Zahradní architektura jako z pravého dřeva Zobrazit fotky zobrazit 13 fotek

Pokud milujete přírodní dřevo, ovšem na venkovních plochách se vám v podobě dlažby, palisád a nebo venkovního schodiště příliš neosvědčilo, existují až překvapivě věrné imitace dřevěné venkovní architektury. Pergolu ani altán z nich nepostavíte, jsou z betonu, ovšem právě v podobě stabilní a odolné dlažby, venkovního schodiště a nebo palisád budou sloužit extrémně dlouho.

Linie dřeva

Dřevo je úžasný přírodní materiál, každý jeho kousek je vždy originál, a proto se jen tak neokouká. Dřevo navíc nevychází z módy a svým vzhledem zapadne prakticky kamkoli. Je jen třeba mít ho v oblibě, inklinovat k přírodě, ze které jsme vzešli, což by mělo být pro většinu z nás přirozené. Údržba dřeva je ale poměrně náročná a špatná péče společně s nepříznivými klimatickými podmínkami snižuje jeho životnost. A proto vznikla myšlenka nahradit dřevo jiným, bezúdržbovým materiálem. A následoval vývoj produktové řady Linie dřeva.

Stejný vzhled za méně peněz

Linie dřeva, to jsou betonové výrobky, které naprosto věrně imitují dřevěná prkna. Na pohled vůbec nerozeznáte, že nejde o dřevo, ale o kvalitní beton. Čili produktová řada Linie dřeva kloubí dohromady krásu dřeva s přednostmi betonových výrobků. Novou dlažbu, palisády a schodiště nemusíte mořit, lakovat, či jinak ošetřovat. Žádná hniloba, plísně či škůdci. A navíc oproti pravému masivnímu dřevu ještě ušetříte.

Imitace dubu a smrku

Nabízeny jsou imitace dubu a smrku, přičemž imitace smrku je nabízena pouze jako dlažba, ovšem v imitaci dubu si pořídíte i palisády a schodiště. Vzhled své zahrady tedy můžete zpestřit dokonalou náhražkou dřeva vyžadující naprosto minimální údržbu a vyznačující se skvělými vlastnostmi betonu včetně dlouhé životnosti.

Příjemný vzhled dřeva

Vzhled dřeva je velice příjemný pro oči a jen těžko najdete zahradu, ale i interiér, kam by se dřevo vyloženě nehodilo. Dřevo je navíc po tisíceletí oblíbený konstrukční a pohledový materiál.

Technologie litého betonu

Perfektně imitovaná dřevěná dlažba, palisády a schodiště se vyrábí speciální technologií litého betonu, která zahrnuje značný podíl ruční práce a lidského umu. A právě díky tomu vypadají tyto výrobky ve výsledku až neuvěřitelně věrně, skutečně k nerozeznání od opravdových dřevěných prken!

Vlastnosti betonových výrobků v imitaci dřeva

Jelikož jde i přes krásný vzhled dřeva o klasickou betonovou dlažbu, můžeme se spolehnout na její standardní vlastnosti: netečnost vůči mrazu i vysokým teplotám, velkou pevnost, odolnost proti mechanickému poškození a dlouhou životnost. Dlažba Linie dřeva vydrží mnohem déle než skutečné dřevo a přitom vkusně a elegantně doplní zahradu. Existuje přitom téměř nekonečná škála možností vzorů, jaké můžete pro svou novou dlažbu vymyslet.

Betonová prkna DUB

Betonová prkna DUB v dokonalé imitaci dřeva jsou vyráběna ve čtyřech délkách: 250, 500, 750 a 1000 mm. Jejich výška je jednotná 50 mm, stejně jako šířka 250 mm. Imitovaná dřevěná prkna jsou vyráběna speciální technologií, kdy je celoprobarvený beton lit do forem, což dodává betonovému výrobku unikátní vzhled dřeva. Barevné odstíny se mohou lišit od skutečnosti, proto je doporučeno prohlédnout si výrobky při konečném výběru, nikoli vycházet jen z fotografií. 

Betonová prkna SMRK

Betonová prkna SMRK jsou vyráběna ve dvou délkách: 450 a 900 mm. Jejich výška je jednotná 50 mm, stejně jako šířka 225 mm. Jinak pro ně platí to samé jako prkna DUB.

Schody DUB

Jsou místa, na která není vhodné především z hlediska životnosti a náročnosti na údržbu použít dřevo. Jedná se hlavně o venkovní prostory, které nejsou kryté a musí neustále odolávat klimatu. Pokud se však nechcete dřeva na své zahradě a terase vzdát a rádi byste měli právě dřevěné venkovní schody, využijte náhradní možnost - schody z betonu, které však naprosto věrně imitují vzhled dřeva.

Zahradní palisády DUB

Na první pohled rozhodně nepoznáte, že máte na zahradě betonové schody a že jste zahradní obrubníky a palisády nevyrobili ze dřeva, ale z betonu. I betonová palisáda vypadá jako skutečné dřevo. Betonové palisády v imitaci dřeva si můžete vybrat ve dvou odstínech - palisáda dub světlý nebo tmavý. K dispozici je výběr ze dvou délek - 600 mm a 900 mm. Obě délky přitom mají totožnou výšku 150 mm a šířku 250 mm.

Linie dřeva – k nerozeznání od pravého dřeva!

Zdroj: www.diton.cz