České Stavby

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 465

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Zobrazit další kategorie
Nový kabát pro váš dům

Nový kabát pro váš dům

Domek s oprýskanými zdmi asi nikoho nezaujme. Pokud mu ale dáte nový kabátek, hned poznáte ten rozdíl.
Fasáda není pro dům jen hezkým oblečkem, měla by ho především chránit. Chystáte se na novou fasádu? Jaký nátěr bude pro zdi vašeho domku nejlepší?
Nechte si poradit.

Ať vám kouří bez problémů

Ať vám kouří bez problémů

Ke každému domu neodmyslitelně patří komín. Volba komínu se odvíjí od typu domu a vězte, že máte z čeho vybírat.
Komíny se dělí podle mnoha hledisek do více podskupin. Nejideálnější variantou je univerzální komín, který je určen pro tuhá, plynná i kapalná paliva.
Jakkoliv se může zdát oblast komínové techniky jednoduchá, opak je pravdou. Celou stavbu komínu by měl mít pod dozorem příslušný odborník.

Co určitě nevíte o dveřích a oknech

Co určitě nevíte o dveřích a oknech

Říká se, že dveře jsou vstupní branou do domu a okna jeho oči. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství dveří a oken. Ať už jde o použitý materiál, estetické provedení nebo o cenu jednotlivých typů výrobků.
Pokud patříte mezi ty, kteří nemají příliš volného času a nemůžou si tudíž dovolit obíhání nejrůznějších prodejen - je tu internet. Stačí se pouze dobře orientovat a určitě budete spokojeni.

Ratan jednoznačně vede

Ratan jednoznačně vede

Až dvěstě metrů dlouhé liány se vyznačují obdivuhodnou pevností, lehkostí a ohebností.
Při své tloušťce 2 - 4 cm vykazují vysoký podíl vody. Vzhledem ke svým vlastnostem a rychlému růstu je ratan velmi levný a dostupný. Jeho pružnost a životnost přímo vybízí k výrobě nábytku nejen domácího ale i zahradního.
Není náročný na údržbu a báječně vypadá. Tak na co ještě čekáte?

Jak přežít tropické dny

Jak přežít tropické dny

Velké vedro způsobuje lidem značné problémy. Člověk se nedokáže pořádně soustředit, je unavený a tím pádem se snižuje jeho výkonnost. Nebezpečí přehřátí hrozí především dětem, starším a nemocným lidem. Těmto problémům, které s sebou přináší horké léto, lze předejít klimatizací. Ale pozor! I klimatizace vám může způsobit problémy. Lidskému tělu určitě nesvědčí velké teplotní změny. To znamená, že rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl být příliš veliký, abychom si nepřivodili teplotní šok.

Jak zútulnit domov II. díl

Jak zútulnit domov II. díl

V dnešním, druhém dílu seriálu rad a nápadů, vám přinášíme tipy, jak vlastníma rukama zkrášlit domov. A věřte, nebudete k tomu potřebovat ani moc peněz, jen trochu šikovné ruce a nějakou tu maličkost, která u vás leží bez povšimnutí.

Pojištění Vám ušetří peníze

Pojištění Vám ušetří peníze

Zima už je dávno minulostí a většina z nás se chystá strávit léto na své chatě nebo chalupě. V létě sice není tolik případů vloupání jako v zimním období (přeci jenom v létě by mohl zloděje snáz někdo zpozorovat), ale na druhou stranu chatě nebo chalupě hrozí jiná rizika. Určitě rádi grilujete, pořádáte táboráky, překvapit vás mohou i letní bouřky, kroupy, silný vítr nebo přívalový déšť.

Trendům vévodí automatické dveře

Trendům vévodí automatické dveře

V současné době patří firma A.T.A. technik, s.r.o. (rok založení 1991) mezi největší dodavatele automatických dveří na českém trhu. Je rovněž významným dodavatelem oborově příbuzné vratové techniky a celoskleněných prvků. V oblasti automatických dveří spolupracuje již 12 let se švýcarsko-německou firmou »record Türautomation«.
V loňském roce, po dlouholeté spolupráci v oblasti kování pro prosklené stěny a dveře, A.T.A. zahájila spolupráci s německou firmou »Dorma« také v oblasti karuselových dveří. Smlouva o partnerství s firmou »Novoferm« určuje nabídku společnosti v oblasti vratové techniky.

Spořitelny jednostranně mění výši úročení

Spořitelny jednostranně mění výši úročení

Stát opět nahrál stavebním spořitelnám. Stavební spořitelny se snaží snížit výdaje a podmanit si své klienty. Teď jim pomohl nový zákon o stavebním spoření.
Zákon totiž obsahuje zajímavé ustanovení, které spořitelnám umožňuje sníženit vyplácené výdělky klientům.

Jak zútulnit domov I. díl

Jak zútulnit domov I. díl

Máte domeček nebo byt již zařízen a přesto se vám zdá, že tomu pořád něco chybí? Máte pocit, že všude jinde se cítíte lépe než u vás doma? S tím se dá určitě něco udělat. Ne každý z vás však má dostatek finančních prostředků, aby budoval domov od základu, aniž by musel hledět na finanční prostředky. Vždyť právě peníze hrají hlavní roli, ale mnohdy také nemusí. Stačí trochu šikovnosti a nějaký ten dobrý nápad. Někdy stačí opravdu málo a zútulníme všední kout, zeď, stůl a vůbec celý náš byt, terasu nebo zahradu. Proto vám přinášíme několik nápadů a tipů, jak na to.

Pojistit či nepojistit? II. díl

Pojistit či nepojistit? II. díl

V prvním díle jsme si představili základní zásady pojištění - proč je dobré mít pojištění, proč zrovna tato pojistka je pro nás nejlepší a proč musíme dávat pozor na podmínky smlouvy.
Svůj majetek si můžete pojistit proti poškození, zničení či odcizení. Záleží na tom, do jaké míry vás určité riziko ohrožuje a jaké to pro vás bude mít následky. Odborníci radí, je nutné přednostně pojistit majetek, jehož ztráta by pro vás měla katastrofický finanční dopad.

Rostliny tropů trhají rekordy

Rostliny tropů trhají rekordy

Dracény patří mezi tropické rostliny a pocházejí z Afriky, Asie a Austrálie. Jsou podobné palmám a staly se jedněmi z nejprodávanějších rostlin s ozdobným listem. Dracény tvoří kmeny, listy jsou kopinaté až srbkovité, podle druhu buď vzpřímené, rákosovité nebo v elegantním oblouku převislé, se zelenými nebo pestrými listy. Mezi nejznámější patří Dracaena marginata, Dracaena fragrans, Dracaena deremensis, D. draco, D. reflexa, D. godseffiana.

Problémy už na počátku zařizování interiéru?

Problémy už na počátku zařizování interiéru?

Než začnete se zařizováním interiéru nábytkem měli byste mít již hotové všechny takzvané hrubé vnitřní úpravy domu nebo bytu. Na základě svých představ a návrhů nebo podle projektu architekta je třeba určit, jak budete jednotlivé místnosti využívat a jak budou zařízeny. Zatím prázdný prostor můžete ještě co nejlépe upravit a přizpůsobit.

Plesniví nám byt!

Plesniví nám byt!

S plísní se potýkají nejčastěji obyvatelé panelových domů. Nevzhledné skvrny, které navíc mohou ohrozit naše zdraví se objevují prakticky kdekoli. Stačí, když je více vlhkosti. Do boje s plísní se musel pustit také pan Jaroslav Turták z Markvartic v Podještědí.

Nenechte se napálit IV. díl

Nenechte se napálit IV. díl

Ve všech předchozích článcích jsme se věnovali klasickým produktům financování– stavebnímu spoření a hypotéce. Dnes se budeme věnovat méně obvyklým způsobům financování. Pochopitelně že není možné na několika stránkách obsáhnout všechny možnosti a věnovat se všem detailům. Celý seriál slouží jen jako vodítko možností, které se dnes při financování bydlení nabízejí.

Pojistit či nepojistit? I. díl

Pojistit či nepojistit? I. díl

Každé pojištění má své pro i proti. V každém případě se obě strany snaží svůj zisk maximalizovat a to na úkor protistrany. Ziskem klienta je bezesporu úspora na pojištění. Naopak ziskem pojišťovny je rozdíl vyinkasovaného pojistného a vyplaceného pojistného plnění. Z jakého důvodu je pro nás pojistka tak důležitá? Náš majetek i naše životy a zdraví neustále ohrožují nejrůznější vnější vlivy. Může se proto lehce stát, že z nějakého důvodu najednou o všechno přijdeme.

Nenechte se napálit III. díl

Nenechte se napálit III. díl

Minulý týden jsme porovnávali klasickou hypotéku s nově nabízenou bezúčelovou, tzv. Americkou hypotékou a hodnotili jejich výhody a nevýhody v praxi. Dnes se budeme věnovat možnostem, které přináší provázání obou produktů, hypotéky a stavebního spoření.

Plovoucí podlaha? Jen do ní!

Plovoucí podlaha? Jen do ní!

Velmi moderní se v poslední době stala plovoucí podlaha. Oblíbená je především pro své dobré vlastnosti. Snadno se udržuje, je odolná a její instalace je rychlá. Za zmínku určitě stojí i její antialergické a antistatické vlastnosti.

Co s tím panelákem?

Co s tím panelákem?

V Jihočeském kraji je v současné chvíli 242 tisíc bytů. 30 procent bytů (každý 3 byt) se z tohoto počtu nachází v panelovém domě. Na „šedé budovy“ jsme si už dávno zvykli.
Dnes už většina z nich nevypadá tak nevlídně, zdobí je nejrůznější barevné reklamy, nebo (v lepším případě) dostaly nový kabát. To ale neznamená, že bydlení v panelovém domě je příjemné. V mnohých případech je tomu právě naopak.

Problém se zakládáním zahrady?  II. díl

Problém se zakládáním zahrady? II. díl

Chtěli by jste si vysázet zahradu kolem vašeho rodinného domu sami? Pak je nutné vědět co, kam, s čím a především jak vysadit. Pro zdařilou realizaci je kromě správného výběru rostlin účelné dodržet všechny potřebné pracovní operace ve správném pořadí. Jenom tak se rostliny dobře ujmou a budou se úspěšně vyvíjet.