Sdílet
 

Aktuální vývoj úrokových sazeb

Datum vydání: 12.02.2009 | autor:
ČNB minulý čtvrtek snížila svou základní sazbu na 1,75%, což je historické minimum posledních let. Tento krok bude mít však minimální dopad na hypoteční úrokové sazby. Očekáváme, že reakce bank nebudou přímé ve smyslu snižování sazeb, nicméně banky budou reagovat a věříme, že pozitivně pro klienty.
Na mezibankovním trhu panuje stále nervozita a banky jsou proti snižování sazeb ČNB prakticky imunní. Dá se říci, že vyčkávají, jak se situace vyvine. Očekáváme reakce bank ne ve formě plošného snižování úrokových sazeb, ale ve formě akčních nabídek, kterými banky získají čas na 4 až 8 týdnů pro případné větší přehodnocení úrokové politiky. Na začátku 2. čtvrtletí budou mít banky více informací jak předpovídat vývoj ekonomiky a mezibankovního trhu. Konkrétně tedy očekáváme akční nabídky ve formě snížení úrokových sazeb u vybraných parametrů hypoték a slev na poplatku za zpracování hypotéky. Prvním důkazem je Hypoteční banka se svojí akční nabídkou Valentýnské hypotéky a akční nabídka Komerční banky. Pro klienty je to pozitivní zpráva.
GOLEM FINANCE s.r.o.

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

GOLEM FINANCE s.r.o.

Praha, Podolí, Jeremenkova 763/88, 14000
Tel: 272 103 218
Web: http://www.golemfinance.cz
E-mail: poptavkacr@golemfinance.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Dva scénáře vývoje hypotéčního trhu

  Je za námi více než třetina letošního roku a je tedy vhodný moment upřesnit odhad vývoje financování bydlení v tomto roce. Na financování bydlení bude bankami a stavebními spořitelnami letos půjčeno více než 140 miliard Kč.

 • Pozitivní efekty ekonomické recesePozitivní efekty ekonomické recese

  Ekonomická recese má i své pozitivní efekty. Banky zvyšují zájem o financování bydlení a roste tlak na kvalitu finančního poradenství. Doslova s příchodem velikonoc začaly banky dávat najevo svůj zájem o prodej hypoték.

 • Nové pojistné produkty od Wüstenrot

  Máte obavy z neschopnosti vyrovnat se finančně s následky nemoci, úrazu, jimi způsobených trvalých následků či smrti? Obáváte se nízkých příjmů ve stáří i zajištění své rodiny v případě vašeho úmrtí? Kdo dnes není…

Diskuze na téma "Aktuální vývoj úrokových sazeb"

Buďte první a napište komentář k  "Aktuální vývoj úrokových sazeb"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE