Proč foukanou minerální izolaci

Foukaná minerální vata je jedním z typů foukaných izolací. Izoluje účinně nejen teplo, ale i hluk, provedení foukané izolace je rychlé a izolovaný prostor je minerální vatou vyplněn dokonale – materiál se dostane do každé skuliny. Tato izolace je ideální například pro dutiny trámových stropů, izolace pod pultovou střechou, izolace vazníkových konstrukcí a izolace jiných těžko přístupných míst. Hodí se především k zateplování starších domů, kde by se musely střešní konstrukce při zateplování složitě rozebírat, ovšem foukanou izolací zateplíme i střechy a stropy novostaveb, hal, administrativních a jiných budov. 

Vlastnosti minerální vlny

Minerální vlna je vyráběna z vláken minerálního původu a podle hlavní suroviny, ze které se vyrábí, můžeme zateplovat minerální vlnou kamennou a nebo skelnou. Kamenná minerální vlna je sopečného původu – vyrábí se z čediče (+ z diabasu a vysokopecní strusky, které se smíchávají s připraveným recyklátem z minerálních vláken pojeným cementovým pojivem) a proto se také používá výraz čedičová izolace (případně kamenná vata a kamenná vlna). Minerální izolace je nehořlavá, nenasákavá, odolává hlodavcům (nechutná jim), ale i hnilobám a plísním a neslehává. Zateplování foukanou minerální vlnou je rychlé a levné a nevzniká při něm odpad. Materiál je lehký a prodyšný, propouští vlhkost z domu, je zdravotně nezávadný a minimálně zatěžuje stavební konstrukce. K výrobě skelné minerální izolace se pro změnu používá písek a sklo. Podíl recyklovaného skla se stále zvyšuje a výrobci dnes běžně uvádějí až 80% podíl střepů.

Vyrobená minerální vlna se nakonec upravuje na požadované rozměry a vzniklé desky nebo role se balí. Pro potřeby foukané minerální izolace se však materiál rozmělňuje.

Hlavní výhody foukané minerální izolace

 • Nehořlavá izolace
 • Nesléhává
 • Nenasáká vodu
 • Izolace odolná vůči hlodavcům, hnilobám a plísním
 • Rychlá realizace izolace
 • Dokonalé pokrytí celé plochy
 • Bezodpadová technologie
 • Nejlepší cena

Aplikace foukané minerální izolace

Foukaná izolace je aplikována na místo určení (do dutin či na volné plochy) tlakovým 'foukáním' pomocí foukacího stroje, čili pneumaticky. Materiál se aplikuje v rozmělněném stavu, čímž dochází k výbornému krytí na všech místech, vyplní se všechny dutiny a vznikne kompaktní tvar nafoukané izolace jako celku. K přístupu přitom stačí jen malý otvor a foukají-li se dutiny, není ani třeba vyklízet půdu. Doporučuje se použít foukanou minerální izolaci v tloušťce 18 až 25 cm pro izolace stropů, někdy je ale třeba i tloušťka 30 cm a více. Na úsporách za vytápění se investice do tohoto izolantu vrátí již za 4 až 5 let.

Foukaná minerální izolace IZOSPOL Granulát

Systém IZOSPOL Granulát nepředstavuje jen minerální izolaci, ale i odborné poradenství a další služby. Minerální izolace je foukaná hadicí přímo z nákladního vozu na místo určení. Systém IZOSPOL Granulát zahrnuje odbornou prohlídku objektu, kontrolu stávajícího zateplení a návrh zateplení objektu foukanou izolací. Minerální izolace IZOSPOL Granulát je vyráběna jen z kvalitního materiálu, izolace se na místě určení provádí za plného provozu a obvykle netrvá déle jak 5 - 6 hodin. Nevzniká přitom žádný odpad a nepořádek.
 • Léty prověřený produkt (12 let praxe a více jak 3000 zateplených objektů)
 • Rychlá návratnost investice do izolace (4-5 let)
 • Realizace obvykle netrvá déle než 4-6 hodin
 • Izolujeme za plného chodu domácnosti a po realizaci zůstává objekt čistý
 • Půdu není třeba vyklízet, k realizaci postačí několik otvorů napříč trámy
 • IZOSPOL Granulát lze foukat i na volnou plochu s možností montáže nové pochozí podlahy (z OSB desek, dřevěných prken atd.)
 • Izolaci lze foukat do vzdáleností až 130 m od stroje a do výšky více jak 28 m

Foukaná minerální izolace IZOSPOL Granulát ECO

IZOSPOL Granulát ECO je nová minerální izolace, která je vyráběna s důrazem na ekologii. Celý systém izolování byl zdokonalen s ohledem na nové poznatky v oblasti ekologie, proto upozorňuje označení ECO na vysoký ekologický standard - ekologickou výrobu, nižší prašnost a eliminaci zápachu. Při výrobě izolace IZOSPOL Granulát ECO je dosahováno nízké energetické náročnosti a prašnosti. Tato izolace je též příjemnější na dotyk.

Aktuální zimní AKCE: Při objednání minerální izolace IZOSPOL do konce března získáte na materiál záruku 10 let.