ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 480

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Když okna zavřou víčka

Když okna zavřou víčka

Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Tak tímhle příslovím se možná řídíme dodnes. Ale v létě to rozhodně nemyslíme doslova. Vždyť před sálajícím sluncem se naopak snažíme skrýt do stínu a příjemného chládku. Kde ho ale najít, jak si ho, lépe řečeno, zajistit?
Způsobů je hned několik. Záleží jen na nás, kolik do tohoto žádoucího letního prostředí chcete investovat.

Jak zabezpečit byt nejen před dovolenou?

Jak zabezpečit byt nejen před dovolenou?

Statistiky každoročně upozorňují na nebezpečí vykradení bytu, které není zdaleka jen záležitostí letního období. Zabezpečení vašeho bytu věnujte pozornost průběžně celý rok. Návštěva zlodějů v bytě či domě nepřináší jen materiální škodu, ale i psychický šok, který je způsoben zásahem do soukromí, pocitem ohrožení a křivdy i ztrátou předmětů s osobní hodnotou. Odstraňováním následků a škod to končí, čím to však začíná? V prvé řadě předcházením „návštěvy“ vašeho domova nevítanými hosty.

S topením začněme od podlahy

S topením začněme od podlahy

Neviditelné topení. Tak by se s trochou nadsázky mohlo nazvat podlahové vytápění, které nás i přesto, že je nemáme na očích, může svými vlastnostmi velmi příjemně překvapit.
O podlahovém vytápění mnozí odborníci hovoří jako o zdroji tepla pro budoucnost. I když je zabudované v podlaze, vytápění tímto způsobem je nejen mnohem efektivnější, ale také energeticky méně náročné než klasické metody ohřívání vzduchu v bytě.

Harmonie přírodního kamene

Harmonie přírodního kamene

Ještě mnohem dříve, než kam sahá vývoj člověka, vznikaly během dlouhé historie Země nádherné kameny jako impozantní svědectví přeměny přírody. Rozmanité podoby kamenů a jejich individuální možnosti využití jsou dodnes jedinečné. Pokud tímto „historickým“ materiálem obohatíte svůj příbytek, budete si tak moci každý den vychutnávat kouzlo přírodního kamene. Jeho využití je opravdu všestranné. Dnes se seznámíme s jeho uplatněním v exteriérech.

Postavit rodinný dům?

Postavit rodinný dům?

Možná právě nyní stojíte před rozhodnutím pořídit si vlastní rodinný dům. Je to těžké a závažné rozhodnutí. Důležité je vytvořit funkční, na provoz a údržbu nenáročnou oázu pro odpočinek, pro život vašich dětí a mnohdy i podzim vašeho života. Zaměřte se tedy na věci základní denní potřeby a představte si život ve svém novém domě - dnes za rok i za dvacet let. Poté bude vaše rozhodnutí jistě správnější!

Vzpomenout si na zimní mrazy se vyplatí i v červenci

Vzpomenout si na zimní mrazy se vyplatí i v červenci

Přišlo léto a po dlouhé zimě se nám již nechce myslet na mrazivé počasí, kdy jsme doma museli neustále přikládat do kotle, abychom vytvořili útulný domov. České domácnosti letos vydaly horentní sumy za topení a meteorologové hrozí, že příštích několik desetiletí to nebude jiné. Ceny energií navíc neustále stoupají a ČEZ se svými cenami snaží přiblížit standardu v západních zemích Evropské unie.
Právě proto bychom se za zimou měli ještě jednou ohlédnout a popřemýšlet, jak příští rok ušetřit, aniž bychom domov proměnili v mrazivou jeskyni s vnitřní teplotou 15°C.

Proč se rozhodnout pro keramické zdivo?

Proč se rozhodnout pro keramické zdivo?

Zasadit strom, zplodit syna a postavit dům. To bývají pomyslná tři přání většiny mužů. Ať už je pořadí jakékoli, v každém případě je důkladná rozvaha na místě. V té poslední v pořadí se vám pokusíme poradit.
Ono totiž postavit dům není věc jednoduchá a od samého začátku vyžaduje postup promyšlený a uvážlivý. Každý stavitel vždy stojí před zásadní otázkou – z čeho dům postavit?
Jaký je dnes optimální materiál? Vědomí, že dům nestavíme na rok, dva či jinak krátkou dobu, ale na dlouhá desetiletí, správnou volbu materiálu jenom umocňuje.

Než si dům oblékne nový kabát

Než si dům oblékne nový kabát

Šaty dělají člověka – praví jedno staré přísloví. Dnes by se dalo poopravit a význam přenést na výraz – šaty dělají nejen člověka. I fasáda cosi vypovídá o charakteru nejen domu, ale i jeho majiteli.
Fasáda by měla být pýchou domu. Přestože dům může být v absolutním pořádku, ze zanedbanou fasádou působí často nevábně. Ovšem krása není všechno, a tak by tento “nový oblek domu“ měl nejen dobře vypadat, ale zároveň by měl plnit svou hlavní roli – chránit nosnou konstrukci před povětrnostními vlivy.

Radiátor - teplo, po jakém toužíte

Radiátor - teplo, po jakém toužíte

Způsoby, jimiž si lidé zajišťují teplo, prošly od úsvitu dějin mnoha proměnami. Kromě otevřeného ohniště, krbů, kachlových kamen či vynálezu centrálního topení patří k základním kamenům vývoje vytápění také speciální těleso, které dostalo název radiátor. První litinový radiátor byl údajně vyroben v druhé polovině 19. století americkým průmyslníkem Williamem Baldwinem.

Jak začít pěkně od podlahy?

Jak začít pěkně od podlahy?

Zařizujete si nový byt, dům a řešíte, jakou podlahovou krytinu zvolit?
Není to zas až tak jednoduché. Ne snad proto, že by nebylo z čeho vybírat, ale právě naopak. Jak se v této bohaté nabídce správně orientovat se vám pokusíme poradit radami přímo od odborníků a zároveň vám nabídneme i aktuální novinky.

Máte rádi dřevo?

Máte rádi dřevo?

Máte rádi dřevo, ale zároveň máte obavy, zda dřevěná podlaha není choulostivější na drobné nečistoty a náročnější na údržbu? Aby takováto podlaha dobře sloužila a stále vypadala jako nová, je nezbytné ji náležitě povrchově upravit. Péče se opravdu vyplatí, vždyť přestože existuje velký počet různých podlahových krytin, svou popularitu a oblíbenost si dřevěná podlaha stále ponechává.

Barevná kouzla doma

Barevná kouzla doma

Barvy jsou trvalou součástí našeho života a ovlivňují lidské prožívání a náladu. Stačí si uvědomit, jak na nás působí probuzení do deštivého dne, kdy je vše zahaleno do šedivého oparu, a naopak slunečný den s modrou oblohou. Psychologie barev, neboli jak barvy působí na vnímání člověka a jeho nálady, využívají velké firmy na celém světě. Síť občerstvení Mc Donald´s ladí své restaurace do žlutočervena, neboť právě žlutá a červená barva příznivě ovlivňují naši chuť k jídlu.

Proč dřevěná okna?

Proč dřevěná okna?

Dřevo je tradiční přírodní materiál, který splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, nejmenší koeficient tvarových změn, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a požární odolností.
Je to materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, který působí příjemným a teplým dojmem a přináší do místnosti dotek přírody. Životnost dřevěných oken je při použití moderních technologických postupů takřka stoletá a samotná výroba oken je ekologicky šetrná a nezatěžuje životní prostředí.

Jak správně vysadit stromky?

Jak správně vysadit stromky?

Pro většinu zahrádkářů je problém vysadit nový stromek, který si vybrali a který by se jim líbil ve vlastní zahrádce. Neví, co vše mají udělat před výsadbou, jak při výsadbě postupovat a jak správně o stromek následně pečovat.
Existuje mnoho specializovaných společností, které se o výsadbu nejen postarají, ale následně o ni pečují. Ale to není ono. Snad každý touží zasadit do své zahrady ,,svůj“ vlastní stromek.

Již v létě myslet na zimu

Již v létě myslet na zimu

Snad právě léto je tou správnou dobou nejen pro investici na dovolenou, ale i na výměnu oken. Stará okna jsou jednou z největších „žroutů“ peněz, protože netěsnosti v obvodu okenního rámu, popřípadě nedokonalosti v jeho uzavírání, propouštějí ven, hlavně v topné sezóně, teplo, které bychom samozřejmě raději měli doma a za které platíme víc a víc peněz.
Nemusí to být však jen okna stará, s únikem tepla se můžeme setkat i u oken nových – například neodborně namontovanými okenními rámy, které majitelům dělají rovněž stejnou medvědí službu. Z toho jasně vyplývá dobrá rada a zkušenost : opatřit si nová okna a oslovit spolehlivou firmu k jejich montáži.

Když nechcete mít z domu skleník

Když nechcete mít z domu skleník

Zatímco k topení si může majitel bytu zvolit levnější variantu než elektřinu, ochlazovat vzduch v místnostech bez elektrického proudu nelze. V budovách s klimatizací se přitom v horkých letních dnech spotřebuje mnohem více energie než na vytopení stejných prostor v zimě. Teplota střechy kolem 70 °C není v horkém letním dnu výjimkou. Střechou i zdivem pak do celé budovy prostupuje horko a z budovy se stává skleník, ve kterém se nedá pracovat, žít ani spát.

Jak ochránit kutily při práci?

Jak ochránit kutily při práci?

Teplé letní měsíce přímo vybízejí k práci všeho druhu kolem našeho domu. Abychom si však v době dovolených mohli kromě kutilských činností užívat také zaslouženého odpočinku, je třeba myslet při práci na ochranu svého zdraví.
Takovou pomůckou, která nejen výrazně zvýší naši bezpečnost, ale zároveň přispěje k větší efektivitě práce, jsou pracovní ochranné pomůcky všeho druhu. Díky moderním výrobním technologiím a také vzhledem k využití kvalitních materiálů a textilií dnes prodejci nabízejí nepřebernou řadu různých ochranných oděvů či doplňků, které ochrání naše tělo doslova od hlavy až k patě.

Spoléhat se na jistotu?

Spoléhat se na jistotu?

Dobrá rada nad zlato – říkávalo se odedávna. Na pravdivosti těchto slov neubrala ani naše doba. A že dobrých rad není nikdy dost, o tom se můžeme přesvědčovat dnes a denně.
Rozmary počasí v posledních letech snad nikoho z nás nenechávají na pochybách o tom, že včas uzavřené pojištění vlastního domu či rekreačního objektu může v případě živelné pohromy či dalších pojistných událostí majitelům a jejich rodinám nahradit ztráty, které by jen obtížně kryli z vlastních zdrojů. Všichni jsme se o tom mohli přesvědčit při záplavách a dalších živelných pohromách v posledních několika letech.

Nejen střešní krytina ochrání váš dům

Nejen střešní krytina ochrání váš dům

Základem rekonstrukce střechy je kvalitní střešní krytina a vhodný typ tepelné izolace. Aby jejich účinek byl dokonalý, musíme však velkou pozornost věnovat také výběru střešní fólie, kterou umisťujeme mezi střešní krytinu a izolaci šikmých střech.
Kdo chce mít záruku plné funkčnosti a následného komfortu bydlení měl by před dříve běžně používanými nízkopropustnými fóliemi dát přednost kvalitním difúzním membránám, které při své vodotěsnosti jsou vysoce paropropustné a mohou být proto v přímém kontaktu se střešní izolací.

Využijte bonusů hypotečních úvěrů

Využijte bonusů hypotečních úvěrů

Hypoteční úvěry jsou dnes bankami nabízeny se stále velmi výhodnými úrokovými sazbami, které se pohybují, v závislosti na volbě banky a parametrech zvoleného hypotečního úvěru, již od 2,59% p.a..
Kromě výhodné úrokové sazby se banky předhánějí v dalších bonusech, které klientovi s hypotečním úvěrem nabízejí. Jaké jsou tedy dnes možnosti úlev či výhod u hypotečních úvěrů?

Reklama