Připravte se na Vánoce na podzimním veletrhu FOR DECOR & HOME

Připravte se na Vánoce na podzimním veletrhu FOR DECOR & HOME

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME rozzáří letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA hned po prázdninách. Přijďte si sem ve dnech 5. až 7. září 2019 pro oborové trendy, novinky i vánoční inspiraci.

Jak obléci okno a zbytečně neutrácet

Jak obléci okno a zbytečně neutrácet

Hledáte ideální řešení stínění a zároveň vyzdobení svých oken, ale třeba i balkónových dveří? Představujeme firmu Finestra studio s.r.o., která se zabývá kompletní realizací bytového textilu, stínící techniky a závěsných okenních systémů již přes 20 let.

Veletrh FOR INTERIOR představí bohémský styl bydlení i design asijských mistrů

Veletrh FOR INTERIOR představí bohémský styl bydlení i design asijských mistrů

Dvanáctý ročník oblíbeného veletrhu FOR INTERIOR představí novinky a trendy ze světa nábytku, interiérů a bytových doplňků. Přijďte se ve dnech 10. až 13. října 2019 na letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA seznámit s pracemi čínských designérů a japonských nábytkářů, ale také s bohémským stylem bydlení.

Žaluzie, rolety, závěsy

Žaluzie, rolety, závěsy

Vybíráte pro svůj nový dům vhodné alternativy zastínění oken a balkónových dveří? Bojíte se nadměrného přehřívání podkrovních místností a potřebujete tedy účinně zastínit střešní okna? Nechcete se namáhat a trváte na tom, aby byla vaše stínící technika ovládána elektropohonem? Nic není nemožné.

Bytový textil zpříjemní bydlení

Bytový textil zpříjemní bydlení

Textil dá vašemu bydlení glanc. Uplatní se téměř v každé místnosti bytu. Zdobí, hřeje, stíní, chrání naše soukromí před nežádoucími pohledy.

Závěsy nebo žaluzie?

Závěsy nebo žaluzie?

Zvolíte tradiční dekorační prvek nebo zaměření na praktičnost? Porovnejme si dva základní typy stínící techniky.

Jak upravit byt pro alergika?

Jak upravit byt pro alergika?

V dnešní době trpí alergií stále více lidí. Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce organismu na látky, se kterými se setkáváme ve svém prostředí a může vzniknout u kohokoli a v kterémkoli věku. Způsobuje ji i fakt, že se stále zvyšuje množství nejrůznějších výrobků, které vedou k vzestupu alergických potíží. Stále více látek vdechujeme, polykáme, nebo se s nimi dostáváme do kontaktu. Jak přizpůsobit domov alergikovi? Přinášíme vám několik dobrých rad...

O kvalitě spánku rozhoduje povlečení

O kvalitě spánku rozhoduje povlečení

Příčin nespavosti může být hned několik. Mezi ty nejčastější patří různá onemocnění, náš spánek ovšem do značné míry ovlivňuje také prostředí, kde odpočíváme. Je to především kvalita lůžka a také ložního prádla. Správná volba nám v tomto případě zaručí nejen to, že rychle usneme a celou noc strávíme v klidu a v pohodě, budeme navíc vstávat svěží, odpočatí a nebudeme cítit bolest zad.

Chraňte svůj dům před sluncem

Chraňte svůj dům před sluncem

Pokud přemýšlíte o účinné ochraně domu před horkým sluncem, světlem, či pohledy sousedů, máte skutečně z čeho vybírat. Současné zastiňovací systémy jsou na vysoké technické, ale i estetické úrovni a představují také významný dekorativní prvek.

Neutrácejte za novou sedačku

Neutrácejte za novou sedačku

Denní používání je na sedacích soupravách po čase znát. Co takhle dopřát nábytku nový „oblek“?
Nové potahy se starým křeslem nebo gaučem dokáží udělat hotové zázraky.

Nejlevnější souboj se skvrnami

Nejlevnější souboj se skvrnami

Určitě každému z nás se stalo, ať už po odchodu návštěvy, po večírku nebo při úklidu jsme objevili skvrnu. Bohužel právě na našem oblíbeném polštáři, či na sedací soupravě, zácloně, ubrusu.
Co s tím pak dále?
Samozřejmě v dnešní době existují specializované firmy, které tento problém hravě vyřeší. Z hlediska rozsahu dané škody je to však někdy velice neekonomické a někdy i zhola nemožné. Nepropadáme však panice, všechno se dá ještě zachránit. Ovšem je důležité brát ohled na to, že není skvrna jako skvrna a na každou platí něco jiného. Proto vám přinášíme několik rad a typů, jak z takového maléru vybruslit nejjednodušeji, nejlevněji a nejefektivněji.

Přikrývkou ke kvalitnímu spánku

Přikrývkou ke kvalitnímu spánku

Peřina dokáže dokonale uchránit před chladem. Většina tolik oblíbených prošívaných dek je v porovnání s peřinou jen lehoučký hadřík.
Daleko lepší je zachumlat se do deky z ovčí vlny či velbloudí srsti. Ovčí rouno a velbloudí srst mají srovnatelnou hřejivost, navíc jsou na omak velice příjemné a člověk se v nich cítí jako v bavlnce.

Alcantara - nejodolnější potahová látka současnosti

Alcantara - nejodolnější potahová látka současnosti

V nabídce stále více firem, zabývajících se výrobou čalouněného nábytku, se v posledních letech objevuje potahová látka s obchodním názvem Alcantara. Jedná se o nový, zcela unikátní materiál, který díky svým přednostem nemá v současné době konkurenci.

Je to materiál umělý (68 % polyester, 32 % polyuretan) vyrobený z ultratenkého mikrovlákna, 20 x tenčího než lidský vlas, který byl vyvinut japonskými a italskými odborníky a je používán nejen v nábytkářském, ale také v automobilovém a oděvním průmyslu. Svým vzhledem připomíná Alcantara semišovou kůži. Svými vynikajícími vlastnostmi však kůži v mnohém ještě předčí a je před ní upřednostňována.