ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Články, rady, tipy a návody - stránka 511

Exteriér Interiér Specialisté Stavební firmy, služby a řemesla Stavební materiály Stroje, nářadí Tiskové zprávy Hobby Zobrazit další kategorie
Daň z pozemků

Daň z pozemků

My se teď budeme konkrétně zabývat daní z pozemků. Povinnost platit tuto daň vzniká na základě vlastnického nebo uživatelského vztahu k majetku. Její úhrada je opravdu povinná, to znamená, že se nebere žádný ohled na vaše příjmy. V praxi to znamená, že i kdybyste dokázali, že jste ve skutečnosti chudí jak kostelní myš, zaplatit prostě musíte.

Kuchyně pro život stvořené...

Kuchyně pro život stvořené...

Již 60 let dodává rodinná firma Schüller do domácností kuchyňské vybavení, zaručující světovou kvalitu. Kuchyňské elementy jsou precizně zpracované plně funkční, spolehlivé. Jsou vyrobeny zcela novu technologií, v několika designech. Jedná se o barevné provedení, klasický styl, v neposlední řadě o provedení masivní. Servis, který Vám nabízíme začíná u nás již první konzultací s našimi proškolenými pracovníky, dále pokračuje zpracováním prostorového a půdorysového návrhu na PC, kompletní cenovou kalkulací až pro dopravu a montáž včetně vestavených spotřebičů. Velikou výhodou našeho kuchyňského studia je možnost výběru spotřebičů z řad známých světových značek jako jsou: MIELE, SIEMENS, BOSCH, LIEBHERR, AEG.....

Sucho a naše zahrádka

Sucho a naše zahrádka

Při vysokých teplotách, které přesahují tropickou třicítku, potřebují rostliny vodu. Z nebe ale nic nespadne a tak je to na nás. V podstatě máme dvě možnosti, kde blahodárnou tekutinu získat. Buď využijeme veřejný vodovod nebo vezmeme vodu z vlastního zdroje. Bohužel, tak jednoduché to- vzhledem k okolnostem- není.

Bojujeme s plísní

Bojujeme s plísní

Zjištění plísní v domě nebo v bytě signalizuje velké problémy. Dělat mrtvého brouka se v tomto případě nevyplácí.
Zamaskování plesnivých fleků nábytkem není nejšťastnějším řešením. Nejenom, že se plísně nezbavíme (naopak bude se hezky v klidu množit). A vy riskujete zdraví všech členů rodiny.
Plísně způsobují celou řadu nepříjemných onemocnění. Počínaje alergiemi a konče, v extrémních případech, i otravou. Proto je velmi důležité začít s plísní bojovat už při prvních problémech.

Nekvalitní židle značí pro dítě katastrofu

Nekvalitní židle značí pro dítě katastrofu

Vysoká dětská židle patří mezi nábytek, který se ve Vaší domácnosti zdrží jen omezenou dobu. Tedy, tak dlouho, než nám ratolesti vyrostou.
Při výběru dětské vysoké židle bychom měli být velice opatrní. Nekvalitní židle znamená pro Vaše dítě velké nebezpečí. Bohužel na trhu se takové výrobky běžně objevují. Jak je poznat?

Kapky v okapech- III. díl

Kapky v okapech- III. díl

V minulém díle jsme si představili nejpoužívanější materiály na okapové systémy. Teď je na řadě seznámit se s problémy, které vás mohou potkat. Mezi ty nejznámější patří koroze a zmrzlá voda. Pojďme si tedy říct, jak na ně!

Kapky v okapech - II. díl

Kapky v okapech - II. díl

Nejvíce oblíbené jsou okapy z pozinkovaného ocelového plechu. Tento druh však nevydrží dlouho lesklý, velice brzy zoxiduje a jeho barva se změní na šedou. Musí se tedy opatřit ochranným nátěrem a to nejen z estetických důvodů ale i kvůli zvýšení trvanlivosti. Používají se syntetické barvy a nově i barvy ředitelné vodou. I přes tuto ochranu není takový okap „nesmrtelný“. Jeho životnost se pohybuje mezi 15 až 25 lety. Po této době je nutné okap vyměnit. Výjimku tvoří okapové systémy chráněné plastem. Ty mají vysokou životnost a nemusí se ani natírat.

Kapky v okapech- I. díl

Kapky v okapech- I. díl

Okap je velice důležitý. Když prší, odvádí vodu mimo stavbu. Když okap mít nebudete, nebo bude nekvalitní, dostane se vám voda do základů stavby. A to potom znamená jediné – podmáčení. Při výběru okapového systému musíte mít na paměti několik kritérií. Za prvé jeho dimenzování musí odpovídat ploše střechy a četnosti srážek. Výběr materiálu pak záleží na vašem vkusu a také, samozřejmě, na financích. Než ale přejdeme k podrobnostem, pojďme si okapový systém nejdříve představit.

Krásný, zelený trávník. Jak ho dosáhnout?

Krásný, zelený trávník. Jak ho dosáhnout?

Dostát dnešnímu trendu a osázet zahradu pestrou škálou domácích i exotických dřevin je určitě nelehká věc. Nicméně dokázat obklopit jejich záhony dokonalým trávníkem je úkol neméně nesnadný. Abychom mohli být se svým počínáním v budoucnu spokojeni, měli bychom si nejprve ujasnit několik zásad pro správné založení travnaté plochy.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu II.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu II.

Znáte všechny druhy travních sekaček?
Jestli váháte, která z nich je ta pravá pro vaší domácnost, nabízíme vám přehled a podrobné informace o jejich funkčnosti, výhodách i nevýhodách a hlavně využití.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu I.

Krátký letní sestřih pro vaši zahradu I.

V této rubrice jsme již před časem uvedli článek na toto téma. Rád bych jej nyní doplnil o některé poznatky o sekačkách a zaměřil se spíše na technickou stránku věci.

Světla v letní zahradě

Světla v letní zahradě

K tomu, abyste navodili tu správnou romantickou atmosféru stačí trocha fantazie. Samozřejmě, můžete zvolit náročněji řemeslně zpracovaný svícen nebo lucernu, ale můžete si i trochu zaimprovizovat. Pojďme si teď svícny a lucerny blíže představit.

Co s sebou přináší prodej nemovitosti?

Co s sebou přináší prodej nemovitosti?

Rozhodneme-li se, koupit či prodat jakoukoli nemovitost, měli bychom se předem seznámit se specifikami prodeje a povinnostmi vyplývajícími z nabývání vlastnictví k nemovitostem. Vlastní prodej máme možnost realizovat vlastními silami pomocí inzerce nebo využijeme služeb realitní kanceláře, která nám za sjednanou provizi prodej zprostředkuje a mnohé ulehčí.

Živelní pojištění

Živelní pojištění

Není to tak dávno, co nám příroda ukázala svou sílu. Těžko dokážeme zapomenout na dny bezmoci, kdy jsme se dívali, jak povodeň bere lidem všechno co měli. Bohužel, musíme si zvyknout, že čas od času nás příroda „překvapí“ záplavami nebo vichřicí. Otázkou je, jestli se dají škody způsobené těmito živly nějakým způsobem zmírnit? Náplastí může být pojištění, konkrétně živelní.

Reklama