
Dezinfekce větrání v paneláku od koronavirů
Je domácí karanténa opravdu účinná? Jaké nebezpečí číhá přímo u vás doma? Proč je důležité čištění vzduchotechniky?
Je domácí karanténa opravdu účinná? Jaké nebezpečí číhá přímo u vás doma? Proč je důležité čištění vzduchotechniky?
Voňavě, svěže a čistě vypráno již dávno není výsadou předražených pracích prášků s lákavým obalem. Stejného výsledku dosáhnete i ekologicky šetrným řešením a za zlomek ceny. Navíc, fakt, že se vyhnete „špatné“ chemii může pomoci vyřešit vaše případné kožní problémy (vyrážky, akné, ekzémy aj.).
Zápach, nalepené zbytky potravin, ušmudlané sklenice, to všechno někdy potrápilo mnoho majitelů myčky. Na vině bývá téměř vždy špatná údržba. Kvůli ní se nádobí myje ve své podstatě ve staré a špinavé vodě. Představíme, jak se o myčku starat, abyste nic z toho již nemuseli řešit.
K údržbě pračky mnoho lidí přistupuje podle hesla: „Co oči nevidí, srdce nebolí.“ Mnohá pečlivá hospodyňka si ani neuvědomuje, že na sobě ve své podstatě nosí špinavé prádlo. Na vině je špína, černá plíseň a vodní kámen, které číhají téměř v každé nečištěné pračce. Přinášíme návod, jak se těchto nepřátel zbavit a vyvarovat se zatuchlému zápachu z prádla.
Ochrana před nákazou koronaviru se teď skloňuje ve všech pádech. Protože hlavním doporučením je omezení sociálních kontaktů, obyvatelé bytovek a paneláků zpozorněli.
Zatímco koronavirus vzbuzuje paniku a z obchodů mizí veškeré desinfekční prostředky, my si v klidu doma vyrobíme desinfekční gel na ruce, který budeme moci nosit všude s sebou. Jak na to?
Co je vlastně tvrdost vody, co nám říká? Jde o ukazatel, který popisuje množství minerálních látek ve vodě. Největší zastoupení má přitom vápník (Ca), stopově pak Hořčík (Mg) a další prvky. A v zásadě jde opravdu především o vápník, čím větší obsah vápníku ve vodě tedy je, tím je voda tvrdší a tím větší je i výskyt vodního kamene.
Se skvrnami na dřevě se setkáváme nejčastěji v případě dřevěných podlahových krytin a z nich obzvláště těch, které mají malou odolnost vůči znečistění (např. poréznější podlahová prkna). Týkat se to však může i dřevěného nábytku, obložení apod. Jak skvrny ze dřeva odstranit?
Necelé dva měsíce zbývají do velkého jarního úklidu celého Česko. A že se toho po zimě každý rok ukáže. I když o množství odpadu ukrývajícím se pod sněhem letos zrovna příliš hovořit nemůžeme. Mnoho sněhu nenapadlo a to ještě jen někde. Ovšem odpadu nám napadne v přírodě, parcích a v ulicích každoročně neskutečné množství. Bohužel.
Předně se matrace čistí dosti obtížně a nejlepší je v jejich případě prevence, tedy ochrana před znečištěním. Běžně se používají takzvané chrániče matrací, tedy silnější podložky pokládané pod prostěradlo, respektive tenoučké matrace, které se čistí mnohem snáze a lze je i prát.
Na pohled chladná a lesklá elegance příslušenství kuchyně z nerezu není zadarmo. Dokonalý vzhled si totiž žádá péči a údržbu. Jak ale „nerez“ správně čistit, aby nedošlo k jeho poškození? Samozřejmě, že citlivě a pečlivě. Poradíme vám pár triků, jak se bez větší námahy dobrat zářivého výsledku.
Reklamní hláška: „Vodní kámen, to je prevít…“ už celkem slušně zlidověla. Hlavně kvůli tomu, že je naprosto pravdivá a její platnost si můžete snadno ověřit poté, co se pokusíte svou koupelnu vycídit k dokonalému lesku, aby po vaší značné námaze vystoupily na povrch jen nevábné bílé skvrny. Co je špatně?
Nejen z krbu, ale i kamen, kachláků, pece a nebo kotle lze odstraňovat vychladlý popel i jinak než jen ručně pomocí lopatky a případně i smetáčku. Vlastně se nám nemusí popel ani vířit a my tak netvoříme v místnosti další prach. Stačí popel vysávat. Ovšem jakýmkoli vysavačem to nepůjde.
Říká se, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Někdy jich je však přespříliš a nacházíte je všude. Jak se jich snadno zbavit, pokud pokryjí vaši podlahu nebo ucpou odpad? To se dozvíte v následujícím článku.
Kožené sedací soupravy představují opravdový luxus, do kterého investujeme nemalé peníze. Ovšem o to více je třeba o tento luxusní nábytek správně pečovat, aby nám vydržel co nejdéle jako nový. Mezi koženými sedacími soupravami se nakonec vyskytují i žádané historické kousky, u nichž se vyplatí i renovace. Kvalitní kůže prostě neztrácí hodnotu.
Bydlení je především naší nejniternější záležitostí, své interiéry zařizujeme podle sebe, svého vkusu a potřeb. A pokud si nevíme rady, přizveme citlivé odborníky. Ovšem právě bydlení a stav domácnosti jsou i naší vizitkou. Podle čeho nás soudí naše návštěvy?
Ať už téměř jakýkoli kámen, jde o velice odolné materiály, ovšem i tyto materiály mají své mouchy. A aby přírodní kámen vydržel v pěkném stavu co nejdéle, musíme o něj správně pečovat.
Pokud máte vlastní studnu, jste vítězi a pokud je v ní stále kvalitní pitná voda, a to dokonce i za letních veder a déle trvajícího sucha, lze hovořit o výhře v loterii. Ovšem kvalita studniční vody není samozřejmá, je třeba o studnu pečovat (respektive o vodu ve studni) a pravidelně kontrolovat jakost studniční vody.
Oprášit kouzlo rodinných klenotů nebo antikvariátních kousků si žádá čas a trpělivost. Je nejlepší, když je provádíte osobně vy sami. Přeci jen, pro vás mají tu největší hodnotu, takže si jistě dáte záležet.
Věděli jste, že i koberce je možné impregnovat, čímž prodloužíme jejich životnost a usnadníme čištění? I nově zakoupené koberce jsou totiž již z výroby impregnované, je ale třeba po čase impregnovat znova.