České Stavby

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 467

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Zobrazit další kategorie
Bojujeme s plísní

Bojujeme s plísní

Zjištění plísní v domě nebo v bytě signalizuje velké problémy. Dělat mrtvého brouka se v tomto případě nevyplácí.
Zamaskování plesnivých fleků nábytkem není nejšťastnějším řešením. Nejenom, že se plísně nezbavíme (naopak bude se hezky v klidu množit). A vy riskujete zdraví všech členů rodiny.
Plísně způsobují celou řadu nepříjemných onemocnění. Počínaje alergiemi a konče, v extrémních případech, i otravou. Proto je velmi důležité začít s plísní bojovat už při prvních problémech.

Nekvalitní židle značí pro dítě katastrofu

Nekvalitní židle značí pro dítě katastrofu

Vysoká dětská židle patří mezi nábytek, který se ve Vaší domácnosti zdrží jen omezenou dobu. Tedy, tak dlouho, než nám ratolesti vyrostou.
Při výběru dětské vysoké židle bychom měli být velice opatrní. Nekvalitní židle znamená pro Vaše dítě velké nebezpečí. Bohužel na trhu se takové výrobky běžně objevují. Jak je poznat?

Kapky v okapech- III. díl

Kapky v okapech- III. díl

V minulém díle jsme si představili nejpoužívanější materiály na okapové systémy. Teď je na řadě seznámit se s problémy, které vás mohou potkat. Mezi ty nejznámější patří koroze a zmrzlá voda. Pojďme si tedy říct, jak na ně!

Kapky v okapech - II. díl

Kapky v okapech - II. díl

Nejvíce oblíbené jsou okapy z pozinkovaného ocelového plechu. Tento druh však nevydrží dlouho lesklý, velice brzy zoxiduje a jeho barva se změní na šedou. Musí se tedy opatřit ochranným nátěrem a to nejen z estetických důvodů ale i kvůli zvýšení trvanlivosti. Používají se syntetické barvy a nově i barvy ředitelné vodou. I přes tuto ochranu není takový okap „nesmrtelný“. Jeho životnost se pohybuje mezi 15 až 25 lety. Po této době je nutné okap vyměnit. Výjimku tvoří okapové systémy chráněné plastem. Ty mají vysokou životnost a nemusí se ani natírat.

Kapky v okapech- I. díl

Kapky v okapech- I. díl

Okap je velice důležitý. Když prší, odvádí vodu mimo stavbu. Když okap mít nebudete, nebo bude nekvalitní, dostane se vám voda do základů stavby. A to potom znamená jediné – podmáčení. Při výběru okapového systému musíte mít na paměti několik kritérií. Za prvé jeho dimenzování musí odpovídat ploše střechy a četnosti srážek. Výběr materiálu pak záleží na vašem vkusu a také, samozřejmě, na financích. Než ale přejdeme k podrobnostem, pojďme si okapový systém nejdříve představit.

Krásný, zelený trávník. Jak ho dosáhnout?

Krásný, zelený trávník. Jak ho dosáhnout?

Dostát dnešnímu trendu a osázet zahradu pestrou škálou domácích i exotických dřevin je určitě nelehká věc. Nicméně dokázat obklopit jejich záhony dokonalým trávníkem je úkol neméně nesnadný. Abychom mohli být se svým počínáním v budoucnu spokojeni, měli bychom si nejprve ujasnit několik zásad pro správné založení travnaté plochy.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu II.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu II.

Znáte všechny druhy travních sekaček?
Jeslti váháte, která z nich je ta pravá pro vaší domácnost, nabízíme vám přehled a podrobné informace o jejich funkčnosti, výhodách i nevýhodách a hlavně využití.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu I.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu I.

V této rubrice jsme již před časem uvedli článek na toto téma. Rád bych jej nyní doplnil o některé poznatky o sekačkách a zaměřil se spíše na technickou stránku věci.

Světla v letní zahradě

Světla v letní zahradě

K tomu, abyste navodili tu správnou romantickou atmosféru stačí trocha fantazie. Samozřejmě, můžete zvolit náročněji řemeslně zpracovaný svícen nebo lucernu, ale můžete si i trochu zaimprovizovat. Pojďme si teď svícny a lucerny blíže představit.

Co s sebou přináší prodej nemovitosti?

Co s sebou přináší prodej nemovitosti?

Rozhodneme-li se, koupit či prodat jakoukoli nemovitost, měli bychom se předem seznámit se specifikami prodeje a povinnostmi vyplývajícími z nabývání vlastnictví k nemovitostem. Vlastní prodej máme možnost realizovat vlastními silami pomocí inzerce nebo využijeme služeb realitní kanceláře, která nám za sjednanou provizi prodej zprostředkuje a mnohé ulehčí.

Živelní pojištění

Živelní pojištění

Není to tak dávno, co nám příroda ukázala svou sílu. Těžko dokážeme zapomenout na dny bezmoci, kdy jsme se dívali, jak povodeň bere lidem všechno co měli. Bohužel, musíme si zvyknout, že čas od času nás příroda „překvapí“ záplavami nebo vichřicí. Otázkou je, jestli se dají škody způsobené těmito živly nějakým způsobem zmírnit? Náplastí může být pojištění, konkrétně živelní.

Ošetřujete pokojové rostliny v zimě správně?

Ošetřujete pokojové rostliny v zimě správně?

Pro úspěšné pěstování pokojových rostlin platí zlaté pravidlo, že méně je někdy více. Pouze světla pokojové rosliny vyžadují v zimě co nejvíc.

Nové bytové jádro ze sádrokartonu

Nové bytové jádro ze sádrokartonu

Sádrokarton je výborný stavební materiál také pro rekonstrukce starých bytových jader - koupelen a wc. Přesvědčte se sami.

Nechte si svůj dům postavit na klíč

Nechte si svůj dům postavit na klíč

Chcete bydlet v novém rodinném domě? Nechte si ho postavit na klíč podle typového a nebo individuálního projektu.

Letní škola přírodního stavitelství seznámí nejen se slámou a hlínou

Letní škola přírodního stavitelství seznámí nejen se slámou a hlínou

Pozvánka na „Letní škola přírodního stavitelství s Petrem Skořepou.“ Naučte se stavět tradičně. A nebo netradičně?

Geo JK čl geodet

Geo JK čl geodet