou vánoční atmosféru. Nejeden z nás ji však chce přenést také do svého domu či bytu. Vedle tradičních ozdob nebo stromečku tak najdou uplatnění i vánoční světelné řetězy. Jejich druhů je bezpočet, hlavní zřetel bychom však měli brát na bezpečnost.
Chceme-li ušetřit a zároveň náš domov rozzářit nápaditými dekoracemi, existuje snadná pomoc.

Pěstujeme palmy I. díl

Pěstujeme palmy I. díl

Palmy zahrnují něco kolem 3 000 druhů řazených do 200 rodů. Jsou to jednoděložné rostliny s podélnou, souběžnou žilnatinou v listech, jež se skládají z mnoha úkrojků. Podle vzhledu listů se rozdělují na palmy s zpeřeným a vějířovitým listem.
Palmy se zpeřenými listy mají úkrojky sestaveny do dvou řad, každou po jedné straně středového žebra. Listy mohou být měkké a skloněné a nebo také tuhé a vzpřímené. Do této skupiny patří např.: Cocos nucifera (Kokosovník), Howea belmoreana, Phoenix roebelinii, Howea forsteriana (Kencie), Neanthe bella, Phoenix canariensis (Datlovník), Cocos weddeliana (Kokosovník).

Nevíte, jak získat stavební povolení?

Nevíte, jak získat stavební povolení?

Jestliže se stavebník rozhodne, že si vydání stavebního povolení vyřídí na příslušných úřadech sám, měl by si vše důkladně předem promyslet a dobře se informovat. Může se tím vyhnout prodlužování stavebního řízení a ušetřit se nezdravého nervování. V opačném případě je možno předat kompetence odborníkovi, který nám tuto inženýrskou činnost obstará.

Nebezpečné adventní věnce míří k Vám domů

Nebezpečné adventní věnce míří k Vám domů

28. listopadu začal advent. Čas vánočního půstu, ve kterém se lidé připravují na příchod zrození Ježíše. V poslední době se právě v období adventu začaly na českých stolech objevovat takzvané adventní věnce. I přestože u nás v Čechách nemají pražádnou tradici, jsou čím dál více oblíbenější. Při jejich výběru na pultech obchodů by jste měli být velice opatrní. Takový malý adventní věnec může při naší nepozornosti způsobit veliké škody a dokonce ohrozit i naše zdraví!

Chcete reprezentativní zahradu doma?

Chcete reprezentativní zahradu doma?

Při návrhu nové zahrady počítáme nejen s představou investora, ale musíme taky respektovat původní stav. Pozemek, který užívalo už několik majitelů v minulosti je vždy poznamenán jejich životem a prací kterou tady odvedli. Rekonstrukce, nebo přestavba původní zahrady na zahradu s novou náplní, funkcemi sebou přináší mnoho problémů, ale v konečném výsledku přináší originální a zajímavé řešení.

Čističe vzduchu vyřeší všechny problémy

Čističe vzduchu vyřeší všechny problémy

Zejména ti z nás, kteří žijí v přetopeném a suchém bytě panelového domu, by se měli zvláště v zimním období zamyslet nad tím, jaký vzduch vlastně dýchají. Takový vzduch s minimální relativní vlhkostí bývá příčinou pálení v krku nebo dráždivého kašle, o problémech alergiků nemluvě. Řešení tohoto problému je přitom více než snadné - stačí si pořídit čistič vzduchu.

Jedině mozaiky jsou IN

Jedině mozaiky jsou IN

Mozaika slaví v poslední době svůj návrat. Je to nejen díky jejímu atraktivnímu a originálnímu vzhledu, ale především díky všestrannosti jejího využití. Lze ji použít jak v interiéru, tak v exteriéru na obklad stěn, podlah, stropů nebo dokonce bazénů, kde lze dosáhnout působivých optických efektů. Velkou výhodou mozaiky oproti klasickým obkladům a dlažbě je její dokonalá přizpůsobivost nerovnostem a atypickým tvarům podkladového povrchu. Zatímco dlaždice bychom museli složitě řezat, mozaikou obložíme obloukové a vlnité stěny, členité sloupky, zaoblené okraje nebo rohy velmi snadno a efektně.

Výhody směnných smluv při výměně nemovitostí

Výhody směnných smluv při výměně nemovitostí

Pokud máte vlastní bydlení, které Vám z nějakého důvodu nevyhovuje, budete v blízké době řešit otázku, jak svůj dům či byt nejlépe prodat a vzápětí koupit nemovitost novou, odpovídající Vašim potřebám.
Důvody k těmto krokům mohou být různé – nedostatečné obytná plocha, nutnost stěhování za prací, rodinné důvody aj. Jak v těchto případech postupovat, aby celá transakce dopadla pro Vás co nejlépe?

Konec dřiny, začíná zábava !

Konec dřiny, začíná zábava !

S vlastnictvím bytu, ale především rodinného domu, je spjata řada domácích prací, které je nutné čas od času provést. Pokud k tomu vlastníte i zahradu, je již naprostou nezbytností vybavit domácí dílnu nářadím, které je po ruce v případě potřeby a pomůže udržovat estetiku domova a jeho okolí na patřičné úrovni.

Reklama