Sdílet
 

Pozitivní efekty ekonomické recese

Datum vydání: 19.04.2010 | autor:
Situace se během posledních dní výrazně změnila ve prospěch klientů a to nejenom v podobě snižování úrokových sazeb, ale hned z několika dalších důvodů. Na začátku dubna došlo ke snížení úrokových sazeb u více než poloviny bank, ale rovněž byly zahájeny akční nabídky (zpracování hypotéky bez poplatku, atd.).
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Byla představena hypotéka Raiffeisenbank s principem tzv. offsetu, tedy započtení zůstatku na spořícím účtu oproti výši hypotéky, kde je výhodou úročení právě pouze rozdílu mezi výší hypotéky a zůstatkem na spořícím účtu klienta.

UniCredit Bank přišla s variabilní hypotékou, jejíž sazba je pod hranicí 4% a doplnila tak Oberbaku a mBanku, které tyto variabilní sazby již pár let poskytují. Hypoteční financování v letošním roce přináší více možností pro klienta, kvalitativně se posouvá výše v možnostech výběru typu úrokové sazby a možných kombinacích. Kombinace hypotéky se spořícím účtem (offset), kombinace hypotéky se stavebním spořením a úvěrem ze stavebního spoření, kombinace s pojištěním na různá rizika. To je jen malý výčet možných řešení, které zjednodušeně řečeno přineslo období ekonomické recese.

Banky začaly v letošním roce přicházet s inovacemi a spolu se snižováním úrokových sazeb se vytváří nutný základ pro oživení financování bydlení, které v tom optimistickém výhledu může přijít ještě letos. Může, ale nemusí. Neboť hlavním faktorem oživení je předpoklad oživení ekonomiky a zastavení negativního vývoje nezaměstnanosti.
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Ilustrační foto (www.shutterstock.com)
Z pohledu makroekonoma je zatím zataženo, nicméně z pohledu klienta přichází letos s velmi vysokou pravděpodobností ten „zlatý moment“ výhodnosti pro nákup nemovitosti. Tedy, ceny nemovitostí jsou na bodu stagnace a vyplatí se kupovat a ten druhý podstatný fakt je, že cena financování je letos (a bude, jak to tak vypadá) velmi příznivá. Ať už se jedná o hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření.

Klientům tedy doporučujeme dvě velmi podstatné věci. Za prvé v oblasti nemovitostí vyhledat seriózního realitního makléře a pro financování mít kvalitního hypotečního profesionála. Náročnost na kvalitní řešení v oblasti financování bydlení se za poslední dva roky mnohonásobně zvýšila a pro klienta je dnes velkou výhodou pokud vyhledá pomoc specializovaného odborníka.

Jedním z pozitivních efektů ekonomické recese je zvýšení nároků na kvalitu v oblasti poradenství financování bydlení, a to je dobře pro klienta, ať už je trh v rozkvětu či v recesi. Víme z naší zkušenosti, že do oblasti vzdělávání musíme jako specializovaní hypoteční makléři investovat mnohem více času a prostředků než před dvěma roky. Je to však v zájmu naší specializace a především v zájmu klienta.

Zdroj: banky, GOLEM FINANCE s.r.o.
GOLEM FINANCE s.r.o.

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Letos nebude refinancováno více než 7000 hypotékLetos nebude refinancováno více než 7000 hypoték

  Spekulace, že refinancování hypoték zvýší celkový počet letos poskytnutých hypoték, se ukázaly být nereálné. Očekávalo se, že bude refinancovaná každá 4. hypotéka, nakonec však jejich celkový počet nepřekročí 7.000. Letos…

 • Úvěry stavební spořitelny WüstenrotÚvěry stavební spořitelny Wüstenrot

  Nejvhodnější úvěr vám vždy vybere finanční poradce, který vám také vysvětlí, jakými dokumenty je třeba žádost o úvěr doložit. A na co všechno Wüstenrot úvěry poskytuje?

 • Nechte si poraditNechte si poradit

  Přemýšlíte o koupi, výstavbě nebo rekonstrukci nemovitosti a nevíte, jaké financování Vašeho záměru by bylo nejvýhodnější?
  Není divu, dnešní finanční trh nabízí velmi široký výběr nejrůznějších typů úvěrů…

Diskuze na téma "Pozitivní efekty ekonomické recese"

Buďte první a napište komentář k  "Pozitivní efekty ekonomické recese"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE