České Stavby

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 468

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Penězi z úvěru všechno nezaplatíte

Penězi z úvěru všechno nezaplatíte

K nejběžnějšímu a nejvýhodnějšímu způsobu získání zdrojů na pořízení nebo oprav nemovitostí patří úvěry ze stavebního spoření. I když se na první pohled zdá, že se jedná o celkem jednoduchou záležitost, může nastat několik komplikací, a to zejména v prokázání účelnosti poskytnutých finančních prostředků.

Školám zůstanou počítače - závěr projektu „Škola a energie“

Školám zůstanou počítače - závěr projektu „Škola a energie“

V průběhu září 2004 proběhne akce „Úspory energií“, která se uskuteční v návaznosti na soutěž „Škola a energie“. Tato soutěž se konala v loňském roce pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje.
Akci „Úspory energií“ pořádá občanské sdružení Energy Centre České Budějovice, organizátor soutěže, ve školách, které se v této soutěži umístily na 2. a 3. místě. Těmto školám byly zapůjčeny osobní počítače na dobu jednoho roku. Celý rok tyto školy zapůjčené počítače používaly a nyní jim po uplynutí jednoho roku budou počítače za symbolickou částku odprodány.

A co děti. Mají si kde hrát?

A co děti. Mají si kde hrát?

Přísné hygienické a bezpečnostní normy doslova likvidují dětská hřiště. Města a obce stojí před rozhodnutím, zda je rekonstruovat nebo zrušit. Ve většině případů vítězí druhá možnost, tedy zrušení dětského hřiště. Rekonstrukce je totiž velmi nákladná a obec či město musí tuto investici zvažovat.

Kde vzít peníze na bydlení?

Kde vzít peníze na bydlení?

Vybrané stavební spořitelny působící na českém trhu nabízejí do určité výše úvěry bez zajištění. V případě vyšší částky budete muset splnit podmínky banky či stavební spořitelny. Jaké jsou hlavní podmínky a kolik peněz vám spořitelna půjčí bez zajištění?

Vyplatí se převod družstevního bytu do OV?

Vyplatí se převod družstevního bytu do OV?

Mnoho lidí žije v družstevním bytě, jiní si jej hodlají pořídit. Majitelům družstevních bytů se může nabídnout možnost jeho převodu do osobního vlastnictví. V takovém případě se před nimi objeví otázka, zda je lepší zůstat pod záštitou družstva, nebo se postavit na vlastní nohy.
Většina lidí musí nejméně jedenkrát za život řešit otázku svého bydlení. Při rozhodování jakému druhu bydlení dáte přednost (nájemní bydlení, vlastní bydlení), hraje rozhodující roli zejména dostatek finančních prostředků.

Poškodí vám osvětlení zdraví? III. díl

Poškodí vám osvětlení zdraví? III. díl

Stále mnoho lidí považuje zahradní osvětlení za zbytečnost. Venkovní osvětlení plní hned dvě funkce - nejenom estetickou ale také bezpečnostní. Osvětlení podtrhne a zvýrazní krásu vaší zahrady a zároveň umožní bezpečný pohyb po do tmy zahalené zahradě.

Řezané květiny z našich zahrad aneb co zahrada dá II. díl

Řezané květiny z našich zahrad aneb co zahrada dá II. díl

Již od jara jsou záhony plné květin a mnohé z nás láká vytvořit si pomocí vlastní fantazie květinové aranžmá. K dispozici jsou květiny z našich zahrad, balkónů i luk. Z květů se můžeme těšit po větší část roku, pokud na své záhony zkombinujeme letničky a trvalky. Pak máme záruku toho, že nám čerstvé řezané květiny budou pravidelně zvelebovat byt.
Přinášíme vám několik typů jednoduchých aranžmá.

Speciální funkce lednic zkrotí nejen horké léto

Speciální funkce lednic zkrotí nejen horké léto

Kdo by v letním parnu neocenil ledničku? Moderní ledničky se výrazně liší od svých předchůdkyň z minulých let, a to ve všech směrech. V technické dokonalosti, v tvarové variabilitě, v množství funkcí i designu. Zejména v nadstandardních speciálních funkcích, které musíte znát.

Banky změnily systém sazeb hypoték

Banky změnily systém sazeb hypoték

Podobně jako ČSOB také GE Capital Bank prodloužila nejdelší dobu pro fixaci sazby z hypotečních úvěrů. Zatímco ČSOB nabízí fixaci sazby až na 30 let, maximální lhůta fixace je u GE Capital Bank zatím desetiletá. Struktura nabídky hypoték u GE Capital bank byla zároveň zjednodušena.

Řezané květiny z našich zahrad I. díl

Řezané květiny z našich zahrad I. díl

Na jaře a v létě jsou zahrady a louky plné květin nejrůznějších barev a vůní. Hojnost a rozmanitost květů láká si kus té nádhery přinést domů. I když se jedná o krásu křehkou a pomíjivou, nevěřili byste, co dokáže váza s květinami na vašem stole. Nemusí to však být jen stůl, oživí kterýkoliv kus nábytku.

Kuchyní panuje pohodlí a bezpečnost

Kuchyní panuje pohodlí a bezpečnost

Dobře a účelně zařízená kuchyně je jedním z předpokladů spokojeného bydlení. Výběr typu, velikosti a designu zařízení kuchyně je zcela individuální záležitostí, kde ovlivňujícími faktory jsou styl interiéru, rozměry místnosti, finanční prostředky i specifické požadavky členů rodiny. Ať už je ale kuchyně malá, velká, moderní nebo rustikální, měla by být zařízena podle základních a vědecky vyzkoušených ergonomických pravidel, která vycházejí ze zkoumání vztahů mezi člověkem a prostředím, ve kterém se pohybuje.

Ideální volba pro stavbu V. díl

Ideální volba pro stavbu V. díl

Připravili jsem pro vás analýzu příčin vad a následně vznikajících poruch cihelných svislých a vodorovných konstrukcí. Poruchy vznikají jako důsledek vad projektu stěnových a stropních konstrukcí, vad projektu otopné soustavy a vad při realizaci stavebního díla. Poruchy též může způsobit nevhodný provozní režim otopné soustavy, nedostatečné větrání či nadměrný vývin vodních par a další.

Nebojte se tapetování – II. díl

Nebojte se tapetování – II. díl

Tapetováním lze rychle, cenově výhodně a velmi efektně změnit či oživit tvář interiéru nebo dodat nový lesk staršímu nábytku. Narozdíl od nátěrů dokáží tapety zakrýt nerovnosti povrchu a mohou částečně působit i jako protihluková bariéra.
Pokud vás myšlenka na vytapetování bytu inspirovala, pak jistě uvítáte podrobnější praktický návod, jak při tapetování postupovat.

Královnou mezi květinami – lilie

Královnou mezi květinami – lilie

Lilie jsou synonymem krásy, nevinnosti, ale také přepychu. Tato královna květin pochází z východní Asie, kde se již řadu let těší velké oblibě pro svou krásu, ale i pro své léčivé účinky. V Egyptě a Řecku byla lilie symbolem naděje a budoucnosti. Její exotické květy a opojná vůně bere člověku až dech. Právě proto vůně lilií je často součástí mnoha parfémů.

Odkryté bazény ohrožují životy

Odkryté bazény ohrožují životy

Malému dítěti asi těžko vysvětlíte, že pohybovat se v blízkosti bazénu, ať napuštěném či vypuštěném, může být nebezpečné. Až když se stane nějaká tragédie, tak si uvědomíme, že jsme mohli smutné události zabránit a to zakrytím hladiny bazénu.

Poškodí vám osvětlení zdraví ?  II. díl

Poškodí vám osvětlení zdraví ? II. díl

Jestliže si teprve plánujete pořízení nábytku a také vybíráte vhodné barvy pro stěny a strop, tak byste neměli zapomínat na jednu zásadu a to, že každá barva se ve světle změní. Vždycky mějte na paměti, kolik světla se vám do místnosti dostane v zimním období a kolik v letním.

Ideální volba pro stavbu IV. díl

Ideální volba pro stavbu IV. díl

Nemusíme ani zdůrazňovat, že jak zapracování každého jiného materiálu do stavební konstrukce, tak i realizace staveb z cihel má svá pravidla a zásady. Jejich dodržování či naopak ošizení pak může mít, a zpravidla také má, značný dopad na výsledné stavební dílo. Tento dopad se projevuje jak v době realizace stavby, tak později při provozování následným uživatelem.
Připravili jsme pro vás základní pravidla správného zhotovování konstrukcí.

Nechte se okouzlit rozmanitostí fuchsií

Nechte se okouzlit rozmanitostí fuchsií

Fuchsie je kvetoucí hrnková rostlina, kterou lze pěstovat v bytě, zdobí však více mnohá okna, balkony a zahrady. Je oblíbená především pro rozmanitost svých květů, které se liší barvou a tvarem. Květy mohou být jednoduché, poloplné, plné a květy v hroznech v barevných variacích bílé, růžové, červené a purpurové. I tvar může mít fuchsie různorodý – keříkovitý, stromkový nebo převislý. Nejčastěji se pěstují fuchsie v keříkovitém tvaru, avšak i stromkové jsou velice oblíbené. Převislé fuchsie se pěstují v závěsných nádobách anebo také v truhlících na oknech. Venkovní fuchsie kvetou od července do října.

Poraďte si s malým prostorem  II.díl

Poraďte si s malým prostorem II.díl

Začíná vám být ve vašem malém bytě těsno a větší si nemůžete dovolit? Než si začnete zoufat, přesvědčte se, zda jste vyčerpali všechny možnosti, jak malý prostor maximálně využít.

Osvětlení vám poškodí zdraví I. díl

Osvětlení vám poškodí zdraví I. díl

Světlo je nezbytné k životu a dnešní moderní člověk si svůj zdroj světla vybírá podle úspornosti, životnosti a také kvality poskytovaného osvětlení. Na kvalitě osvětlení záleží hlavně v zimním období, kdy se den zkracuje a my potřebujeme více umělého světla. Není ale umělé světlo jako umělé světlo. Jde nám přeci především o to, aby jsme si při čtení pod lampou nebo práci u skomírající lampičky nezkazili oči.
Pojďme si tedy nejrůznější zdroje světla představit.

Reklama