Dobrý den,

ve starším rodinném domku pomalu dokončuji rekonstrukci podkroví svépomocí, brzy bude vymalováno a zbyde jen položit plovoucí podlahu. Tady ovšem nastává problém, který doma hrozí rozvodem ;) . Hlavní dotaz zní : Vinyl, nebo Korek. Korek jsem si vyhlédl v tloušťce 8mm v dekoru dřeva na HDF desce. Já argumentuji teplostí, tichostí a přírodním materiálem - ale žena někde zaslechla, že u tohoto druhu podlahy časem dochází k drolení spodní korkové vrstvy a tím taky zkrácení životnosti. Pokud by šlo o vinyl - jaký zvolit (bez lepení) : jaké jsou například rozdíly v chování podlahy u vinylu 4,2 - 5,0 mm oproti vinylu na HDF desce o tloušťce 9,4 - 9,8 mm ? Je pravda, že se vinyl může při vysokých teplotách na přímém slunečním svitu (přes střešní okna) vlnit ? Pomůžete nám prosím vyřešit toto dilema a zabránit rozvodu...?? :)

Podklad je dřevěný rošt na betonové podlaze, vyplněný tepelnou izolací, na něm záklop 2x OSB 15 mm. Prostor je otevřený (cca 40m2), rozdělený středem procházejícím komínem a bude sloužit jako ložnice a relaxační koutek s knihovnou. Zbytek podkroví tvoří ještě oddělená šatna, kde si vystačím s nějakým levnějším laminátem... Děkuji za případnou reakci a pomoc s vyřešením problému.

Vít Prchala

Dobrý den, jednoznačně vinyl. Buď měkčený v metráži, nebo tvrdé vinylové dílce. Dílce jsou v zámku kladené na speciální podložku, nebo celoplošně lepené. Vinyl je super na údržbu, není hlučný, není chladný a vyrábí se v široké škále nádherných dekorů a variací. S tímto materiálem máme letité zkušenosti.

S pozdravem, Bohuslav Zíma, tel: 608 96 52 38. Litoměřice, KOBERCE U KAPLIČKY 443.
MOZAIKA Lovosice s.r.o.