ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 478

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Přeměňte vzduch na komfort

Přeměňte vzduch na komfort

Digestoř zajistí celé domácnosti komfort v podobě odsávání par a nejrůznějších pachů, které vznikají při provozu v kuchyni. Obzvlášť v otevřeném prostoru, kdy je kuchyň spojena např. s jídelnou nebo obývacím pokojem, odsavač oceníte.
V dnešní době není kladen důraz pouze na funkčnost, ale také na estetiku.
Díky svému výtvarnému zpracování se digestoře stávají dominantním prvkem v kuchyni a začaly podléhat módním trendům.

Návrh elektroinstalace v bytě

Návrh elektroinstalace v bytě

Pod pojmem elektroinstalace si většina z nás představí nekonečnou spleť kabelů, součástek i úmorné vysekávání do panelů a jiné nepříjemnosti.
Dnes se s touto záležitostí spojují i příjemnější zážitky a dokonce víme, že zítra mohou být ještě příjemnější.
Klidně se o tom můžeme nechat přesvědčit i následujícími řádky.

Zelená se tráva

Zelená se tráva

Zelená - jak krásně lahodí našemu oku, zejména zjara, kdy po odkrytí bílé sněhové peřiny se tráva směle dere na výsluní. Snad nikdy ji neobdivujeme tak nadšeně, jako právě v tomto předjaří. Je to díky jejímu krásnému jarnímu čerstvému odstínu. Mnozí vyznavači travních porostů ale mohou namítnout, že tomu tak zcela není, že je možné ji udržovat i obdivovat po většinu roku – a mají pravdu. Dnes si prozradíme, co je potřeba udělat před založením trávníku a jak se trávník zakládá.

Aby se lépe dýchalo

Aby se lépe dýchalo

Aby se nám opravdu lépe dýchalo, zvykli jsme si prostě otevřít okno nebo dveře a hotovo. Možná se to nezdá, ale je to dost důležité, protože v domě se činností člověka (vařením, kouřením i dýcháním), ale i bez přítomnosti lidí (vypařováním ze stavebních konstrukcí a nábytku) tvoří škodliviny, které větráním eliminujeme. Z tohoto důvodu se navrhují řešení, která místnost provětrají i bez našeho zásahu. Ještě dnes již výše zmíněné větrání otevíráním oken a dveří je z energetického hlediska neúsporné, navíc ztrácejí svůj smysl nákladné investice na zateplování budov. V dnešním článku vám poradíme s výběrem vhodného ventilátoru pro dům, byt, kancelář či sociální zařízení.

Když podlahu, tak na beton

Když podlahu, tak na beton

Pokud se rozhodneme rekonstruovat podlahu nebo zařizovat zcela novou, máme skutečně z čeho vybírat. Nabídka podlahových krytin je dostatečně široká a pestrá. Důmyslné systémy, jako například plovoucí podlahy, nám dokonce umožňují provést pokládku svépomocí. Ani ta nejkvalitnější podlahová krytina nám však nebude dokonale sloužit, nebudeme-li věnovat dostatečnou pozornost úpravě podkladní vrstvy. Tu by měla tvořit vrstva kvalitního betonu, který je dostatečně pevný a soudržný se spodní vrstvou podlahy.

Relaxujte mezi zelení i v zimě

Relaxujte mezi zelení i v zimě

Většina zimních zahrad v zásadě rozšiřuje půdorys rodinných domů. Zimní zahrada však může stát také jako samostatný objekt na pozemku, který přiléhá našemu domu. Kromě toho, že zde naplno můžeme rozvinout naše zahradnické vášně, stává se taková zelená oáza ideálním místem pro relaxaci po náročném pracovním dnu, do bydlení vnáší rovněž nový kvalitativní prvek. Kvůli těmto i jiným důvodům se proto pro zimní zahrady rozhoduje stále více lidí.

Loft jako způsob vyjádření životního stylu?

Loft jako způsob vyjádření životního stylu?

Dříve jsme loftingové bydlení znali jen z amerických filmů nebo seriálů. Dnes se fenomén zvaný LOFT přiblížil i k nám. Je určitým symbolem vyjádření životního stylu, vzbouření se všem konvencím a zásadám. Že nevíte, o čem je řeč?
Lofty vnikají rekonstrukcemi starých průmyslových budov. V České republice existuje takových budov mnoho a málokoho by napadlo, jaký potencionál mohou skrývat. Jde o staré výrobní haly, sýpky či sklady.

Zatopme si efektivně i levně

Zatopme si efektivně i levně

Teplotně vydatné léto je u konce a zimní měsíce už pomalu začínají klepat na dveře. Nastal tedy nejvyšší čas zhodnotit, zda je topení v našem domě na dny plné mrazu dostatečně připraveno.
Pokud je náš zdroj tepla výkonný, můžeme si položit ještě otázku, zda je topení v našem domě také ekonomické. Rozhodnout se, zda si ponechat kotel na pevná paliva, nebo raději pro topení zemním plynem či některým z alternativních způsobů vytápění, však není jednoduché. Zvážit totiž musíme mnoho okolností, které jsou u každého uživatele individuální.

Čistička odpadních vod?

Čistička odpadních vod?

Jak vyřešit otázku likvidace odpadních vod? Ekologickým, ekonomickým a estetickým řešením jsou domácí čističky odpadních vod.
Čističky fungující na aerobním principu mají tři části – v základním předčištění se odstraní hrubé nerozpustné části, při biologickém čištění potom dochází k oddělení kalu a třetí částí je prostor na skladování produktů čištění.
Pokusíme se vám mj. poradit, jak domácí čistička odpadních vod funguje, jak naložit s vyčištěnou vodu z čističky a v neposlední řadě i s tím, na koho se obrátit v případě, že se rozhodnete pro vlastní čističku odpadních vod.

FOR ARCH 2006: Znáte poslední novinky ze stavebnictví?

FOR ARCH 2006: Znáte poslední novinky ze stavebnictví?

Letošní ročník stavebního veletrhu FOR ARCH byl slavnostně zahájen 19. září. Je tradičně zaměřen na prezentaci nejen nových výrobků, ale i trendů, s nimiž se můžete seznámit do soboty v Pražském veletržním areálu Letňany (PVA). Kromě prezentace firem a jejich výrobků čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program, do kterého bezesporu patří známá soutěž Stavba roku, vyhlášení nejlepšího výrobku roku či soutěž kreslířů a karikaturistů Fór pro FOR. Poslední den veletrhu (v sobotu 23. září) vyhraje jeden z návštěvníků zajímavou cenu - střešní krytinu v hodnotě 100 000 Kč. Tak na co ještě čekáte doma?

Betonová dlažba? – Proč ne

Betonová dlažba? – Proč ne

Ještě donedávna byl beton nejrozšířenějším stavebním materiálem na zpevnění chodníků a přístupových cest. Potom přišel „boom“ zámkové dlažby – tedy opět beton. Přestože se dnes do popředí dostávají i jiné materiály, betonová dlažba se stále využívá v hojné míře. Proč tomu tak je? Beton láká svou pevností, stálostí, přesností tvarů, ale i barevností.
Současný trh nabízí bohatou nabídku betonových výrobků.

Bezpečný a zabezpečený domov

Bezpečný a zabezpečený domov

Nechce se nám to ani mnohdy věřit, ale je tomu opravdu tak. Dnešní zloději už nečekají na příšeří a tmu, ale rovnou za bílého dne, někdy i v pravé poledne „jdou na věc“. Takže, když slyšíme o vyloupení domu nebo chaty v sousedství, musíme si téměř od základu poopravit naše představy o čase.
Policejní statistiky současné časové termíny jen a jen potvrzují: krade se především za dne a přibližně polovina pachatelů vnikne do objektů hlavními dveřmi.

Poznejte květinovou inspiraci pro podzim 2006

Poznejte květinovou inspiraci pro podzim 2006

Žijeme v uspěchané době plné kontrastů, a to se odráží nejen v lidských myšlenkách a činech, ale i ve stylu. Květinová aranžmá nejsou žádnou výjimkou. V podzimní inspiraci Animated Colours najdeme zejména výrazné, přímočaré a kontrastní květiny, které však zároveň dokážou být roztomilé, vtipné, barevné a umělecky laděné.
Skvěle odpovídají dnešní době, ve které jsou lidé zvyklí jednat rychle a efektivně, potřebují neustálé podněty, aby nepropadli nudě, chtějí, aby vše luxusní bylo zároveň dostupné.

Likvidace odpadních vod?

Likvidace odpadních vod?

Problémy spojené s výstavbou rodinného domu jsou nejednou noční můrou téměř každého, kdo se do tohoto zásadního životního úkolu pustil. Jedním ze svízelů je řešení kanalizace.
Problém je aktuální především na venkově, kde většinou není vybudovaná veřejná kanalizace jako ve městech. Jeden z důvodů, který zpomaluje vybudování kanalizace v menších obcích, jsou finance. Především proto jsou majitelé rodinných domů odkázáni řešit likvidaci odpadních vod vybudováním septiku nebo domácí čističky odpadních vod.

Dokážete si s malováním poradit sami?

Dokážete si s malováním poradit sami?

Pomocí malování a tapetování dokážeme obléci byt do nového kabátu. Věděli jste, že stěny bytu dokážou vyjádřit váš osobní vztah k bydlení? Na zdech se můžete seberealizovat. Z nepříjemného malování se tak může stát vlastně zábava. Vznikne ať už všední či nevšední dílo. Důležité ovšem je cítit se v takovém prostředí nejlépe.

Jak se starat o kaktusy

Jak se starat o kaktusy

Mnohé kaktusy zdobí okenní parapety, kde se jim nejlépe daří. Tyto pichlavé rostliny plné ostnů dokážou neopatrným přinést při poranění bolest, avšak vášnivým sběratelům radost, která přichází v době květu. Někteří kaktusům zcela propadli a tato vášeň je jen tak neopustí. Není čemu se divit…
Alfou a omegou celého úspěchu, jak přimět kaktus ke květu, je správná péče v létě a také v zimě, kdy vyžadují chladné stanoviště.

Šetřit se vyplatí

Šetřit se vyplatí

Šetřit v současné době se skutečně vyplatí. Vzhledem k růstu cen energií rostou i výdaje na domácnost. Skutečně se budete divit, kde všude se dá ušetřit. Bohužel si často neuvědomujeme, že vlastně samovolně plýtváme, byť se snažíme být obezřetní k vlastní peněžence. V poslední době mnozí z nás se snaží šetřit nejenom vlastní peněženku, ale také životní prostředí.
Nejvíce se v domácnosti spotřebuje energie za vytápění, následuje ohřev vody, chlazení a mrazení, dále za přípravu pokrmů, praní, osvětlení, následuje žehlení a pak ostatní spotřebiče.

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

Na přípravě nových stavebních předpisů, které by vymezovaly limity pro hluk ze sousedství, se mimo jiné podílí i Evropské sdružení pro akustiku, které pracuje na společném expertním doporučení pro sladění metod a podmínek měření a systémů klasifikace v EU. K řešení akustických otázek nejen v bydlení dlouhodobě přispívají i produkty společnosti Rockwool.

Znáte novinky ze stavebnictví?

Znáte novinky ze stavebnictví?

Veletrh se stal tradiční událostí v oboru stavebnictví a architektura. Za dobu své existence se vyprofiloval v ucelenou přehlídku stavebních oborů i oborů se stavebnictvím přímo souvisejících a zařadil se mezi prestižní evropské veletržní akce.
Každý ročník má své hlavní téma, které odráží aktuální problémy českého i evropského stavebního trhu a jemuž se podrobně věnují i odborné doprovodné programy.
Díky bohaté nabídce výrobků, technologií a služeb znají dnes FOR ARCH nejen odborníci, ale i široká veřejnost.

Cihlová dlažba nepodléhá času

Cihlová dlažba nepodléhá času

Módním trendům nepodléhá jen oblečení, ale také nejrůznější vybavení bytu a domu. Výrobci se snaží svým zákazníkům nabídnou vždy něco nového, originálního. Nezapomínají ale ani na ty, kteří si potrpí na klasiku. Platí to i v případě obkladů a dlažby.
Současná nabídka dlažby a obkladů na trhu je opravdu veliká. Vybírat můžete podle vzhledu, kvality nebo ceny. Z nepřeberného množství vzorů, barev, formátů, povrchu vám půjde hlava kolem. Nejen výběr dlažby, ale i samotná pokládka je poměrně složitá. Proto jsme pro vás připravili článek na téma optimální zpracování cihlové dlažby.

Reklama