Dobrý den, chtěla bych se zeptat, s jakými argumenty můžeme rozporovat plán na rozparcelovani stávající louky. Jsme účastníky řízení a můžeme se k věci vyjadrit. Prikladam foto. V chatové osadě je plán na zastavení louky. Původní orná půda (zatim takto stále vedena v katastru) byla převedena na stav.pozemky. K chatam vede cesta zezadu chatové osady široká 4,5m. Nebo momentálně přes tuto volné přístupnou louku. Až dojde k rozparcelovani dle planku u casti stávajících chat vznikne cesta slepá s šířkou pouze 3,5m. Stávající cesty jsou travnaté. K novým pozemků povede nová asfaltová cesta, s celkovou šířkou 8m. Obec řeší pouze navrh a plán týkající se novych pozemku. Zajímá je, zda nový projekt má příjezdovou cestu a zda ta splňuje parametry. Původní cesty je nezajímají, ty neřeší. Máme strach, že tímto “uzavřením” bude znemožněna případná budoucí rekonstrukce chat, stavba jímek, popr. vyvážení jimek. Ani přístupnost pro hasiče či záchranku obec nezajímá - kritéria pro hasiče v rekreac.oblasti prý nejsou. V osadě přitom mnoho lidi přestavuje/staví a pobyvají tu i trvale. Vím, ze některé obce tyto situace s osadami řeší a naopak se snaží vycházet vstříc, aby všichni měli možnost na lepší kvalitu bydlení. Např. maji zájem na vybudování kvalitních jimek, aby lidé nepoužívali původní žumpu. Jsou nějaké argumenty, o které se můžeme opřít? Děkuji


Fotky


Odpověď

V příloze ještě pošlu kopii vyhlášky č. 501/2006 Sb. vyhlášky č. 23/2008 Sb. a kopii části normy. Problematika je složitá v tom, že tyto předpisy neříkají úplně to samé, ale podstatné je, že zatím souběžně platí. Od nového roku nás ale čeká dost velký zmatek, řada vyhlášek nebude už platit a nové budou kdoví kdy….

Ale zásadní je – takováto lokalita zajímá HZWS – je to patrné z jejich vyhlášky č. 263/ 2008 Sb. Ale příprava rozšíření chatové osady nejde provést bez projektové dokumentace a bez nějakého typu povolení, které vydá stavební úřad. Ten musí garantovat splnění předpisů platných v okamžiku rozhodování v té věci. Samozřejmě na přelomu platnosti stavebního zákona a spousty navazujících předpisů je to problém, nebudou výklady, každý bude podrážděný, všichni budou hrozit žalobami…

Ale už nyní bych vyrazil na váš stavební úřad s tou skicou, co máte v příloze a pečlivě bych si je vyslechl. Je to důležité i z hlediska psychologického, aby úředníci dopředu věděli, že se vám to úplně nelíbí a jaký na to máte pohled. V takovémto případě by pak bylo velice dobré, aby úřad svolal místní šetření, kde byste přímo na místě mohli uvést své námitky (připomínky nepište – formulujte to jako námitky).

Jinak na první pohled nemyslím, že by skica byla v rozporu s předpisy – ale není to projektová dokumentace. Přečtěte si prosím kopie vyhlášek…

Ing. Bohumil Krejčí
vedoucí odboru
Odbor výstavby a územního plánování
MěÚ Jindřichův Hradec

Městský úřad Jindřichův Hradec - Odbor výstavby a územního plánování