Pokoj pro teenagera se od toho dětského zásadně liší (Foto: Shutterstock) Zobrazit fotky zobrazit 6 fotek

Odrostlo už vaše dítko kostičkám, autíčkům a panenkám. Začíná prosazovat svoje názory a svoji osobnost. Ať už se to týká oblékání, hudby nebo vzhledu jeho vlastního pokoje. Jistě už nebude chtít trávit čas v dětském pokojíčku plném plyšových zvířátek a veselých obrázků na stěnách. Inspirujte se, jak proměnit dětský pokojíček v pokoj pro teenagera. 

Společně s věkem roste i potřeba osobního prostoru, kde mohou vyjádřit své pocity a myšlenky. Dopřejte jim proto originální prvek, kterým se odliší od rodičů. Ať už to budou grafity na stěnách, nebo plakáty oblíbených kapel, respektujte jeho názor.

Pokoj náctiletého musí sloužit hned k několika účelům. Ten hlavní je samozřejmě spánek a odpočinek, protože mladí potřebuji ke svému vývoji opravdu hodně spánku.

Pokoj je také místem, kam si mohou děti zvát své přátelé. Potřebují mít proto více sedacího prostoru. Doplňte pokoj sedacími vaky, polštáři nebo malým gaučem, který může sloužit i jako lůžko pro přespání.

V neposlední řadě, by měl pokoj sloužit ke studiu a přípravě do školy. Správný pracovní stůl a židle jsou tedy jeho nezbytným vybavením. Nezapomeňte na dostatek úložného prostoru, aby se toho co nejméně válelo po zemi a lépe se udržoval pořádek. Málokterý teenager se totiž vyžívá v úklidu.

Pokud ještě máte romantické představy o pokojíčku svého milovaného syna či dcery, raději je zahoďte, stejně si to udělají po svém. Raději je zkuste pouze nasměrovat, aby jejich pokoj splňoval alespoň základní funkce. 

 

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com