Sdílet
 

Potřebujete si půjčit jeřáb?

Datum vydání: 30.07.2008 | autor:
Jeřáby jsou stroje s fascinující siluetou, které dávají stavařské práci nové možnosti. Hlavně poměrně rychlé a přesné manipulace s těžkými břemeny umožňují rychlejší průběh práce na stavbě. Právě tyto výhody jsou pádnými argumenty pro použití jeřábu. Problematičtějším hlediskem se stávají jejich parametry a hlavně cena. Pokud i přesto potřebujeme jeřáb na stavbě využít – máme další možnost: navštívit půjčovnu jeřábů a poradit se s odborníky.
Foto Jiří Dvořák - MONTY
Foto Jiří Dvořák - MONTY
Optimální řešení pro stavbu vysokých budov nabízí věžové jeřáby. Využívají se jednak pro stavbu průmyslových budov, ale běžně pomáhají i na stavbě obytných objektů. Jejich využití je jasné, mohou zdvihat těžká břemena, díky snadné manipulaci je však mohou i přesně přemístit.

Začínáme…

Pokud budeme potřebovat použít jeřáb z půjčovny, pak proces běžně probíhá následujícím způsobem. Prvním krokem je návštěva odborníků z půjčovny, kteří s námi konzultují výběr typu jeřábu a také umístění stroje. Právě umístění může být limitující, pokud zde není dostatek prostoru pro nasazení jeřábu, možnost vjezdu s nákladním autem pro přepravu jeřábu nebo například nemožnost přístupu k elektrickému proudu. Posledním a velice důležitým krokem plánování je zpracování cenové nabídky, kterou nám příslušná firma předloží.

Charakteristika stavebního věžového jeřábu MB 1030.1

Tento pojízdný jeřáb má otočnou věž a výložník o délce až 32 metrů. Výška zdvihu je 16 metrů se zasunutou a 28 metrů s vysunutou věží. Nosnost na maximální vyložení je 3200 kg/32 m a 8000 kg/ 15,6 m (čtyřnásobný závěs).

Doba postavení jeřábu

Montáž i demontáž jeřábu je opět záležitostí odborníků. I u nás jsou k dostání technologicky propracované stroje prvotřídní kvality, které nabízí dokonalou stabilitu i za nepříznivých podmínek. Doba postavení – podobně jako doba rozebrání konstrukce po dokončení práce záleží na vnějších podmínkách. Na některých místech může jeřáb vyrůst už za jeden den, jinde – v komplikovanějším prostředí - to může trvat až jeden týden.

Servis a půjčovna - otázky a odpovědi…praktické informace

Pokud budete potřebovat víc informací, neváhejte a požádejte o další konzultace společnost MONTY - Jiří Dvořák. Firma provede servis i na vašem vlastním stavebním jeřábu včetně prodeje náhradních dílů.

Jiří Dvořák - MONTY

Komárovská 2100/16, 19300
Tel: 281 920 775
Web: http://www.volny.cz/monty.dvorak
E-mail: monty.dvorak@volny.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Jiří Dvořák - MONTY

Praha-Horní Počernice, Komárovská 2100/16, 19300
Tel: 281 920 775
Tel: 604 279 777
Mobil: 603 240 388
Web: http://www.volny.cz/monty.dvorak
E-mail: monty.dvorak@volny.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace o rozvoji jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  Dnes se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

Diskuze na téma "Potřebujete si půjčit jeřáb?"

Celkem komentářů: 1

Autojeřábnické práce Ústí nad Labem 23.05.2012, 00:07:20

http://katona.cz - Má někdo zkušensoti s touto firmou? Potřebuji nechat postavit halu a Katona se pronájem autojeřábů zabývá prý delší dobou. Aspoň se podívejte aby jste případně mohli napsat jestli Vám to něco neříká, či jiné info o této firmě. Jinak jsem slyšel zatím chválu…

Přidat nový komentář k  "Potřebujete si půjčit jeřáb?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE