ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 481

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Když si nevíme rady se střechou

Když si nevíme rady se střechou

Dovolujeme si Vás pozvat na prestižní mezinárodní veletrh Střechy Praha. Uskuteční se stejně jako každým rokem na pražském Výstavišti v Holešovicích a to v termínu 24. – 26. ledna 2008. Velcí i malí výrobci, dovozci a obchodní firmy nabízející v souhrnu dnes již velmi široký sortiment výrobků pro šikmé i ploché střechy zde mají své místo. Nedílnou součástí veletrhu Střechy Praha bude již počtvrté specializovaná výstava Úspory energií a obnovitelné zdroje. K 10.tému jubileu se chystá řada novinek a doposud nejbohatší program doprovodných aktivit.

Hromosvod ochrání nejen váš život

Hromosvod ochrání nejen váš život

Někdo má strach s blesků, někdo jiný se bojí o svůj majetek. Abychom byli před úderem blesku v bezpečí, musíme zainvestovat do kvalitního hromosvodu. Kdy je správný čas myslet na montáž hromosvodu u novostavby? Jaké části má hromosvod a z čeho se vyrábí? Za jak dlouhou dobu bychom měli nechat zkontrolovat naše stávající zařízení? Pojďme se podívat na informace v problematice ochrany před bleskem. Podcenění této tématiky se totiž může stát i životu nebezpečné.

Chcete ovládat celý dům z jednoho místa?

Chcete ovládat celý dům z jednoho místa?

Při výstavbě či rekonstrukci rodinného domu, bytu nebo hotelu si zpravidla představujeme pohodlné bydlení s maximálním možným stupněm komfortu a současně i s výrazně nízkou spotřebou energie. Věděli jste, že toho lze dosáhnout nasazením speciálních automatických řídicích systémů dokonale regulujících spotřebu?

Ocelová schodiště jako standard budoucnosti

Ocelová schodiště jako standard budoucnosti

Proč je ocelové schodiště variantou k betonovému schodišti, zejména v řadových domech a mezonetových bytech?
V současné době se nejčastěji setkáváme s argumenty, že betonová schodiště jsou levnější, mají stabilnější konstrukci a v neposlední řadě i se zažitým faktem, který betonová schodiště řadí mezi standardní řešení při projektování domu.

Přírodní kámen pozvedne interiér

Přírodní kámen pozvedne interiér

Kámen stál u samých začátků lidské civilizace jako impozantní svědectví přírody a stojí tam dodnes. Dovedeme využívat nových technologií výroby, známe nesčetně umělých a syntetických materiálů. Přírodní kámen tu však byl, je a navzdory všemu „pokrokovému“ zůstane i nadále. Je to ušlechtilý přírodní materiál a česká kotlina je na nejrůznější přírodní kameny bohatá jako snad žádná jiná. Proto není divu, že u nás působí stovky kameníků, kterým se stal kámen osudem. Nahlédli jsme do jedné dílny a přinášíme užitečné informace o využití přírodního kamene v interiérech.

Nevíte si rady s kuchyní?

Nevíte si rady s kuchyní?

Kuchyně je místem, kde se poslední dobou čím dál více odráží Vaše potřeby a představy o moderní kuchyni.
I když zrovna netoužíte po módních trendech, nemusí to nutně znamenat fádní a obyčejnou kuchyňskou linku. I klasický vzhled kuchyňské linky má své nezaměnitelné kouzlo a originalitu, který ji dodá zajímavá kombinace různých materiálů cenově dostupných i na českem trhu.

Představujeme provětrávané zavěšené fasády ArGeTon

Představujeme provětrávané zavěšené fasády ArGeTon

Provětrávané zavěšené fasády ArGeTon jsou novinkou v sortimentu společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. Jsou určeny především pro realizaci velkých reprezentativních budov a obchodních komplexů. Svoje místo naleznou také v případě rodinných domů koncepčně pojatých ve funkcionalistickém stylu. Tento typ fasádního pláště přitom zásadním způsobem ovlivňuje nejen vzhled objektu, ale i jeho užitné vlastnosti.

FOR ARCH 2007 se blíží

FOR ARCH 2007 se blíží

18. ročník známého pražského veletrhu FOR ARCH, který je určen stavařům, architektům, developerům i laické veřejnosti, odstartuje v úterý 18. září opět v Pražském veletržním areálu v Letňanech a potrvá pět dní, do soboty 22. září. Pořadatel, společnost ABF, spolu s ním připravuje ještě tři souběžné veletržní akce, DŘEVĚNÉ STAVĚNÍ, 2. odborný veletrh progresivního stavění ze dřeva, FOR INVEST, 3. veletrh investičních příležitostí, a FOR SPORT, 2. veletrh výstavby a zařízení sportovišť.

Jak správně osvětlit byt?

Jak správně osvětlit byt?

Při plánování rozmístění osvětlení v interiéru bychom neměli nic ponechat náhodě a neváhat se poradit s odborníky. Jakákoli chyba či nedbalost by mohla výrazně ovlivnit nejen naši psychickou ale i fyzickou pohodu. Galerie světla Williams má dlouholeté zkušenosti s výrobou svítidel a speciálních osvětlovacích těles a také s četnými návrhy a realizacemi osvětlení v nejrůznějších interiérech. Nabízíme vám několik jejích typů, jak při realizaci osvětlení vašeho bytu či domu správně postupovat.

Představujeme kachlový sporák v různých designech

Představujeme kachlový sporák v různých designech

Z uspěchaných měst si čím dál více lidí odjíždí odpočinout do malebné přírody – na chaty a na chalupy. Pro mnoho lidí se tak chalupa stala inspirací, relaxací a koníčkem zároveň. Žádný kus nábytku nedokáže vytvořit fascinující atmosféru selského stavení jako tradiční kachlová pec, kamna nebo vkusný kachlový sporák. A pokud nemáme zájem o tradiční styl, pak nemusíme ztrácet hlavu. Kachlová kamna i sporáky se nyní vyrábějí v několika různých stylových designech, včetně efektivních moderních kombinací kachlí s ušlechtilými kovy.

Wienerberger partnerem Dne stavitelství a architektury

Wienerberger partnerem Dne stavitelství a architektury

Zájem o vlastní výstavbu i celou oblast stavebnictví stále vzrůstá. Jak se však ukazuje v posledních letech, aby mohl tento trend i nadále pokračovat, je nutné investovat nejen do moderních technologií, inovování stávajících a vyvíjení nových výrobků, ale zaměřit se i na oblast vzdělávání.

Nemůžete se rozhodnout mezi kamny a krbem?

Nemůžete se rozhodnout mezi kamny a krbem?

Rostoucí ceny elektřiny a plynu nás nutí přemýšlet o co nejvhodnějším náhradním zdroji tepla. Nejdostupnějším a nejlevnějším prostředkem pro vytápění je dnes jednoznačně dřevo. Kachlová kamna, kachláky a krby, které používali již naši předkové jsou dnes proto opět velmi aktuální. Jejich specifické teplo, nemluvě o nezaměnitelné romantice starých časů a praskajícího dřeva, nelze nahradit žádným jiným způsobem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jak pro ně správně skladovat dřevo?

Jak vyřešit zahradu pro více generací?

Jak vyřešit zahradu pro více generací?

Stejně jako se mění způsob bydlení, vybavení a potřeby domácnosti, mění se i styl a náplň zahrad. Každá nová generace má o ní více či méně jiné představy než ta předešlá. Soužití více generací v jednom domě vyžaduje skloubení různých požadavků do jednotné zahradní úpravy. Každý potřebuje svůj klid a životní prostor. Jak vyhovět rozdílným požadavkům početné rodiny?

Práce ve výškách? Jedině s profesionály...

Práce ve výškách? Jedině s profesionály...

Rekonstrukce nebo péče o výškové budovy je prací životu nebezpečnou a ten, kdo nemá zkušenosti, by se do ní neměl v žádném případě pouštět. Na druhou stranu ale nelze tyto činnosti zanedbávat – a to se netýká jen panelových, ale i rodinných domů. Leckdy i zdánlivě jednoduchá oprava střechy na chalupě nebo čištění okapových žlabů bez zkušeností s prácemi ve výškách a bez kvalitního vybavení může mít tragické následky.

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Praha se v červnu stala místem setkání více než 5 000 divadelních umělců, scénografů, režisérů a architektů z celého světa s širokou pražskou veřejností. Pražské Quadriennale se letos neodehrálo jen v Průmyslovém paláci, ale vydalo se i do pražských ulic. Do pestré, mnohovrstevnaté nabídky přispěli zvukoví a světelní designéři, performeři, tanečníci a další umělci. Pohybovali se v centru města, včetně turisticky nejfrekventovanějších lokalit, kde se odehrály často nepřehlédnutelná představení anebo instalace.

Jak na flexibilní interiér?

Jak na flexibilní interiér?

Jak jednoduchým a přitom efektivním způsobem zajistit variabilitu prostoru? V moderní kanceláři, ale i v domácnosti můžeme využít komfort mobilních příček. Na jakém principu fungují, jaké mohou být a z jakých materiálů se vyrábí? Jak a kam se tyto posuvné stěny připevňují? Dokáží nám poskytnout vlastnosti srovnatelné s vlastnostmi klasické příčky? Co všechno od nich můžeme očekávat a kolik za ně zaplatíme?

Vyžeňte škůdce z bytu a zahrady

Vyžeňte škůdce z bytu a zahrady

Určitě se každý z nás setkal v domě či na zahradě se škůdcem. Vyhnat takového neposedu z domu je mnohdy úkol hodný profesionála. Někteří škůdci jako např. krtek nebo myš dokážou udělat na majetku pořádnou škodu a nejhorší je, že zbavit se jich není jednoduché. Tak jako lidem vadí průvan, zápach či hluk, tak i zvířata jsou na ně citlivá. Mnohdy stačí oprášit osvědčenou radu našich dědečků a babiček, nežli investovat do drahých elektronických zařízení či do jedů a pastí.

Program POROTHERM DŮM přinesl bydlení už pěti stovkám rodin

Program POROTHERM DŮM přinesl bydlení už pěti stovkám rodin

Proškolená a ověřená stavební firma, garanční listina na 250 tisíc korun, stavební projekt zdarma, nezávislá kontrola konečného provedení stavby, vystavení certifikátu na kvalitu a průvodce stavebními postupy. Právě tyto benefity zájemci o výstavbu nejvíce oceňují na programu POROTHERM DŮM Wienerberger, který odstartoval v roce 2002. Do dnešního dne díky němu získalo bydlení 500 rodin.

Teprve barvy od CMP dělají dům

Teprve barvy od CMP dělají dům

I ty nejkrásnější domy vystavěné podle ceněného architektonického návrhu dostanou ten pravý „šmrnc“ až ve chvíli, kdy se na něm objeví kvalitní omítka a především vkusná barva. Horkou novinkou na trhu jsou tak zvané akrylátové dekorativní omítky. I přesto, že mají dekorativní, a tudíž i vysoce estetickou vlastnost, jsou určené k ochraně fasádních povrchů, zejména pak fasádních systémů, které mají různé tepelné a izolační vlastnosti.

Jak vybrat mezi vodovodními bateriemi?

Jak vybrat mezi vodovodními bateriemi?

Před nákupem koupelnové baterie se musíme nejprve rozhodnout, který typ baterií potřebujeme, zda nám bude vyhovovat baterie kohoutková, páková či termostatická. V neposlední řadě je rozhodující kolik hodláme investovat, jaká kvalita je pro nás přijatelná a zda se budeme rozhlížet až na vrcholu pomyslné pyramidy, co se týče designu vodovodních baterií. Přinášíme pár tipů co současný trh nabízí. Jak vybrat tu správnou baterii?

Reklama