ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 482

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Jaké dřevo použít na dřevěné schodiště?

Jaké dřevo použít na dřevěné schodiště?

Obliba dřevěných schodišť v poslední době stále stoupá a nutno dodat, že zcela po zásluze. Kromě estetických hodnot nabízí dřevěné schodiště značnou trvanlivost a možnost renovace broušením. Dřevo je hřejivé, překrásně barevné a má téměř magickou schopnost zabydlet každý interiér a vytvořit z něj útulný a teplý domov. Navíc se velice dobře kombinuje s jinými materiály, jako například s kovem nebo sklem. Zkrátka dřevěným schodištěm nic nepokazíte …

Lícové zdivo chce každý

Lícové zdivo chce každý

Lícové zdivo, neboli lícovky, jak je přezdívají všichni stavebníci, jsou stále jeden z nejlepších a nejkvalitnějších zdících materiálů pro stavbu obvodových i vnitřních vrstvených stěn. Renomovaní výrobci lícového zdiva a dalších zdících materiálů dnes nabízí opravdu velký sortiment výrobků, a to od klasických lícových cihel, po nadokenní keramické překlady, keramické pásky, dlažby a další doplňky.

Izolace pod keramickým obkladem

Izolace pod keramickým obkladem

Na keramický obklad zatěžovaný vodou či vystavený účinkům vnějšího prostředí je potřeba nahlížet s potřebným respektem. Vypovídají o tom popraskané dlažby na balkonech a terasách, odlupující se obklad na soklech nebo vlhké mapy na zdech v okolí sprch a koupelen. K odlupování keramického obkladu dochází pronikáním vody do konstrukce pod obkladem. Příčinou bývá stárnutí dříve používaných materiálů a technologických postupů při jejich výstavbě, o nekvalitním provedení detailů ani nemluvě.

Teplovodní kamna

Teplovodní kamna

V sychravých a studených měsících je problematika vytápění domu stále aktuálnější. Je potřeba, aby byl příbytek rovnoměrně vytápěn a spotřeba paliva nebyla příliš vysoká. Není nic příjemnějšího, než když člověk přijde zvenku domů a ucítí pravé teplo domova. Aby se ono teplo domova nestalo jen abstraktním pojmem, ale bylo opravdu znatelné, představíme si několik variant teplovodních kamen, která zajistí, že se doma skutečně ohřejete.

Hliníkové dveře v interiéru

Hliníkové dveře v interiéru

Hliníkové dveře známe nejčastěji jako vchodové. Tento elegantní materiál však čím dál více proniká i do interiérů. Pojďme se podívat na okouzlující interiérové dveře z hliníku, které ve srovnání s ostatními druhy nabízí vysokou odolnost, trvanlivost a mnohem širší možnosti nejen v oblasti atypických rozměrů. Jaké výhody dveře přináší? Které dekory jsou v oblibě? Na praktické informace jsme se zeptali odborníka ze společnosti Trenton, spol. s r.o. ...

Stavební dozor?

Stavební dozor?

Kdo je stavební dozor (správně: technický dozor investora)? Jaké služby nabízí, co vše vám ohlídá a kde všude můžete díky stavebnímu dozoru ušetřit čas, peníze i své zdraví? Jaké výhody vůbec stavební dozor investorovi přináší? A proč je nutné stavebnímu dozoru naslouchat?

Nízkoenergetické domy uspoří peníze

Nízkoenergetické domy uspoří peníze

Nízkoenergetický dům neboli energeticky úsporný dům je šance pro všechny ty, kteří chtějí uspořit až 90% spotřeby energie. Termín nízkoenergetický dům je pro většinu lidí již dostatečně známým pojmem, ale jaké mají být jeho skutečné parametry a vlastnosti? Je obecně známé, že každý dům spotřebovává na svůj provoz určité množství energie. Jedná se zejména o topení, svícení, ohřev teplé vody, přípravu jídla, větrání, klimatizace - to jsou jen některé z mnoha činností, jimž musíme dodávat energii.

Kvalitní střešní krytina

Kvalitní střešní krytina

Každý z nás, kdo stavěl, či rekonstruoval střechu svého domu, řešil zásadní otázku: Jakou střešní krytinu zvolit tak, aby splňovala funkční, ale zejména i estetickou kvalitu? V této oblasti je dnes celá řada možností, jak vše dobře zvládnout, a učinit ze své střechy pomyslnou pečeť svého rodinného domu.

Sprchové kouty a jejich výběr

Sprchové kouty a jejich výběr

Změny životního stylu se projevují i ve vzhledu koupelen, jejich technickém provedení a také na výběru sprchovacího zařízení. Ujasněte si, jakou funkci by mělo plnit, hleďte nejen na funkčnost, ale také na praktičnost a sladění s vybavením koupelny. Sprcha by měla mít správný tvar, velikost a půdorys, tak, aby do koupelny „zapadla“ a aby byl uvnitř dostatek místa pro sprchování.

Svěřte elektroinstalační práce odborníkům!

Svěřte elektroinstalační práce odborníkům!

Stavíte nebo rekonstruujete rodinný dům, byt nebo bytové jádro? Rekonstrukce či příprava nové elektroinstace je velice odborná činnost, která musí být provedena v souladu s normami, a proto je nutné vždy oslovit odborníky. Jak správně vybrat společnost, která elektroinstalační práce provádí? Rada je jednoduchá: svěřte tyto starosti do rukou odborníkům, kteří mají dlouhodobé zkušenosti a pro tuto činnost i patřičné oprávnění.

Laminátové podlahy a jejich porovnání

Laminátové podlahy a jejich porovnání

Proč se rozhodnout pro laminátovou podlahu? Efektní vzhled, odolnost, praktičnost a poměrně snadná údržba. Snese mimořádné zatížení, je odolná proti oděru a skvrnám. Dnešní trh nabízí velký výběr těchto podlah s různou třídou odolnosti i designu. Pokud správně vyberete a budete o ni řádně pečovat, budete jistě spokojeni. Ale jak si vybrat tu správnou?

Barevné stěny

Barevné stěny

I sebelepší nátěr se jednou opotřebuje. Čas na něm zanechá stopy a „zjizvený“ nátěr laku či barvy je třeba odstranit a nanést nový. Jak ale obnovit staré nátěry? Jaké barvy a laky nabízí současný trh? Vyplatí se investovat do kvalitních nátěrů a dodržovat technický postup? Váš úspěch závisí nejen na vhodném výběru barvy a technice, ale i na nářadí, s jakým budeme pracovat.

Úspěch zaručí správná stavební chemie

Úspěch zaručí správná stavební chemie

S výrobky stavební chemie se lze setkat v každé stavební činnosti, od základů až po střechu, v interiéru stejně jako v exteriéru. Keramické obklady a dlažby ztrácejí časem svoji přitažlivost, v horším případě i svoji funkčnost. Téměř vždy to způsobuje nedbalost při pokládce, neznalost materiálů respektive práce s nimi a technologie při montáži. Základem úspěchu je správně zvolená kombinace keramiky, lepidla a spárovací hmoty.

Kuchyně šitá na míru

Kuchyně šitá na míru

V kuchyni trávíme mnoho času a současný trend propojování místností v jednolité otevřené prostory vyžaduje náročnější požadavky nejen na materiál, ale také na úrovni estetické. Jak si vybrat krásnou kuchyni za přijatelnou cenu? Jaké materiály vybrat, aby vypadali co nejdéle atraktivně při nízké náročnosti na údržbu? Pojďme se podívat na důležité informace z oblasti materiálů používaných na současné kuchyňské linky.

Jaké vybrat kování oken a dveří?

Jaké vybrat kování oken a dveří?

Kování je součást oken a dveří, která má klíčový vliv zejména na bezpečnostní funkci. Některé výrobky charakterizuje dokonalá propracovanost kování, která přispívá ke znemožnění vstupu nežádoucích osob. Moderní systémy kování integrují několik ochranných prvků, které zastaví všechny nežádoucí hosty a stanou se nepřekonatelnou překážkou.

Křídlové nebo posuvné brány?

Křídlové nebo posuvné brány?

Jak připravit základ pro bránu? Zvolit bránu křídlovou či posuvnou a proč? Nainstalovat si pohon brány sami, nebo tuto práci svěřit odborníkovi? Upozorníme vás na nutný soulad typu brány a použitého materiálu s oplocením i celým pozemkem a stavbami na něm. Brána musí být součástí celku, nemá jen funkční vlastnosti, nezapomínejte proto na architekturu, design a výtvarné detaily.

Jak pečovat v zimě o pokojové rostliny?

Jak pečovat v zimě o pokojové rostliny?

Věděli jste, že pokojové rostliny v zimě odpočívají a nabírají sílu a energii na období vegetace? Právě zima je pro ně obdobím klidu. Pokud tento klid podceníte a staráte se o rostliny nesprávně, brzy se může stát, že rostliny začnou chřadnout. Mohou mít totiž něčeho nadbytek nebo naopak nedostatek. Přitom někdy stačí jenom rostlinu přesunout na jiné stanoviště nebo snížit zálivku. Držte se základním pravidlem: V zimě více světla a vody raději méně nežli více.

Nejmenší kotel Viessmann na trhu

Nejmenší kotel Viessmann na trhu

S obnovou výrobního programu jsme začali již v dubnu, kdy jsme na náš trh přinesli nový nástěnný nízkoteplotní kotel Vitopend 100 - W, typ WH1B. Dostupný je jako topný nebo kombinovaný kotel. Uživatelsky přátelská regulace s diagnostickým systémem zajišťuje jednoduchou obsluhu. Osvědčený výkonový rozsah 10,5 až 24 kW zůstal zachovaný z předcházející generace kotle Vitopend 100. Nejnápadnější změnou je zmenšení všech rozměrů.

Výhody korkové podlahy

Výhody korkové podlahy

Korkové podlahy se vyznačují především příjemným a nehlučným nášlapem. Na podklad se lepí a získávají tak nejen vysokou kompaktnost, ale zvyšují i kročejový komfort chůze. Korkové podlahy se uplatní také všude tam, kde je snaha o vytvoření antialergického prostředí. Jejich výhodou oproti plovoucím systémům je možnost přesného zařezávání (např. kolem dveřních rámů, trubek od topení, nábytku), a možnost lepení ve velkých plochách bez dodržování dilatačních spár a podstatně delší životnost. Jaké jsou jejich další přednosti?

Trubkové pohony Becker

Trubkové pohony Becker

Po sladkém probuzení váš drahý protějšek připravil snídani přímo do postele. Společnému lenošení ve dvou chybí jen jeden malý detail – pohled na modrou oblohu a sluneční paprsky, které by prosvětlily pokoj plný pohody. Řešení? I v tomto případě existuje; jednoduše sáhnete na noční stolek pro ovladač a žaluzie v tu ránu z oken zmizí.

Reklama