Sdílet
 

Úrokové sazby jen tak neporostou

Datum vydání: 10.08.2010 | autor:
Minulý týden ponechala bankovní rada ČNB základní úrokovou sazbu na historickém minimu 0,75%. Její dlouhodobý vývoj můžete vidět zeleně na našem grafu. To je dobrý předpoklad pro to, aby i bankéři pokračovali v politice nízkých úrokových sazeb u hypoték, které mají na rodinný rozpočet největší dopad. V první polovině tohoto roku předpovídali bankéři růst úrokových sazeb už tento podzim.
Foto: ČESKÉSTAVBY.cz
Foto: ČESKÉSTAVBY.cz
Jsme toho názoru, že růst sazeb ve druhé polovině roku by neměl být na pořadu dne. Nový guvernér ČNB Miroslav Singer potvrdil rovněž očekávání setrvání nízkých úrokových sazeb ve druhé polovině roku. Minimální úroková sazba u hypoték se tak přiblížila u pětileté fixace, hypotéky do 70% hodnoty nemovitosti, k hranici 4%. Takto levné hypotéky byly naposledy v roce 2006 a začátkem roku 2007, kdy vrcholil hypoteční boom (viz náš graf). To je dobrá zpráva pro všechny váhající klienty, kteří mají stabilní zdroje příjmů a chtějí si pořídit vlastní bydlení.

Jelikož ceny nemovitostí se drží nízko a je možné skutečně vyjednat zajímavé slevy z ceny, je zlatý moment nákupu nemovitosti skutečně zde. To, co jsme očekávali začátkem tohoto roku, se naplnilo. Bydlení se ve druhé polovině tohoto roku stane nejdostupnější za poslední čtyři roky a této příležitosti je vhodné využít. Nebude trvat věčně, i když naše prognóza pro první čtvrtletí roku 2011 je rovněž příznivá, nemáme nikdo jistotu, co se bude dít. Věřme, že stabilní prostředí nízkých úrokových sazeb vydrží co nejdéle.
Zdroj: Banky, ČNB, GOLEM FINANCE s.r.o.
Zdroj: Banky, ČNB, GOLEM FINANCE s.r.o.
GOLEM FINANCE s.r.o.

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Letos nebude refinancováno více než 7000 hypotékLetos nebude refinancováno více než 7000 hypoték

  Spekulace, že refinancování hypoték zvýší celkový počet letos poskytnutých hypoték, se ukázaly být nereálné. Očekávalo se, že bude refinancovaná každá 4. hypotéka, nakonec však jejich celkový počet nepřekročí 7.000. Letos…

 • Úvěry stavební spořitelny WüstenrotÚvěry stavební spořitelny Wüstenrot

  Nejvhodnější úvěr vám vždy vybere finanční poradce, který vám také vysvětlí, jakými dokumenty je třeba žádost o úvěr doložit. A na co všechno Wüstenrot úvěry poskytuje?

 • Nechte si poraditNechte si poradit

  Přemýšlíte o koupi, výstavbě nebo rekonstrukci nemovitosti a nevíte, jaké financování Vašeho záměru by bylo nejvýhodnější?
  Není divu, dnešní finanční trh nabízí velmi široký výběr nejrůznějších typů úvěrů…

Diskuze na téma "Úrokové sazby jen tak neporostou"

Buďte první a napište komentář k  "Úrokové sazby jen tak neporostou"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE