ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 481

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Chraňte svůj dům před sluncem

Chraňte svůj dům před sluncem

Pokud přemýšlíte o účinné ochraně domu před horkým sluncem, světlem, či pohledy sousedů, máte skutečně z čeho vybírat. Současné zastiňovací systémy jsou na vysoké technické, ale i estetické úrovni a představují také významný dekorativní prvek.

Ideální volba pro stavbu III. díl

Ideální volba pro stavbu III. díl

Základem všech moderních cihlových systémů je velkorozměrová vylehčená příčně děrovaná cihelná tvarovka typu THERM, která spolehlivě splňuje dnešní velice náročné (a často protichůdné) požadavky na stavební materiál. Dala by se nazvat takovým „materiálovým desetibojařem“, který např. vyhoví nárokům na tepelnou izolaci i pevnost a únosnost.
Kvůli vzájemné závislosti nelze totiž zlepšovat vybranou vlastnost bez působení na vlastnosti jiné. Např. vyšší tepelný odpor zákonitě znamená nižší pevnost a opačně. Proto, přestože v různých oblastech nedosahuje vždy nejvyšších výkonů, v konečném součtu všech disciplín je cihelná tvarovka typu THERM (samozřejmě podporovaná celým cihlovým systémem) na špici stavebních materiálů.

Nevíte si rady s výběrem digestoří?

Nevíte si rady s výběrem digestoří?

Odsavač par oceníte v každé kuchyni a obzvláště pak v malých bytech. Veškeré pachy se rychle 'rozutečou ' do všech místností. Málokdo asi touží po tom, aby mu pohovka, oblečení nebo ne zrovna levné závěsy v obývacím pokoji 'voněly' po přepáleném omastku.
Takže řešení je jasné. Digestoř. Ale která?

Poraďte si s malým prostorem - I.díl

Poraďte si s malým prostorem - I.díl

Začíná vám být ve vašem malém bytě těsno a větší si nemůžete dovolit? Než si začnete zoufat, přesvědčte se, zda jste vyčerpali všechny možnosti, jak malý prostor maximálně využít.

Červenec v zahradě

Červenec v zahradě

Letní měsíce jsou sice časem pro odpočinek a dovolené, ale práce na zahradě určitě nepočká.
Právě nyní je nám odměnou (za několika měsíční snahu) sklizeň ovoce a zeleniny.
Těšit se můžeme nad rozkvetlými záhony plných květin.

Ideální volba pro stavbu II. díl

Ideální volba pro stavbu II. díl

Při návrhu novostaveb je nutné mimo jiné myslet nejen na vhodnost jednotlivých materiálů jako takových, ale i na vhodnost jejich kombinací. Například ve své podstatě velice kvalitní nosné obvodové zdivo z cihelných bloků nebo tvárnic můžeme z tepelně - technického hlediska znehodnotit použitím sice pevnostně kvalitní, avšak tepelné mosty vytvářející malty.

Americká hypotéka splní váš sen

Americká hypotéka splní váš sen

Nové hypotéky nabízejí české banky od května. Umožňuje jim to novela zákona o dluhopisech. Americká hypotéka není použitelná pouze na financování bydlení v osobním vlastnictví. Půjčené peníze můžete prakticky použít na cokoliv. Na koupi družstevního bytu či finanční podporu při podnikání.

Nebojte se tapetování I. díl

Nebojte se tapetování I. díl

Tapetováním lze rychle, cenově výhodně a velmi efektně změnit či oživit tvář interiéru nebo dodat nový lesk staršímu nábytku. Narozdíl od nátěrů dokáží tapety zakrýt nerovnosti povrchu a mohou částečně působit i jako protihluková bariéra. Rozsáhlá nabídka barev a vzorů umožňuje docílit zajímavých optických efektů. A pokud vás stávající tapeta omrzí, není nic jednoduššího - prostě ji přetapetujete.

Ideální volba pro stavbu  I. díl

Ideální volba pro stavbu I. díl

Rozhodnutí stavět je vždycky spojeno s vynaložením nemalých nákladů na stavbu. Přitom stavba jako taková má předpokládanou životnost zpravidla minimálně několik desítek let.
Tyto dva faktory již samy o sobě postačují k tomu, abychom přípravě a plánování stavby věnovali nemalou pozornost. Při jejím plánování se rozhodně vyplatí prozíravě předvídat, nikoliv dávat přednost momentální úspoře, která se v budoucnu draze nevyplatí.
Jednou ze základních otázek bývá volba stavebních materiálů. I dnes se výrazně hlásí o slovo materiál prověřený staletími - klasická pálená hlína a to od podlahy přes stěny a vodorovné konstrukce až po střechu.
Samozřejmě v moderním provedení splňují dnešní náročné požadavky. I v současném přetechnizovaném světě má tento vpravdě historický materiál co nabídnout.

Jenom s jehličnany to nejde

Jenom s jehličnany to nejde

Realizujete zahradu? Určitě se najde přece mnoho zahradnických firem, které vám vysázejí zahradu bez projektu a ještě v krátkém časovém období.
Ale pozor. Vše je sice okamžitě hotovo, ale až po čase zjistíte, že rostliny nerostou nebo jsou nevhodně vysazené. Je důležité, aby jste jako majitelé zahrady věděli, jak bude zahrada vypadat za několik let a jaké rostliny v ní budou vysázeny. Proto potřebujete řádný projekt.

Fíkusy holdují veliké oblibě

Fíkusy holdují veliké oblibě

Rod Ficus zahrnuje okolo 1000 druhů od rostlin stromovitého (Ficus elastica, Ficus benjamina, Ficus lyrata, F. benghalensis), převislého (Ficus pumila, Ficus radicans) až keřovitého typu (Ficus diversifolia). Pochází ze zemí západní Afriky, Austrálie a z Indie. Známé jsou fíkusy velkolisté Ficus elastica a Ficus lyrata. V současné době je ve velké oblibě Ficus benjamina. Do stísněného prostoru se výborně hodí fíkusy převislého typu např. Ficus pumila.

Úsporný trend ve vytápění

Úsporný trend ve vytápění

„Letošní způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný!“
Tato slavná věta se k letošním prázdninám hodí více než kdykoliv jindy.
A tak nám určitě nebudete mít za zlé, když vám představíme alternativní zdroj tepla- tepelné čerpadlo.

Neutrácejte za novou sedačku

Neutrácejte za novou sedačku

Denní používání je na sedacích soupravách po čase znát. Co takhle dopřát nábytku nový „oblek“?
Nové potahy se starým křeslem nebo gaučem dokáží udělat hotové zázraky.

Bez prvků není zahrada zahradou

Bez prvků není zahrada zahradou

Při první návštěvě zahrady je už většinou jasně vymezeno umístění technických prvků. Terasa u domu musí přesně navazovat na vnitřní uspořádaní interiéru, bazén musí odpovídat vhodným světelným podmínkám a místo pro kopání studny určuje jiný odborník než zahradní architekt.
Mohlo by se tedy zdát, že se při navrhování zahrad těmito prvky zahradní architekt nezaobírá. Opak je pravdou.

Barevné trendy v moderním bytě

Barevné trendy v moderním bytě

Barvy v interiéru tvoří velice významný prvek. Barvy jsou ty první, které na nás při vstupu do domu nebo bytu zapůsobí. Barevnost interiéru má vliv nejen na celkový estetický dojem, ale působí přímo i na naše pocity a nálady. Při vybírání barev stěn, podlahy, nábytku i doplňků je proto třeba postupovat s důkladným rozmyslem. Kromě vlastní intuice a citu bychom se měli řídit i zažitými a osvědčenými pravidly.

Nový kabát pro váš dům

Nový kabát pro váš dům

Domek s oprýskanými zdmi asi nikoho nezaujme. Pokud mu ale dáte nový kabátek, hned poznáte ten rozdíl.
Fasáda není pro dům jen hezkým oblečkem, měla by ho především chránit. Chystáte se na novou fasádu? Jaký nátěr bude pro zdi vašeho domku nejlepší?
Nechte si poradit.

Ať vám kouří bez problémů

Ať vám kouří bez problémů

Ke každému domu neodmyslitelně patří komín. Volba komínu se odvíjí od typu domu a vězte, že máte z čeho vybírat.
Komíny se dělí podle mnoha hledisek do více podskupin. Nejideálnější variantou je univerzální komín, který je určen pro tuhá, plynná i kapalná paliva.
Jakkoliv se může zdát oblast komínové techniky jednoduchá, opak je pravdou. Celou stavbu komínu by měl mít pod dozorem příslušný odborník.

Co určitě nevíte o dveřích a oknech

Co určitě nevíte o dveřích a oknech

Říká se, že dveře jsou vstupní branou do domu a okna jeho oči. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství dveří a oken. Ať už jde o použitý materiál, estetické provedení nebo o cenu jednotlivých typů výrobků.
Pokud patříte mezi ty, kteří nemají příliš volného času a nemůžou si tudíž dovolit obíhání nejrůznějších prodejen - je tu internet. Stačí se pouze dobře orientovat a určitě budete spokojeni.

Ratan jednoznačně vede

Ratan jednoznačně vede

Až dvěstě metrů dlouhé liány se vyznačují obdivuhodnou pevností, lehkostí a ohebností.
Při své tloušťce 2 - 4 cm vykazují vysoký podíl vody. Vzhledem ke svým vlastnostem a rychlému růstu je ratan velmi levný a dostupný. Jeho pružnost a životnost přímo vybízí k výrobě nábytku nejen domácího ale i zahradního.
Není náročný na údržbu a báječně vypadá. Tak na co ještě čekáte?

Jak přežít tropické dny

Jak přežít tropické dny

Velké vedro způsobuje lidem značné problémy. Člověk se nedokáže pořádně soustředit, je unavený a tím pádem se snižuje jeho výkonnost. Nebezpečí přehřátí hrozí především dětem, starším a nemocným lidem. Těmto problémům, které s sebou přináší horké léto, lze předejít klimatizací. Ale pozor! I klimatizace vám může způsobit problémy. Lidskému tělu určitě nesvědčí velké teplotní změny. To znamená, že rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou by neměl být příliš veliký, abychom si nepřivodili teplotní šok.

Reklama