Sdílet
 

Plastové, dřevohliníkové, nebo plasthliníkové okno?

Datum vydání: 31.07.2013 | autor:

Plastová, plasthliníková (plastové profily s hliníkovým opláštěním) a dřevohliníková (okna z dřevěných lepených hranolů s hliníkovým opláštěním) okna Internorm rakouského výrobce Internorm jsou nabízena v mnoha verzích a ve vysoké kvalitě. Jsou vhodná pro nízkoenergetické i pasivní domy.

Dřevohliníková okna Internorm Dřevohliníková okna Internorm
Dřevohliníková okna Internorm

Jaká okna?

Při výběru oken je vždy důležité, kam se okna budou montovat, o jakou budovu a její typ jde, k čemu slouží. Nejprodávanějšími jsou dnes okna plastová, jsou nenáročná, cenově dostupná, mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti a nevyžadují téměř žádnou údržbu. Z vnější i vnitřní strany přitom mohou na svém povrchu třeba imitovat dřevo díky speciálním fóliím.

Dřevěná okna z lepených dřevěných hranolů (takzvaná Eurookna) dnes nahrazují džívější dřevěná okna z masivního řeziva, byť se i tento typ oken stále vyrábí, obzvláště pro pámátkové zóny. Životnost dřevěných oken je vyšší než plastových, okna jsou pevná, dýchají, ovšem výborně izolují teplo i hluk – dřevo je výborný izolant. Výběr dřevin a dekorů je široký. Ovšem teprve při povrchové úpravě z vnější strany hliníkem se zvyšuje odolnost a životnost dřevěných oken na maximum – hovoříme právě o oknech dřevohliníkových. Velmi oblíbená a luxusní dřevohliníková okna jsou extrémně pevná, mají nízké nároky na údržbu, jsou odolná vůči povětrnostním vlivům a jejich vzhled je velice moderní. Stejně tak ale zvyšuje hliník životnostoken plastových a zlepšuje i jejich vzhled, hovoříme o oknech plasthliníkových.
Plasthliníková okna Plasthliníková okna
Plasthliníková okna
Plasthliníková okna Plasthliníková okna
Plasthliníková okna
Plasthliníková okna Internorm Plasthliníková okna Internorm
Plasthliníková okna Internorm

Součinitel prostupu tepla

Hodnota součinitele prostupu tepla oknem (rámem, zasklením a celým oknem) rozhoduje zásadně o výběru vhodných oken. Už dnes je s ohledem na budoucnost vhodné dosáhnout co nejlepší hodnoty součinitele prostupu tepla U (jednotkou je W/m2.K). Čím nižší je hodnota tohoto součinitele, tím lépe okna izolují teplo. Požadovaná je dnes minimální hodnota součinitele rostupu tepla U pro nová okna 1,7 (W/m2.K) a doporučená je hodnota alespoň 1,2 (W/m2.K). Ovšem ani tato hodnota není nijak výrazně dobrá. U nízkoenergetických domů je doporučováno U v rozmezí 1,0 až 0,8 a u pasivních domů od 0,8 do 0,5 (W/m2.K). A tyto hodnoty odpovídají současným výrobním a technologickým možnostem. A pozor, běžný výrobce uvádí pouze hodnotu U zasklení, ovšem nás by měla zajímat hodnota U celého okna včetně profilu. To však neznamená, že kvalitní zasklení není klíčem k dokonalé tepelné izolaci okna, ba naopak. Je třeba okna vybavit kvalitním izolačním sklem s vloženou PES folií mezi skla, nebo by mělo jít již přímo o izolační trojsklo. Vždy je doporučeno vyžádat si technickou dokumentaci vybíraných oken.
Plastová okna Plastová okna
Plastová okna
Plastová okna Plastová okna
Plastová okna
STUDIO Internorm STUDIO Internorm
STUDIO Internorm

Okna a dveře STUDIO

Okna a dveře STUDIO se vyznačují jednoduchými liniemi, které mnohdy působí až strohým dojmem. Tento styl se výborně hodí do minimalistických staveb, které jsou v moderní architektuře velice úspěšné. Okna a dveře STUDIO se vyznačují plošně lícujícím systémem, zcela zapuštěnými rámy do fasády a velkými a pohledově dominantními plochami zasklení. Lze je pořídit v provedení dřevohliníkovém, plasthliníkovém, nebo plastovém a vyšší řady jsou certifikovány pro instalaci do nízkoenergetických a pasivních domů.
HOME PURE Internorm HOME PURE Internorm
HOME PURE Internorm

Okna a vdeře HOME PURE

I okna a dveře HOME PURE jsou vhodná pro minimalistickou architekturu, čili jde o jednoduchý styl pododobný výrobní řadě STUDIO. Opět je můžeme pořídit v provedení plastovém, dřevohliníkovém a plasthliníkovém.
HOME SOFT Internorm HOME SOFT Internorm
HOME SOFT Internorm

Okna a dveře HOME SOFT

Tento styl je „ušitý“ pro domy, ze kterých má přímo zářit atmosféra malebných rodinných domů klasického „střihu.“ Jsou pro něj typické harmonické, zaoblené tvary. Opět v provedení dřevohliník, plasthliník a plast. A vyšší řady jsou opatřené certifikáty pro pasivní a nízkoenergetické domy.
AMBIENTE Internorm AMBIENTE Internorm
AMBIENTE Internorm

Okna a dveře AMBIENTE

I tato okna a dveře jsou ideální pro příznivce tradičního stylu. Hodí se do starších venkovský domů, nebo domů nových, jejichž architektura kopíruje tradiční styl. Instalací oken tohoto stylu budete nadšeni, jelikož jej v tomto případě spojíte s kvalitou oken Internorm. Opět v provedení dřevohliníkovém, plasthliníkovém a plastovém a vyšší řady jsou vybavené certifikáty pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Zdroj: www.abinterier.cz
AB interier concept s.r.o.

AB interier concept s.r.o.

Plzeň, Jižní Předměstí, Čelakovského 2875/9, 30100
Tel: 775 703 845
Web: http://www.abinterier.cz
E-mail: abinterier@abinterier.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

AB interier concept s.r.o.

Plzeň, Jižní Předměstí, Čelakovského 2875/9, 30100
Tel: 775 703 845
Tel: 603 465 720
Tel: 733 708 583
Web: http://www.abinterier.cz
E-mail: abinterier@abinterier.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak větrat oknyJak větrat okny

  Inspirujte se větráním v oknech, které zajistí výměnu vzduchu, aniž by bylo třeba otevírat okenní křídla. Okna jsou přitom dokonale těsná.

 • Kudy z bytu uniká teploKudy z bytu uniká teplo

  Letošní zima nás svými mrazy potrápila. Pokud vás chladné počasí zaskočilo, ale stále váháte, zda by se vyplatilo vyměnit stará okna za nová s lepší izolací, projděte si pár informací, které vám mohou pomoci.

 • Novinky ve značkových oknech a dveříchNovinky ve značkových oknech a dveřích

  Společnost ALU.PLAST rozšiřuje výrobu, nabízí akční ceny a žhavou novinkou jsou parapety v barvě anthrazitgrau.

Diskuze na téma "Plastové, dřevohliníkové, nebo plasthliníkové okno?"

Buďte první a napište komentář k  "Plastové, dřevohliníkové, nebo plasthliníkové okno?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE