ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 480

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Jaké zvolit vytápění bytu?

Jaké zvolit vytápění bytu?

Volba způsobu vytápění bytu patří k nejdůležitějším rozhodnutím. Vždyť tepelná pohoda zaujímá hned po příjmu potravy druhé místo na žebříčku lidských potřeb. Trh nám dnes nabízí širokou škálu nejrůznějších typů a způsobů vytápění, na které můžeme hledět z několika hledisek, které se navíc vzájemně prolínají. Většinu druhů vytápění lze díky moderním technologiím realizovat nejen v nových a renovovaných objektech, ale i do stávajících bytů a domů a to jako nedělitelnou součást stavební konstrukce, nebo jako samostatnou otopnou plochu. Jaké přednosti který typ má?

Znáte ideální prosklívací prvek?

Znáte ideální prosklívací prvek?

Dá se říci, že jsme si na něj zvykli a bereme ho za samozřejmý stavební prvek. Ano, řeč bude o polykarbonátu. Je to vynikající a prověřený prosklívací prvek. Ve stavebnictví ho není nutné podrobně představovat. Jeho využití je opravdu mnohostranné. Přestože své plné uplatnění nalezl teprve nedávno, jeho vlastnosti mu zajistily neustále rostoucí zájem, a to jak ze strany projektantů, tak i koncových uživatelů. Jsou dokonce ve stavebnictví i oblasti, ve kterých se bez polykarbonátu nelze obejít – například se jedná o zastřešení bazénů, světlíky a podobně.

Okna rámem nekončí

Okna rámem nekončí

K novým oknům ať už klasickým nebo plastovým neodmyslitelně patří i nové vnitřní parapety. Možná si často ani neuvědomujeme, jaký mají podíl na útulnosti interiéru a jak markantní rozdíl pocítíme po zabudování parapetu nového. I staré okno jakoby ožilo a výhled do zahrady je hned příjemnější, než ušmudlané, improvizovaně položené dlaždičky po pradědečkovi. Vhodně zvolená barva parapetu podtrhne a dokreslí zvolený styl a charakter místnosti a dobře vybraný tvar parapetu nabízí nové prostorové možnosti nejen pro květináče. Pojďme se podívat co nám nabízí současné trendy.

Plovoucí podlahy QUICK-STEP

Plovoucí podlahy QUICK-STEP

Hledáte-li kvalitní a dostupné řešení pro vaši podlahu, doporučujeme laminátové plovoucí podlahy. Pokud hledáte něco stylového, moderního a elegantního, pak vybírejte z progresivní řady podlah Quick-step. Ze zajímavých nesčetných dekorů (sukovitá borovice, bříza, ořech, indické jablko, bambus karamel) si vybere i ta nejnáročnější tchýně:-). Speciální povrchová úprava některých druhů dodá ještě autentičtější vzhled přírodní kresby dřeva nebo jiného vybraného materiálu, než jakýkoliv jiný typ podlah. Široká paleta nabídky vám umožní co nejpřesněji zrealizovat vaše sny a představy o perfektní, dokonalé a inspirativní podlaze.

Co ještě nevíte o omítkách?

Co ještě nevíte o omítkách?

Omítky plní dvě základní funkce. Chrání stavební konstrukce před vnějšími i vnitřními vlivy prostředí a zároveň stavbu zkrášlují a dodávají jí osobitý výraz.
Pokud jsou v domě provedeny rozvody veškerých instalací, může se přistoupit k provedení vnitřních omítek.Ty jsou totiž konečnou povrchovou úpravou a v převážné míře jsou dále upravovány pouze nátěrem.

Sauny a infrakabiny na míru

Sauny a infrakabiny na míru

Pravidelné saunování posiluje obranyschopnost organismu, vede k otužování a odstraňuje psychickou a fyzickou zátěž, dokonale prokrvuje pokožku a svalstvo. Pocením v sauně z těla odchází odpadové zplodiny metabolismu a čistí se póry. O pozitivním vlivu saunování na lidský organismus není pochyb. Stejně jako o nezbytnosti saunových doplňků.

Kvalita a kouzlo korkové podlahy II. díl

Kvalita a kouzlo korkové podlahy II. díl

Vhodné kombinování různých přírodních materiálů působí nádherně a dokáže zútulnit celý byt. Takovou vhodnou variací se stává kombinace dřevěné a korkové podlahy. Dřevěné podlahy jsou spolehlivou přírodní klasikou, nicméně ještě výhodnější kvalitativní vlastnosti má korková podlaha. Pokládá se na rovný, hladký, suchý podklad a při dobré údržbě a optimální povrchové úpravě spolehlivě slouží řadu let. Podlaha se nepropadá a díky svému čistému nadčasovému přírodnímu vzhledu s jemnou nepravidelnou kresbou se hodí do jakékoliv místnosti. Dokonce i do koupelen a to díky nenasákavosti korku.

Nechte si poradit

Nechte si poradit

Přemýšlíte o koupi, výstavbě nebo rekonstrukci nemovitosti a nevíte, jaké financování Vašeho záměru by bylo nejvýhodnější?
Není divu, dnešní finanční trh nabízí velmi široký výběr nejrůznějších typů úvěrů od mnoha institucí a orientace v těchto produktech je stále obtížnější.

Posviťme si na italský design

Posviťme si na italský design

Společnost ETNA přišla již v roce 1994 na trh s výhradním zastoupením firmy iGuzzini pro Českou republiku. Značku iGuzzini nese osvětlení, které převážně na italském trhu zaujímá vedoucí postavení. Posláním společnosti je studium světla a jeho interpretace pomocí vazby s architekturou prostřednictvím průmyslového designu.
V dnešním článku vám představíme několik typů osvětlení iGuzzini spolu s jejich jedinečnými vlastnostmi.

Betonové směsi – novodobá alchymie

Betonové směsi – novodobá alchymie

Co mají společného tunely, obchodní budovy, mosty, obytné stavby a sochy na Špilberku? Je to beton! Využití betonu je velice rozmanité a široké. Díky různým variantám složení betonových směsí se otevírá možnost používání ve všech základních stavebních odvětvích. Klíčové prvky betonové směsi tvoří tři základní složky: kamenivo, cement a voda. Jejich konkrétní poměr a vlastnosti jednotlivých složek zásadně ovlivňují výsledný charakter betonové směsi. Namíchat opravdu kvalitní požadovanou směs není tak docela jednoduchou záležitostí a v některých firmách je řízení složení směsi přenecháno počítači. Pojďme se tedy podívat betonovým směsím na zoubek.

Auto si to zaslouží

Auto si to zaslouží

Pokud stavíte, či rekonstruujete garáž, měla by se vaše pozornost soustředit především na vhodný výběr garážových vrat. Ty totiž mají zcela zásadní vliv na výsledný efekt rekonstrukce, lehkost manipulace, bezpečnost a na optimální využití prostoru garáže. A nejen to. Díky široké nabídce nejrůznějších materiálů a dekorů se garážová vrata mohou stát významným estetickým prvkem, který celkový vzhled nenaruší, ale naopak s ním dokonale splyne.

Ploché nebo šikmé? Řeč bude o střechách

Ploché nebo šikmé? Řeč bude o střechách

Kdo má střechu – bydlí, říká se. Ono ale mít střechu nad hlavou není jen tak. Bydlení přece patří mezi základní lidské potřeby, ale aby se nám dobře bydlelo, musíme mít kvalitní střechu. Jakou střechu si však zvolit? Jaké jsou plusy a mínusy jednotlivých konstrukcí? Střecha má totiž zásadní vliv při rozhodování o celé architektuře domu.

Velké starosti s nejmenšími

Velké starosti s nejmenšími

Dětský pokoj je zcela unikátní místností. Pro dítě představuje to, co pro dospělého celý byt. Při zařizování dětského útočiště se proto musíme co nejlépe vcítit do dětských potřeb, které se mění s tím, jak se dítě vyvíjí a roste.
Abychom nemuseli každé dva až tři roky vybavení dětské pokoje kompletně měnit, je třeba už na začátku vsadit především na funkčnost a jednoduchost.

Hledáte půjčovnu výtahů a lávek?

Hledáte půjčovnu výtahů a lávek?

Stavíte-li, nebo jste se pustili do údržby domu, budete mimo jiné pravděpodobně potřebovat i zdvihací techniku pro stavebnictví – výtahy a závěsné lávky. Jejich koupě je ekonomicky poměrně náročná, ovšem záleží také na tom, jak často tato zařízení využijete. Pro jednorázové opravy apod. vyšly některé firmy svým zákazníkům vstříc a na trhu se objevily půjčovny výtahů a závěsných lávek, které se stávají více a více využívané – jak jednotlivci, tak i celými firmami, mezi něž patří stavební firmy, pokrývačství, sklady a mnoho dalších.
Z čeho můžete vybírat?

Oslavte konec roku vesele

Oslavte konec roku vesele

Poslední prosincový den je již od 16. století provázen bujarým veselím. Snad každý se chce rozloučit se starým rokem a přivítat ten nový.
Na konec roku je nejlépe připravit se již odpoledne. Chladí se alkoholické nápoje spolu se sektem a vytvářejí se nejrůznější pochutiny, aby na konci roku chutnalo. Máme pro vás pár tipů, co by vás mohlo inspirovat při přípravě slavnostního stolu.

Co musíte vědět o pěstování pokojových rostlin

Co musíte vědět o pěstování pokojových rostlin

Co vlastně potřebuje rostlina, aby se jí dařilo?
Je to světlo, teplo, vzduch, voda a zemina. Předně, než si do bytu či domku pořídíme nějakou tu zeleň, je třeba si uvědomit její umístění. Každé kytičce se nelíbí na přímém světle a naopak málokterá snese tmavý roh pokoje.

Chcete posedět ve stínu pergoly?

Chcete posedět ve stínu pergoly?

Posedět si pod nápaditě tvarovanou pergolou a částečně zastřešit stání pro auto - to byly jediné požadavky majitelů této zahrady.
Postupně jsme se společně dostali i ke ztvárnění zahrady, která by měla korespondovat s tvarováním technických prvků na zahradě (tedy i dřevěných konstrukcí).
Vhodné je navrhovat celou zahradu najednou v návaznosti na rodinný dům i menší stavby a to jak stávající, tak budoucí. Půdorysné členění zahrady je odrazem pro tvarování pergoly.

Umyvadla dominují koupelně

Umyvadla dominují koupelně

Pokud půjdete na prohlídku některého z našich hradů či zámků, určitě narazíte na lavór se džbánem plným vody. Tak to bylo umyvadlo v dobách dávno minulých.
Dnešní doba naštěstí nabízí od klasického keramického umyvadla až po umyvadlo skleněné či ocelové. Navíc si můžete vybírat z několika tvarů a barevných variant.

Jak originálně zabalit vánoční dárky

Jak originálně zabalit vánoční dárky

Dárek je projevem lásky a sympatií. Nezáleží však jen na tom, jaký dárek balíme, ale také na tom, jak je dárek zabalen. I pouhá maličkost zabalená v nápaditém, vlastnoručně vyrobeném obalu dokáže prozradit, jak moc nám záleží na tom, pro koho je dárek určen. Ve většině měst jsou agentury, kde za vás dárky zabalí, cena za zabalení není však vždy „lidová“ a kvantita je často na úkor kvality.

Vánoční pokojové květiny

Vánoční pokojové květiny

Blíží se čas Vánoc a k nim neodmyslitelně patří vánoční stromeček se spoustou dárků pod ním, pečení cukroví a samozřejmě vánoční výzdoba, která dodá bytu a domu kouzlo a pocit pohody. Mnozí si pořizují k tradiční vánoční výzdobě i květiny symbolizující tyto svátky. Bez vánoční hvězdy (Euphorbia pulcherrima) a vánočního kaktusu (Schlumbergera truncata) si mnozí svoji výzdobu ani nedokáží představit. Pokud se chcete trochu vymykat tradicím a máte rádi změnu, zkuste vašemu vánočnímu aranžmá pořídit ozdobný lilek (Solanum capsicastrum).

Reklama