ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 462

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Životnost i cena hovoří pro plast

Životnost i cena hovoří pro plast


V posledních letech přestala být oslava lidské práce jaksi v módě. Daleko víc píšeme o světu peněz, majetku, blahobytu. Jistě, je to atraktivnější prostředí, a ani tělo z něj tolik nebolí. Jenže tento svět peněz by bez lidské práce nemohl být tak blýskavý, někdo prostě na počátku být musí, někdo, kdo vyrobí předmět, s jehož prodejem lze onoho světa bohatství dosáhnout.
Jedním z takových předmětů je okno. Je mnoho způsobů, jak postavit dům.

Jak na obklady a dlažby?

Jak na obklady a dlažby?

Taky jste si všimli, že i ty nejkrásnější obklady a dlažby ztrácí svůj půvab, když špatně drží, odpadávají nebo jejich spáry jsou nudně šedé? První co vás napadne, je, že si je majitel položil sám, ale i odborník se může tzv. seknout.
Výzkum společnosti LASSELSBERGER, a.s. stavební hmoty ukázal, že v 85% případů je na vině špatně zvolená kombinace keramiky, lepidla a spárovací hmoty. Proto se, jako největší výrobce těchto materiálů u nás, rozhodl nabídnout odborníkům i laikům pomocnou ruku a na září vyhlásili praktickou akci, která má zamezit nesprávnému kombinování lepidel a spárovacích hmot pod výstižným sloganem: „LEPIDLO & SPÁRU – KUPUJTE V PÁRU“.

Jak renovovat panelové domy?

Jak renovovat panelové domy?


V panelových domech bydlí více než polovina Jihočechů. Nejstarší panelák na jihu Čech se datuje z první etapy výstavby těchto objektů – tedy je mu více než padesát let. K nejmasivnější výstavbě v jihočeském regionu došlo koncem 70. let.
Právě dnes by se měla uskutečnit kolaudace dalšího renovovaného panelového domu v jižních Čechách, konkrétně v Bechyni. Marie Jahnové ze sdružení vlastníků tohoto domu jsme se zeptali na postup prací, jejich financování i na důvody, které k opravě domu vedly.

Zdravé bydlení VI. – Po čem chodíme?

Zdravé bydlení VI. – Po čem chodíme?


Podlahy z pravého dřeva jsou stále oblíbenější. Za posledních deset let se jejich prodej ztrojnásobil. Parkety a laminát velice zvyšují komfort bydlení.
Jejich pokládka je sice pracnější než u kobercovin, ale to určitě vyrovná přiměřená cena, výborné hygienické vlastnosti a v neposlední řadě i dlouhá životnost.

Není hypotéka jako hypotéka III. díl

Není hypotéka jako hypotéka III. díl

Současný trh hypotéčních bank nabízí klientovi velmi rozmanitou škálu možností. Mnohdy je informací na zájemce o hypotéku takové množství, že se jen těžko orientuje v jednotlivých nabídkách a složitě vybírá, která je opravdu tou správnou volbou.
V úvahu je potřeba vzít nejen atraktivní výši měsíční splátky, ale i ostatní parametry. Na co si dát pozor? Skrytým poplatkům jsme se věnovali v předchozích dvou dílech. To však nejsou jediné parametry, které je nutno posuzovat při výhodnosti té či oné nabídky.

Poznejte podzimní inspiraci 2005 I. díl

Poznejte podzimní inspiraci 2005 I. díl

Přitahuje a fascinuje nás vše, co ještě nebylo objeveno a velké úsilí se při tom zaměřuje na studium přírody. To vše převedeno do každodenního života vyjadřuje naši nekonečnou fascinaci přírodou. Proto sami sbíráme přírodní produkty, opatrujeme je a pečlivě vystavujeme.
Navzdory interiérovému designu, který je v současnosti zaměřen na přímé a čisté linie, nemusí být prostředí, v němž nakonec žijeme, vůbec klinické a laboratorní.
Cílem inspirace Natural Chemistry je demonstrovat fascinaci krásou a možnostmi přírody!

Světlo rozhoduje o vaší pohodě

Světlo rozhoduje o vaší pohodě


Již dávno pryč je doba, kdy platilo, že nejvhodnější je osvětlení z jednoho centrálního zdroje. Několik lokálních svítidel nám totiž poskytne mnohem komfortnější a kvalitnější osvětlení, navíc jejich vhodnou kombinací lze dosáhnout nejen vysoké účinnosti, ale také zajímavého estetického efektu.
Různými druhy nasvícení tak můžeme jednotlivé místnosti snadno „upravit“ pro tu kterou příležitost.

Skleněné stěny znamenají moderní design

Skleněné stěny znamenají moderní design

Celoskleněné stěny díky svým jedinečným vlastnostem nacházejí uplatnění nejen v komerčních objektech, ale i v oblasti bytové výstavby a to zejména s ohledem na současné moderní trendy bydlení.
Prosklené stěny mohou velice rychle a snadno rozdělit větší prostory v interiérech nebo oddělit exteriér a interiér. V této oblasti lze aplikovat jak celoskleněné dveře, tak i posuvné a vícedílné dělící stěny.
Celoskleněné stěny mají moderní a účelový design, čímž mohou uspokojit maximální zákazníkovy požadavky.

Jak se staví v ČR a jak v cizině?

Jak se staví v ČR a jak v cizině?


Stále častěji rostou na okrajích měst originální domy plné luxusu. Co nás ovlivňuje, když se rozhodujeme o typu domu?
V České republice se při výběru domu nejčastěji rozhodujeme podle jeho vzhledu, nikoliv však nákladů na jeho provoz či šetrnosti k životnímu prostředí.
Na západ od nás je tomu úplně naopak.
V zahraničí je směrodatné postavit dům levně, s ohledem na jeho úsporný provoz a ekologický dopad.

Dřevo do zahrady přirozeně patří

Dřevo do zahrady přirozeně patří


Snad žádný materiál nepůsobí v zahradě a v okolí domu lépe než dřevo.
Jednoduché dřevěné zahradní konstrukce a dekorativní prvky přírodní prostor zabydlí a ozvláštní, aniž by v něm jakkoli rušivě vyčnívaly.
Montáž pergoly či terasy navíc není složitá a dá se zvládnout svépomocí.
Co si můžete ze dřeva vyrobit sami? Jak tyto výrobky správně ošetřit?

Majetek ochrání elektronika

Majetek ochrání elektronika


Doba dovolených je v plném proudu. A právě čas, kdy opouštíme své byty, je nevhodnější příležitostí pro nenechavce a zloděje.
Náš příbytek se na dlouhý čas stává potenciálním terčem lapků.
Jak minimalizovat riziko, že po dovolené nenajdeme v našem příbytku nic než holé stěny?
Poměrně jednoduché a finančně nenáročné řešení představují různé druhy elektronických zabezpečovacích zařízení.

Pomoc, potřebuji rychle pomoc!

Pomoc, potřebuji rychle pomoc!

Každý z nás musí ve svém životě řešit složité situace, v nichž si sám neví rady. V těchto případech je nezbytně nutné vyhledat příslušné odborníky a požádat je o pomoc.
Kde rychle hledat pomoc pokud hrozí nebezpečí z prodlení otevření bytu, vznikne požár či voda zaplaví byt? V první polovině letošního roku zasahovaly jednotky požární ochrany v Jihočeském kraji 3142krát, průměrně tedy 17 výjezdů denně.

Není hypotéka jako hypotéka II. díl

Není hypotéka jako hypotéka II. díl


Každý klient je jiný a i jejich záměry se odlišují. Všichni jistě očekávají od hypotéky nízkou splátku. Dále každý chce, aby jeho hypotéka byla tou nejvýhodnější. Zde už však dochází k rozdílům mezi tím co je pro klienta nejvýhodnější.
V úvahu je potřeba vzít nejen atraktivní výši měsíční splátky, ale i ostatní parametry. Na co si dát pozor?

Není hypotéka jako hypotéka I. díl

Není hypotéka jako hypotéka I. díl

Současný trh hypotéčních bank nabízí klientovi velmi rozmanitou škálu možností. Mnohdy je informací na zájemce o hypotéku takové množství, že se jen těžko orientuje v jednotlivých nabídkách a složitě vybírá, která je opravdu tou správnou volbou.
Všeobecně nelze říci, že je na našem trhu taková banka, která poskytuje nejlepší hypotéky. Nabídky nejen jednotlivých bank, ale i různých produktů jedné banky se od sebe liší. Laikovi může činit problém tyto odlišnosti správně pospat a srovnat si tak jednotlivé nabídky.

Mraznička poslouží nejen v létě

Mraznička poslouží nejen v létě


Nejen v letním období, kdy si nevíme rady s množstvím ovoce a zeleniny z našich zahrad, přijde vhod možnost některé potraviny zamrazit.
S tím, jak se zdokonaluje technologie mrazniček, můžeme dlouhodobě uchovávat stále širší sortiment pochutin.
Nesmíme ovšem zapomenout, že i zamrazování jídla má svá pravidla.

Víte opravdu všechno o plastových oknech?

Víte opravdu všechno o plastových oknech?

Plastová okna jsou populární nejen kvůli své životnosti delší než padesát let, ale také možnosti neomezeného výběru tvarů a typů otvírání, vynikající tepelné a akustické izolaci a snadné údržbě.
Důvodů, proč se rozhodnout právě pro plastová okna, je mnohem více. Připravili jsme pro vás několik informací, které vám pomohou s výběrem správného plastového okna.

Zabezpečili jste vše před odjezdem na dovolenou?

Zabezpečili jste vše před odjezdem na dovolenou?

S blížící se dovolenou, na kterou se mnozí těší celý rok, přibývají starosti, co všechno je třeba s sebou dokoupit, kolik věcí se nám vejde ještě do kufru a další příjemné maličkosti. Před odjezdem na dovolenou bychom však také měli mít na starosti, jak zabezpečit byt a zahradu. Po návratu by nás totiž mohlo čekat nepříjemné překvapení, které by bylo, obzvlášť po dnech ať už sladkého nic nedělání, bloumání nebo poznávání, tvrdým šokem.

Hezký interiér – základ příjemného bydlení

Hezký interiér – základ příjemného bydlení

Dnešní rychlá a moderní doba je ve znamení stavebního boomu a snad každý se snaží alespoň minimálně zlepšit své bydlení. Když už se pustíte do stavby či rekonstrukce, tak je třeba to vzít „od podlahy“.
Trh s podlahovými krytinami nabízí velkou škálu materiálů a povrchů. V poslední době se však stává velmi žádanou krytinou nové provedení PVC společnosti Forbo nabízené pod označením NOVILON.

Pohlídejte si svůj majetek

Pohlídejte si svůj majetek

S rozvojem kriminality se stále více začínáme zajímat o bezpečnostní zařízení pro naše domy a byty. Jednou z nejstarších a také nejzákladnějších metod, jak uchránit svůj majetek před nenechavci, zůstává klasický domácí telefon. Zejména v posledních letech pak začínají výrobci nabízet také takzvané videotelefony, které jednak představují větší komfort, při ochraně našeho příbytku jsou zároveň účinnější, neboť osoby, které pouštíme do bytu také vidíme.

Hrubé chyby střech s obytným podkrovím

Hrubé chyby střech s obytným podkrovím

Střecha vždy plnila funkci ochrany stavby před povětrnostními vlivy (zadržování srážek a teplotních zisků z oslunění), podstřeší je v zimě vystaveno neomezenému pronikání chladu, v létě slunce v tomto prostoru vytváří nesnesitelné vedro. Vítr přivádí do podstřeší chlad a nečistoty, také hluk z okolí se do podstřeší šíří bez omezení. Krov je vlhkostními změnami a vlivem netěsnosti skládané krytiny vystaven celé škále vlivů ohrožující životnost dřeva.
K bydlení se podkrovní prostory šikmých střech využívají relativně krátkou dobu. Malé až žádné zkušenosti, s touto speciální vestavbou, vedly k četným hrubým chybám.

Reklama