Využití pneumatik v zahradě (Foto: Shutterstock) Zobrazit fotky zobrazit 12 fotek

Právě jste přezuli na letní pneumatiky a zjistili jste, že ty zimní už jsou na vyhození? Tak je rozhodně nevyhazujte. Možností jejich znovu využití se najde hned několik, budou vám tak sloužit ještě pěkných pár let a navíc ulevíte planetě od další hromady odpadu.

Díky svým vlastnostem se staré pneumatiky využívají na dětský hřištích, dá se z nich totiž postavit spousta atrakcí pro děti. Například houpačky. Jednoduchá houpačka vznikne přepůlením pneumatiky, na kterou se připevní kus nalakovaného prkna a držadlo. Gumy pak můžete natřít, aby vypadaly veseleji. Celé pneumatiky jsou často k vidění zavěšené na stromě provazem nebo řetězem. Vzniknout tak houpačky pro větší děti.

Na zahradě z nich můžete vyrobit jednoduché prolézačky, když se přidá trochu barev, děti budou nadšené. Výborné je, že jsou pneumatiky bezpečné. Dítě se o ně nemá jak škrábnout a když na nějakou spadne, nic se mu nestane. Nadrcené pneumatiky se často využívají na venkovních hřištích, kde pomáhají děti ochránit před pádem.

Vyrobit se z nich dají i nejrůznější dekorace do zahrady, stačí vám k tomu trochu fantazie a pár barviček. Můžete tak pro své děti vyrobit celý park plný zvířátek nebo třeba aut na hraní a prolézání. 

Ze starých pneumatik také velmi snadno vytvoříte pohodlné a originální sezení na zahradě nebo i v interiéru. Záleží jen na vás, jaké barvy zvolíte. Vrch pneumatiky se buď vyplete provazem, nebo se na něj přilepí deska s polstrováním, aby bylo sezení pohodlné. K výrobě opěrky pak můžete využít zase pneumatiku, nebo jiný materiál, který máte zrovna po ruce. 

Dekorací do zahrady se dá vytvořit celá řada. Co takové květináče? Pneumatiky různých barev naskládané na sobě a z nich vyrůstající záplava květů. Nebo mohou být zavěšené na zdi. Vytvoříte tak originální dekoraci vaší zahrady a domu, navíc jsou velmi odolně povětrnostním podmínkám.

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com